15 marca 2010 13:08

Tyscy uczestnicy kolejnej wymiany w dniach 1-8.03.2010 poszukiwali polskich śladów w stolicy Niemiec. Spotkanie młodzieży miało charakter dwustronnej wymiany dziennikarskiej i odbyło się pod hasłem: "Polacy w Berlinie: integracja i komunikacja, historyczna wyprawa –poszukiwanie polskich śladów w Berlinie".

 Młodzież I Liceum Ogólnokształcącego poszukiwała również tyskich śladów w Berlinie. Młodzi ludzie mogli bliżej poznać kilka dzieł Augusta Kissa, np. rzeźbę Świętego Jerzego zabijającego smoka, dzieło znajduje się dziś w najstarszej dzielnicy Berlina - Nikolaiviertel.

Program wymiany był intensywny. Uczestnicy pracowali nad prezentacjami, brali udział w treningu tolerancji, spotkaniach z ciekawymi ludźmi; zwiedzali Bundestag oraz dzielnicę partnerską Marzahn – Hellersdorf , integrowali się przez gry i zabawy komunikacyjne.

Podczas tej wymiany uczestnicy mogli zaprezentować swój program artystyczny, z uczestnikami z Niemiec przygotować wieczór narodowy z kulinariami, prezentacją o krajach i o sobie, a także podzielić się refleksjami, jakie mieli oczekiwania i obawy przed wymianą, a jakie spostrzeżenia po jej realizacji.

„Takie spotkania uczą uczestników kreatywności, innowacyjnych działań, sprzyjają wymianie doświadczeń, a także wymagają społecznego zaangażowania, dialogu i ogromnej motywacji” podsumowują zgodnie koordynatorzy wymiany pani Agnieszka Gemborys oraz panowie Jan Ryl i Jarosław Grabowski.

Program projektu został sfinansowany przez Polsko - Niemiecką Współpracę Młodzieży.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.