Miasto

8 lipca 2020, 11:0:0

W tym roku świętujemy 30-lecie samorządności w Polsce. To szczególny czas w historii naszego kraju – okres przełomowych zmian, których samorządy w znaczącym stopniu były kreatorami. To trzy dekady ogromnej pracy mieszkańców i samorządowców zakończone sukcesem.

grafika promująca 30-lecie samorządności w Tychach - na projekcie logo projektu "30 lat samorzadności w Polsce" oraz mozaika zdjęć z charakterystycznych miejsc Tychów (tężnia, plac Baczyńskiego, Paprocany etc.)

Z tej okazji zapraszamy na spotkanie, w którym udział wezmą liderzy polskiej samorządności, m.in.:

Aleksandra Dulkiewicz – Prezydent Miasta Gdańska,
Jacek Karnowski – Prezydent Miasta Sopotu,
Jacek Sutryk – Prezydent Wrocławia,
Kazimierz Karolczak – Przewodniczący Zarządu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii,
Zygmunt Frankiewicz – Senator RP i Prezes Związku Miast Polskich,
Andrzej Dziuba – Prezydent Miasta Tychy.

Podczas spotkania poruszone zostaną tematy związane z szeroko rozumianą samorządnością. Jak w oparciu o doświadczenia ostatnich trzech dekad rozwijać miasta? Czy Europejski Zielony Ład pomoże wyjść miastom z kryzysu, w jakim znalazły się m.in. z powodu pandemii? Jak budować wspólnotę, opierając się na tym, co nas łączy?

Uczestnicy spotkania postarają się znaleźć odpowiedzi na te pytania podczas dyskusji w tyskiej Mediatece.

Spotkanie uświetni koncert AUKSO – Orkiestry Kameralnej Miasta Tychy, która pod dyrekcją Marka Mosia wykona m.in. „Orawę” Wojciecha Kilara.

Termin: 9 lipca 2020 r. godzina 17.00 - 19.00. 

Zachęcamy do śledzenia transmisji online na miejskim profilu Miasto Tychy. Zapis transmisji udostępnimy również na miejskim kanale YouTube.

Ostrzeżenie meteorologiczne

Ostrzeżenie meteorologiczne

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzegł przed niebezpiecznymi zjawiskami atmosferycznymi, które mogą dziś występować na terenie województwa śląskiego. Możliwe burze z gradem.

VIII Logos Fest w Tychach

VIII Logos Fest w Tychach

W dniach 21-23 maja br. w Teatrze Małym w Tychach po raz ósmy odbędzie się Tyski Festiwal Słowa LOGOS FEST. Tegoroczna edycja poświęcona jest twórczości Jacka Kaczmarskiego, określanego mianem poety wolności.

#NieZapominajmy – Tychy uczczą pamięć ofiar Covid-19

#NieZapominajmy – Tychy uczczą pamięć ofiar Covid-19

W najbliższą sobotę, 15 maja, Urząd Miasta w Tychach zaprasza mieszkańców do uczczenia pamięci Polek i Polaków, którzy zmarli w wyniku zachorowania na COVID-19.

Nowe oznakowanie na Paprocanach

Nowe oznakowanie na Paprocanach

Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Tychach na wniosek Straży Miejskiej oraz Komendy Miejskiej Policji wprowadził nowe, bardziej czytelne oznakowanie.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×