Miasto

8 lipca 2020, 11:0:0

W tym roku świętujemy 30-lecie samorządności w Polsce. To szczególny czas w historii naszego kraju – okres przełomowych zmian, których samorządy w znaczącym stopniu były kreatorami. To trzy dekady ogromnej pracy mieszkańców i samorządowców zakończone sukcesem.

grafika promująca 30-lecie samorządności w Tychach - na projekcie logo projektu "30 lat samorzadności w Polsce" oraz mozaika zdjęć z charakterystycznych miejsc Tychów (tężnia, plac Baczyńskiego, Paprocany etc.)

Z tej okazji zapraszamy na spotkanie, w którym udział wezmą liderzy polskiej samorządności, m.in.:

Aleksandra Dulkiewicz – Prezydent Miasta Gdańska,
Jacek Karnowski – Prezydent Miasta Sopotu,
Jacek Sutryk – Prezydent Wrocławia,
Kazimierz Karolczak – Przewodniczący Zarządu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii,
Zygmunt Frankiewicz – Senator RP i Prezes Związku Miast Polskich,
Andrzej Dziuba – Prezydent Miasta Tychy.

Podczas spotkania poruszone zostaną tematy związane z szeroko rozumianą samorządnością. Jak w oparciu o doświadczenia ostatnich trzech dekad rozwijać miasta? Czy Europejski Zielony Ład pomoże wyjść miastom z kryzysu, w jakim znalazły się m.in. z powodu pandemii? Jak budować wspólnotę, opierając się na tym, co nas łączy?

Uczestnicy spotkania postarają się znaleźć odpowiedzi na te pytania podczas dyskusji w tyskiej Mediatece.

Spotkanie uświetni koncert AUKSO – Orkiestry Kameralnej Miasta Tychy, która pod dyrekcją Marka Mosia wykona m.in. „Orawę” Wojciecha Kilara.

Termin: 9 lipca 2020 r. godzina 17.00 - 19.00. 

Zachęcamy do śledzenia transmisji online na miejskim profilu Miasto Tychy. Zapis transmisji udostępnimy również na miejskim kanale YouTube.

Zmiana godzin urzędowania Wydziału Komunikacji

Zmiana godzin urzędowania Wydziału Komunikacji

Sprawy z zakresu Wydziału Komunikacji realizowane są bezpośrednio w budynku przy ul. Budowlanych 59. Od 18 stycznia wydział czynny będzie w godzinach: od poniedziałku do czwartku od 7.30 do 17.00, a w piątek od 7.30 do 12.00.

#Szczepimysie - trwa kampania informacyjna

#Szczepimysie - trwa kampania informacyjna

Trwa rządowa kampania informacyjna #szczepimysię mająca na celu propagowanie szczepień przeciwko COVID-19. W całej Polsce pojawiły się billboardy, w internecie oraz w telewizji emitowane są spoty z udziałem aktorów.

Miasto Tychy ze znakiem Jakości Ekonomii Społecznej i Solidarnej 2020

Miasto Tychy ze znakiem Jakości Ekonomii Społecznej i Solidarnej 2020

W III edycji konkursu Ministra Rodziny i Polityki Społecznej na Znaki Jakości Ekonomii Społecznej i Solidarnej miasto Tychy w kategorii: „społecznie odpowiedzialny samorząd” znalazło się w grupie 13 polskich miast, którym przyznano znak Jakości Ekonomii Społecznej i Solidarnej 2020.

Linia H - nowa linia trolejbusowa w mieście Tychy

Linia H - nowa linia trolejbusowa w mieście Tychy

1 stycznia o godzinie 6:02 rozpoczęła kursowanie nowa - linia H. To już ósma linia obsługiwana przez Tyskie Linie Trolejbusowe. Zastąpiła ona dotychczasową linię 291 i kursuje po jej trasie, z rozszerzoną obsługą dzielnicy Żwaków.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×