Miasto

1 września 2020, 8:4:47

Ponad 13 900 tyskich uczniów rozpoczyna dziś nowy rok szkolny. Tyskie szkoły rozpoczynają funkcjonowanie w tradycyjnej, stacjonarnej formie zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministra Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego.

Szkolna klasa Autor: Michał Janusiński

W 23 szkołach podstawowych naukę rozpocznie 9500 uczniów (w tym ok. 1250 uczniów rozpocznie edukację szkolną jako pierwszoklasiści). Do 4 działających w mieście Liceów Ogólnokształcących pójdzie 1 932   uczniów  (do klasy I - 431), a do 6 Techników - 1 940 uczniów (I kl. – 425). 502 uczniów rozpocznie naukę w szkołach branżowych I st. (w tym w 147 uczniów w kl. I), a 48 uczniów w Specjalnej Szkole Przysposabiającej do Pracy .

Dyrektorzy szkół i nauczyciele przygotowali placówki, zapewniając środki bezpieczeństwa i rozwiązania organizacyjne, dzięki którym uczniowie będą mogli bezpiecznie wrócić do stacjonarnej nauki.

Żadna ze szkół nie otrzymała do tej pory opinii pozytywnej sanepid-u w sprawie wdrożenia innych form nauczania np. mieszanego: stacjonarne i zdalne. Wg stanowiska MEN i GIS takie opinie będą podejmowane w przypadkach uzasadnionych pojawieniem się w szkole zakażeń.

Kolejne punkty dźwiękowe dla niewidomych w Tychach

Kolejne punkty dźwiękowe dla niewidomych w Tychach

Pierwsze w Tychach specjalne znaczniki Totupoint ułatwiające poruszanie się po mieście osobom niewidomym pojawiły się w ubiegłym roku. Wkrótce zostanie zamontowanych kolejnych 17 takich punktów. W sumie będzie ich już 52.

Porozumienie dla zielonej energii

Porozumienie dla zielonej energii

W siedzibie RCGW podpisano porozumienie o utworzeniu Tyskiego Klastra Energii. Dzięki inicjatywie powstaną m.in. nowe źródła energii odnawialnej. Do klastra w pierwszej fazie przystąpiło 20 podmiotów.

"Pod biało-czerwoną"

"Pod biało-czerwoną"

Trwa projekt „Pod biało-czerwoną”. Zakłada on sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztów i flag w każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu. Inicjatywa zakupu masztu i flagi zależeć będzie od mieszkańców.

Szkoły średnie w Tychach od dziś pracują w trybie hybrydowym

Szkoły średnie w Tychach od dziś pracują w trybie hybrydowym

Od poniedziałku, 19 października, szkoły średnie z miast i powiatów w żółtej strefie ( m.in. Tychy) przeszły na nauczanie hybrydowe: częściowo w budynku, częściowo w domu. W Tychach dotyczy to 9 szkół do których uczęszcza ponad 4400 uczniów.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×