Miasto

28 sierpnia 2020, 11:14:11

We wrześniu w Tychach odbędą się warsztaty programowania dla uczniów szkół podstawowych. Zapisy na wydarzenie prowadzone będą 1 września.

zdjęcie dzieci korzystających z laptopów

Warsztaty programowania w ramach wydarzenia „Koduj z Gigantami” obywać się będą 12-13 września oraz 19-20 września według poniższego harmonogramu w każdy dzień trwania wydarzenia.

Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany tematyki planowanych bloków warsztatowych w zależności od potrzeb w trakcie zapisów. 

ZAPISY: 1 września od godziny 12.00 na stronie organizatora.

TEMATYKA:

Klasy 1–3 szkoły podstawowej: Scratch, Kodu.

Klasy 4–6 szkoły podstawowej: Scratch, App Inventor.

Klasy 7–8 szkoły podstawowej oraz szkoły ponadpodstawowe: C#, Visual Studio

Godziny zajęć:

9.30 - 11.00 - klasy 4-6

11.20 - 12.50 - klasy 7-8 i starsi

13.10 - 14.10 - klasy 1-3

14.30 - 16.00 - klasy 7-8 i starsi

16.20 - 17.50 - klasy 4-6

Warsztaty z programowania odbywają się w blokach 1-lub 1,5- godzinnych w grupach do 12 osób.

Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Prezydenta Miasta Tychy. 

Kolejne punkty dźwiękowe dla niewidomych w Tychach

Kolejne punkty dźwiękowe dla niewidomych w Tychach

Pierwsze w Tychach specjalne znaczniki Totupoint ułatwiające poruszanie się po mieście osobom niewidomym pojawiły się w ubiegłym roku. Wkrótce zostanie zamontowanych kolejnych 17 takich punktów. W sumie będzie ich już 52.

Porozumienie dla zielonej energii

Porozumienie dla zielonej energii

W siedzibie RCGW podpisano porozumienie o utworzeniu Tyskiego Klastra Energii. Dzięki inicjatywie powstaną m.in. nowe źródła energii odnawialnej. Do klastra w pierwszej fazie przystąpiło 20 podmiotów.

"Pod biało-czerwoną"

"Pod biało-czerwoną"

Trwa projekt „Pod biało-czerwoną”. Zakłada on sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztów i flag w każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu. Inicjatywa zakupu masztu i flagi zależeć będzie od mieszkańców.

Szkoły średnie w Tychach od dziś pracują w trybie hybrydowym

Szkoły średnie w Tychach od dziś pracują w trybie hybrydowym

Od poniedziałku, 19 października, szkoły średnie z miast i powiatów w żółtej strefie ( m.in. Tychy) przeszły na nauczanie hybrydowe: częściowo w budynku, częściowo w domu. W Tychach dotyczy to 9 szkół do których uczęszcza ponad 4400 uczniów.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×