Miasto

11 sierpnia 2020, 10:18:46

15, 16 i 21 sierpnia w Tychach zaplanowano obchody 101. Rocznicy Wybuchu I Powstania Śląskiego oraz 100 rocznicy Wybuchu II Powstania Śląskiego.

Pomnik Powstańca Śląskiego

15 sierpnia, w sobotę, obchody 101 rocznicy Wybuchu I Powstania Śląskiego rozpoczną się o godz. 10.00 mszą w Kościele pw. Świętego Krzyża na Czułowie. Oprawę mszy przygotował Chór Cantate Deo. Po mszy ok. godz. 11.15 zaplanowano uroczystości przed Pomnikiem Powstań Śląskich.

16 sierpnia, w niedzielę, o godz. 16.30 zostaną złożone kwiaty przy Tablicy Pamiątkowej na Przedszkolu w Paprocanach, a pół godziny później (o 17.00) odprawiona zostanie msza św. w Kościele pw. Najświętszego serca Pana Jezusa na Paprocanach. Oprawę muzyczną przygotował mszy chór Presto Cantabile.

21 sierpnia, w piątek , początek obchodów 100 rocznicy Wybuchu II Powstania Śląskiego zaplanowano na godz. 14.00 – o tej godzinie rozpocznie się msza Święta w Kościele pw. Matki Bożej Pośredniczki Wszelkich Łask w Urbanowicach (oprawa muzyczna chór Cantate Deo).    

Po mszy przemarsz z towarzyszeniem Orkiestry Dętej Kopalni KWK Piast - Ziemowit do ronda imienia Wiktora i Tomasza Szczygieł oraz ks. Leona Szkatuły przy ul. Turyńskiej, gdzie nastąpi poświęcenie nowo powstałych rond. 

Około godziny 15.45 rozpoczną się uroczystości pod Pomnikiem Powstańców Śląskich w Urbanowicach. Nastąpi złożenie kwiatów przed pomnikiem, odczyt wygłosi prof. Marian Małecki (autor książek o powstaniach śląskich), salwę honorową wykona Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Pszczynie.    

O 16.30 zaplanowano spektakl „Gdzie ci będzie tak dobrze jak tu?” w wykonaniu Teatr Trip w ogrodzie Klubu Urbanowice MCK (obowiązują wcześniejsze zapisy). Po spektaklu panie z zespołu regionalnego "Urbanowiczanki" zapraszają do wspólnego śpiewu pieśni o tematyce powstańczej.

Program profilaktycznych szczepień przeciwko grypie w Tychach

Program profilaktycznych szczepień przeciwko grypie w Tychach

Miasto Tychy realizuje program profilaktycznych szczepień przeciwko grypie. Z bezpłatnych szczepionek skorzystać mogą mieszkańcy Tychów powyżej 65 roku życia, którzy są przewlekle chorzy i/lub o niskich dochodach.

Zmiany organizacji ruchu na ul. Dzwonkowej

Zmiany organizacji ruchu na ul. Dzwonkowej

Od poniedziałku - 28.09 przebudowa ulicy Dzwonkowej wkracza w kolejny etap - oznacza to zmiany w organizacji ruchu. Dotyczą one zarówno kierowców, jak i osób korzystających z komunikacji miejskiej.

Kręć kilometry i walcz o nagrody!

Kręć kilometry i walcz o nagrody!

Lubisz rowerowe wyprawy? Jeździsz na rowerze dla zdrowia lub traktujesz go jako główny środek transportu? Kręć kilometry w walce o tytuł Rowerowej Stolicy Polski i wygraj jedną z trzech głównych nagród!

Nowy parking Park & Ride powstanie w Tychach

Nowy parking Park & Ride powstanie w Tychach

Parking wielopoziomowy Park&Ride oraz Bike&Ride powstanie u zbiegu ulic Wyszyńskiego i Edukacji w Tychach. Urząd Miasta Tychy otrzymał właśnie informację o przyznaniu 11,5 milionów złotych dofinansowania na realizację tej szacowanej na 14,9 miliona złotych inwestycji.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×