Miasto

31 maja 2020, 11:6:42

Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna wraz z Regionalną Izbą Gospodarczą w Katowicach zapraszają przedsiębiorców na spotkanie on-line „Wzmocnienie MŚP w czasie COVID-19”.

Spotkanie organizowane w ramach cyklu „Booster MŚP - Jak wyposażyć firmę w skuteczne narzędzia rozwoju?", rozpocznie się 2 czerwca br. o godz. 10.

Przedsiębiorcy dowiedzą się m.in. jak radzić sobie z kryzysem w czasie pandemii, gdzie szukać wsparcia i z jakich instrumentów pomocowych mogą skorzystać.

W programie :

10 – 10.05 - Powitanie gości i otwarcie I Boostera MŚP online – moderator: dr Wioleta Witczak-Smolnik, rzecznik prasowy/ PR manager KSSE S.A.

10:05 – 10:15 - Strefa Wsparcia KSSE dla firm w czasie COVID19 okiem ekonomisty: Jak odnaleźć się w nowej gospodarczej rzeczywistości, która przed nami?/ Inwestycje, jako recepta na przyszłość biznesową – prof. Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej, dr hab. Barbara Piontek, zastępca prezesa Zarządu KSSE S.A.

10:15 – 10:25 - Centrum Wsparcia MŚP - narzędzie pomocowe dla biznesu w czasie koronakryzysu – Tomasz Zjawiony, prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach

10:25 – 10:35 - Instrumenty finansowe dla firm – Robert Ferdyn, dyrektor Rozwoju Regionu Śląskiego Banku Gospodarstwa Krajowego w Warszawie

10:35 – 10:45 - Oferta wsparcia MŚP – Tomasz Król, dyrektor Centrum Obsługi Przedsiębiorców Katowicach, Agencja Rozwoju Przemysłu S.A.

10:45 – 10:55 - Polska Strefa Inwestycji. Jak uzyskać wsparcie dla swojego biznesu? – Łukasz Ciepły, project manager, KSSE S.A.

10:55 – 11:05 - Nowa rzeczywistość pracodawcy i pracownika na rynku pracy – Elżbieta Modrzewska, manager ds. projektów edukacyjnych i rozwoju kadr, KSSE

11:05 - Sesja Q&A

11:15/11:20 - Zakończenie spotkania

Link do logowania :
https://global.gotomeeting.com/join/667731253

Kolejne punkty dźwiękowe dla niewidomych w Tychach

Kolejne punkty dźwiękowe dla niewidomych w Tychach

Pierwsze w Tychach specjalne znaczniki Totupoint ułatwiające poruszanie się po mieście osobom niewidomym pojawiły się w ubiegłym roku. Wkrótce zostanie zamontowanych kolejnych 17 takich punktów. W sumie będzie ich już 52.

Porozumienie dla zielonej energii

Porozumienie dla zielonej energii

W siedzibie RCGW podpisano porozumienie o utworzeniu Tyskiego Klastra Energii. Dzięki inicjatywie powstaną m.in. nowe źródła energii odnawialnej. Do klastra w pierwszej fazie przystąpiło 20 podmiotów.

"Pod biało-czerwoną"

"Pod biało-czerwoną"

Trwa projekt „Pod biało-czerwoną”. Zakłada on sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztów i flag w każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu. Inicjatywa zakupu masztu i flagi zależeć będzie od mieszkańców.

Szkoły średnie w Tychach od dziś pracują w trybie hybrydowym

Szkoły średnie w Tychach od dziś pracują w trybie hybrydowym

Od poniedziałku, 19 października, szkoły średnie z miast i powiatów w żółtej strefie ( m.in. Tychy) przeszły na nauczanie hybrydowe: częściowo w budynku, częściowo w domu. W Tychach dotyczy to 9 szkół do których uczęszcza ponad 4400 uczniów.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×