22 grudnia 2009 11:35

W piątek, 18 grudnia tyscy sportowcy: Katarzyna Krukowska, Karolina Naja oraz Marcin Żołna odebrali Nagrody Marszałka Województwa Śląskiego za wybitne osiągnięcia sportowe w 2008 roku.

Trójka reprezentantów MOSM Tychy otrzymała nagrody z rąk wicemarszałka Mariusza Kleszczewskiego. Bokserka Katarzyna Krukowska otrzymała kwotę
2 904,00 zł, a kajakarze Karolina Naja i Marcin Żołna odpowiednio 2 490,00 zł
oraz 2 075,00 zł.
 
 - Wychowanie fizyczne i sport to obecnie jeden z priorytetów Województwa Śląskiego. Chcemy, by region nie był kojarzony wyłącznie z węglem i stalą, ale słynął też z osiągnięć sportowców. Propagowanie sportu ma ogromne znaczenie. Uczy on młodych ludzi dyscypliny, pracy, wysiłku oraz radzenia sobie zarówno
z sukcesami, jak i porażkami. Nasi sportowcy to znakomita reklama dla województwa, gdyż nie ma lepszej reklamy niż sukces - powiedział podczas uroczystej gali wicemarszałek Mariusz Kleszczewski.
 
Przypomnijmy, że w 2008 roku Krukowska zdobyła srebrny, a Naja brązowy medal Mistrzostw Europy Juniorów. Natomiast Żołna zajął pierwsze miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów.
 

fot. Tomasz Żak / silesia-region.pl

 

 

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.