25 stycznia 2010 14:56

W odpowiedzi na stale rosnącą liczbę osób poszkodowanych w wyniku trzęsienie ziemi na Haiti, Polski Czerwony Krzyż ogłasza apel do polskiego społeczeństwa z prośbą o wsparcie działań podejmowanych na rzecz ofiar kataklizmu.

W ślad za Apelem Międzynarodowej Federacji Stowarzyszeń Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca na sumę ponad 10 milionów CHF, Polski Czerwony Krzyż zwraca się z prośbą do społeczeństwa polskiego o pomoc ofiarom trzęsienia ziemi na Haiti. We wtorek 12 stycznia 2010 r. potężne trzęsienie ziemi o sile 7 stopni w skali Richtera nawiedziło Haiti. Jego epicentrum znajdowało się tylko 16 kilometrów od stolicy Haiti, na głębokości 30 kilometrów. Bardzo szybko nastąpiły po nim dwa wstrząsy o sile 5,9 i 5,5 stopnia. Setki budynków nie wytrzymały wstrząsu, a w ich ruinach pogrzebani są ludzie. W stolicy Haiti Port-au-Prince panuje chaos. Nie ma prądu, tysiące ludzi spędzają noc na ulicach. Nie działają linie telefoniczne ani telefony komórkowe, dlatego informacje z wyspy docierają do świata z opóźnieniem. Zniszczeniu uległo prawie wszystko, dlatego potrzebne są leki, woda, środki higieny, ubrania, koce, a także wszelkie środki finansowe na działania o charakterze długofalowym związane z odbudową zniszczeń i rehabilitacją poszkodowanych. W związku z tym Polski Czerwony Krzyż zwraca się z gorącą prośbą do Państwa o wsparcie działań podejmowanych na rzecz ofiar kataklizmu na Haiti. Pomóżcie nam pomagać!
Wpłaty finansowe prosimy kierować na konto:
Bank Millennium numer konta : 87 1160 2202 0000 0001 5455 3024 z dopiskiem " HAITI "
Bezpośrednich wpłat dokonywać można także we wszystkich placówkach Polskiego Czerwonego Krzyża na terenie całego kraju. Podajemy konto Polskiego Czerwonego Krzyża w Tychach. Bank Śląski O/Tychy numer konta: 63 1050 1399 1000 0007 0071 4728 z dopiskiem „HAITI”.
 
          
 
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.