Miasto

12 sierpnia 2020, 10:37:18

W Tychach powstaje Centrum Wolontariatu, tworzone przez miasto Tychy i fundację Internationaler Bund Polska. W ofercie m.in. warsztaty, spotkania, doradztwo i wsparcie.

Grafika promująca Tyskie Centrum Wolontariatu - w tle dłonie na rozmyty tle i napis Tyskie Centrum Wolontariatu.

- Wiemy, że w Tychach jest wiele oddolnych inicjatyw, które propagują idee wolontariatu oraz zaangażowania społecznego . Wiele dobrego dzieje się dzięki wolontariuszom, którzy są obok nas. Chcemy żeby mieli swoje miejsce, gdzie mogą się zgłosić, gdzie dostaną wyczerpującą informację. Dlatego zleciliśmy prowadzenie centrum wolontariatu w ramach otwartego konkursu ofert fundacji Internationaler Bund Polska - mówi Maciej  Gramatyka - z-ca prezydenta Tychów ds. społecznych.

W ofercie Centrum można będzie znaleźć:
– warsztaty, szkolenia dla wolontariuszy i koordynatorów wolontariatu w organizacjach i instytucjach realizujących program wolontariatu pracowniczego;
– szeroki wachlarz doradztwa dla NGO- sów i instytucji z zakresu współpracy z wolontariuszami;
– bazę wolontariuszy chętnych do działania;
– bazę ofert wolontariatu przygotowanych przez tyskie organizacje pozarządowe i instytucje
– spotkania, szkolenia promujące i zachęcające do wolontariatu;
– aktualności o akcjach, grach, zabawach organizowanych przez i dla wolontariuszy.

- Już dzisiaj zachęcamy do współpracy i czekamy na Was! - mówi Bartłomiej Szymczyk z Internationaler Bund Polska.

Biuro Centrum znajduje się przy ulicy biurze przy ul. Edukacji 11 w Tychach. Osoba do kontaktu: Bartłomiej Szymczyk - tel. (0048) 32 219 10 10

www.ib-polska.pl

 

Program profilaktycznych szczepień przeciwko grypie w Tychach

Program profilaktycznych szczepień przeciwko grypie w Tychach

Miasto Tychy realizuje program profilaktycznych szczepień przeciwko grypie. Z bezpłatnych szczepionek skorzystać mogą mieszkańcy Tychów powyżej 65 roku życia, którzy są przewlekle chorzy i/lub o niskich dochodach.

Zmiany organizacji ruchu na ul. Dzwonkowej

Zmiany organizacji ruchu na ul. Dzwonkowej

Od poniedziałku - 28.09 przebudowa ulicy Dzwonkowej wkracza w kolejny etap - oznacza to zmiany w organizacji ruchu. Dotyczą one zarówno kierowców, jak i osób korzystających z komunikacji miejskiej.

Kręć kilometry i walcz o nagrody!

Kręć kilometry i walcz o nagrody!

Lubisz rowerowe wyprawy? Jeździsz na rowerze dla zdrowia lub traktujesz go jako główny środek transportu? Kręć kilometry w walce o tytuł Rowerowej Stolicy Polski i wygraj jedną z trzech głównych nagród!

Nowy parking Park & Ride powstanie w Tychach

Nowy parking Park & Ride powstanie w Tychach

Parking wielopoziomowy Park&Ride oraz Bike&Ride powstanie u zbiegu ulic Wyszyńskiego i Edukacji w Tychach. Urząd Miasta Tychy otrzymał właśnie informację o przyznaniu 11,5 milionów złotych dofinansowania na realizację tej szacowanej na 14,9 miliona złotych inwestycji.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×