26 stycznia 2010 15:31

Do końca stycznia można zgłaszać wnioski o Nagrody Marszałka Województwa Śląskiego za wybitne osiągnięcia sportowe w 2009 roku.

Nagrody Marszałka przyznawane są zawodnikom z województwa śląskiego, którzy zdobyli medale na Mistrzostwach Świata, Europy i Polski. Otrzymają je sportowcy w trzech kategoriach wiekowych – senior, młodzieżowiec oraz junior.

Nagroda może być przyznana za osiągnięcia w dyscyplinach zarówno indywidualnych, jak i zespołowych. Nagrodami indywidualnymi mogą być uhonorowani tylko zawodnicy dyscyplin objętych ogólnopolskim systemem szkolenia i współzawodnictwa sportowego.

Wnioski o przyznanie nagrody mogą składać m.in. stowarzyszenia kultury fizycznej, jednostki samorządu terytorialnego, związki sportowe, uczelnie wyższe oraz środowiska sportowe z terenie województwa śląskiego. Nagroda ma charakter pieniężny. Wtegorocznej edycji z budżetu województwa śląskiego na nagrody Zarząd przeznaczył kwotę 100 000 zł.

Nagrody Marszałka po raz pierwszy zostały przyznane w grudniu ubiegłego roku za osiągnięcia sportowe z 2008 roku. Otrzymało je 30 sportowców. Pomysł zrodził się wśród radnych Sejmiku Śląskiego – w Komisji Sportu, Turystyki i Rekreacji.

Regulamin nagrody i formularz wniosku zamieszczono na stronie internetowej Województwa Śląskiego.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.