Miasto

8 lipca 2020, 11:0:0

W tym roku świętujemy 30-lecie samorządności w Polsce. To szczególny czas w historii naszego kraju – okres przełomowych zmian, których samorządy w znaczącym stopniu były kreatorami. To trzy dekady ogromnej pracy mieszkańców i samorządowców zakończone sukcesem.

Z tej okazji zapraszamy na spotkanie, w którym udział wezmą liderzy polskiej samorządności, m.in.:

Aleksandra Dulkiewicz – Prezydent Miasta Gdańska,
Jacek Karnowski – Prezydent Miasta Sopotu,
Jacek Sutryk – Prezydent Wrocławia,
Kazimierz Karolczak – Przewodniczący Zarządu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii,
Zygmunt Frankiewicz – Senator RP i Prezes Związku Miast Polskich,
Andrzej Dziuba – Prezydent Miasta Tychy.

Podczas spotkania poruszone zostaną tematy związane z szeroko rozumianą samorządnością. Jak w oparciu o doświadczenia ostatnich trzech dekad rozwijać miasta? Czy Europejski Zielony Ład pomoże wyjść miastom z kryzysu, w jakim znalazły się m.in. z powodu pandemii? Jak budować wspólnotę, opierając się na tym, co nas łączy?

Uczestnicy spotkania postarają się znaleźć odpowiedzi na te pytania podczas dyskusji w tyskiej Mediatece.

Spotkanie uświetni koncert AUKSO – Orkiestry Kameralnej Miasta Tychy, która pod dyrekcją Marka Mosia wykona m.in. „Orawę” Wojciecha Kilara.

Termin: 9 lipca 2020 r. godzina 17.00 - 19.00. 

Zachęcamy do śledzenia transmisji online na miejskim profilu Miasto Tychy. Zapis transmisji udostępnimy również na miejskim kanale YouTube.

Kontraruch w Tychach: gdzie obowiązuje i jakie są jego zasady?

Kontraruch w Tychach: gdzie obowiązuje i jakie są jego zasady?

W Tychach na pięciu jednokierunkowych ulicach obowiązuje kontraruch rowerowy. Już niebawem ta liczba wzrośnie i rozszerzy się o kolejne lokalizacje. Co to oznacza dla rowerzystów? Przed wyruszeniem w miasto warto poznać zasady kontraruchu rowerowego, nawet jeżeli jest się pieszym czy kierowcą.

Powstaną kolejne wysepki dla pieszych

Powstaną kolejne wysepki dla pieszych

Na tyskich przejściach dla pieszych już niebawem pojawiają się kolejne azyle. Wysepki, które pozwalają przejść przez jezdnie na dwa razy. Wszystko po to, by podnieść poziom bezpieczeństwa ruchu w naszym mieście.

Powszechny Spis Rolny odbędzie się w całej Polsce od 1 września do 30 listopada

Powszechny Spis Rolny odbędzie się w całej Polsce od 1 września do 30 listopada

Wyniki spisu rolnego pozwolą na wieloprzekrojowe scharakteryzowanie polskiego rolnictwa i ukazanie zmian, jakie w nim zaszły w ostatnim dziesięcioleciu. Pomogą władzom i przede wszystkim polskim rolnikom w podejmowaniu trafnych decyzji strategicznych.

Tychy przyjazne Dużej Rodzinie

Tychy przyjazne Dużej Rodzinie

Podczas Plenerowego VIII Ogólnopolskiego Zjazdu Dużych Rodzin w Warszawie miasto Tychy otrzymało Certyfikat Samorządu Przyjaznego Rodzinie. Wyróżnienie w sobotę zostało przekazane z rąk przewodniczącej ELFAC - Reginy Maroncelli Florio.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×