Miasto

24 sierpnia 2020, 8:58:0

Od września startuje projekt pn. „Miganie ułatwia poznanie”, który jest współfinansowany ze środków budżetu Miasta Tychy. Warsztaty edukacyjne i informacyjne z podstaw nauki języka migowego będą realizowane przez Fundację „Kopalnia Kreatywności”.

Zdjęcie osoby migającej (zbliżenie na dłonie)

Projekt ma charakter uświadamiający i jest odpowiedzią na potrzeby osób niepełnosprawnych w zakresie likwidowania barier komunikacyjnych. Warsztaty dedykowane są mieszkańcom miasta Tychy, którzy chcą nauczyć się podstaw języka migowego. W ramach projektu zostanie przeprowadzonych około 30 spotkań po 90 minut każdy. Udział w projekcie jest bezpłatny.

Aby zgłosić chęć udziału w projekcie należy skontaktować się telefonicznie bądź mailowo z realizatorem projektu (dane kontaktowe zawarte na plakacie), a następnie wypełnić formularz. O przyjęciu na zajęcia decyduje kolejność zgłoszeń oraz indywidualna rozmowa z koordynatorem projektu, oceniająca motywację i gotowość do udziału w warsztatach. Nabór do projektu będzie prowadzony do połowy września br. Zajęcia odbywać się będą w budynku „Balbina Centrum” w Tychach, w dniach i godzinach ustalonych w późniejszym terminie.

Każdy z beneficjentów projektu otrzyma materiały szkoleniowe do nauki języka migowego. Podczas zajęć uczestnicy projektu poznają bliżej trudności jakie napotykają w życiu codziennym osoby z niepełnosprawnościami. W czasie spotkania będą mieli również możliwość sprawdzić w praktyce poziom swoich umiejętności komunikowania się w języku migowym, ponieważ zaplanowano również zorganizowanie spotkania z osobą posiadającą orzeczony stopień niepełnosprawności, borykającą się z dysfunkcją mowy, słuchu i zaburzeniami głosu.

Dodatkowo przewidziano nagranie filmów instruktażowych z podstaw języka migowego, które zostaną przekazywane miastu Tychy a następnie publikowane w Internecie. Instruktor pokazany na nagraniach będzie przerabiał materiał tożsamy z zakresem prowadzonych zajęć podczas warsztatów. Dzięki temu uczestnicy projektu będą mieli możliwość doskonalenia swoich umiejętności, a osoby nieuczestniczące w warsztatach bezpośrednio, na samodzielną naukę.

W związku z panującą sytuacją epidemiologiczną informujemy, że zajęcia będą prowadzone przy zachowaniu wszystkich wymaganych obostrzeń epidemiologicznych, pomieszczenia będą dezynfekowane, a każdy uczestnik otrzyma maseczkę ochronną.

Zapisy

TELEFON: 608 621 130

MAIL: fundacja.kopalnia.kreatywnosci@gmail.com

Koszt całkowity realizacji projektu to 11 000 zł. Dotacja z Urzędu Miasta w ramach zadania publicznego to 10 390 zł.

Kręć kilometry i walcz o nagrody!

Kręć kilometry i walcz o nagrody!

Lubisz rowerowe wyprawy? Jeździsz na rowerze dla zdrowia lub traktujesz go jako główny środek transportu? Kręć kilometry w walce o tytuł Rowerowej Stolicy Polski i wygraj jedną z trzech głównych nagród!

Nowy parking Park & Ride powstanie w Tychach

Nowy parking Park & Ride powstanie w Tychach

Parking wielopoziomowy Park&Ride oraz Bike&Ride powstanie u zbiegu ulic Wyszyńskiego i Edukacji w Tychach. Urząd Miasta Tychy otrzymał właśnie informację o przyznaniu 11,5 milionów złotych dofinansowania na realizację tej szacowanej na 14,9 miliona złotych inwestycji.

"Codzienność niecodzienna" - wernisaż wystawy Piotra Witkowskiego

"Codzienność niecodzienna" - wernisaż wystawy Piotra Witkowskiego

Codzienne sytuacje ukazane w sposób nietypowy będą tematem wystawy fotografii Piotra Witkowskiego, której wernisaż odbędzie się w piątek, 25 września o 18.00 w galerii Spółdzielczego Domu Kultury "Tęcza".

Opieka w demencji – szkolenia

Opieka w demencji – szkolenia

Miasto Tychy po raz pierwszy organizuje bezpłatne szkolenia dla osób opiekujących się osobami chorymi na demencję. W trakcie szkoleń organizator zapewnia w razie potrzeby opiekę nad osobami chorymi.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×