10 lutego 2010 15:05

W najbliższy piątek, 12 lutego, o godz. 18.00 w Galerii „Obok” zostanie otwarta wystawa Tychy Press Photo. Wernisażowi będzie towarzyszyć pokaz slajdów, a gościem specjalnym wystawy będzie Józef Wolny, szef działu foto „Gościa Niedzielnego” i przewodniczący jury tegorocznej edycji konkursu.

W tym roku, w konkursie Tychy Press Photo wzięło udział 32 autorów. Nagrodę za najlepszy fotoreportaż „Uliczna salsa - ulice Kuby" otrzymał Przemysław Strzelecki, natomiast za najlepsze zdjęcie wykonane w Tychach uznano „Ostatnie spojrzenie" autorstwa Fryderyka Parwickiego. Wyróżnienie przyznano Radosławowi Kaźmierczakowi za cykl „Młodzi". W kategorii najlepsza fotografia nie przyznano nagrody. Jurorami byli fotoreporterzy Józef Wolny, Rafał Klimkiewicz, Dominik Gajda i artysta plastyk Łukasz Pudełko. Pula nagród to 3 tys. zł.

 
Tychy Press Photo to wystawa i lokalny konkurs fotografii prasowej, inspirowane słynnym World Press Photo. Wystawa organizowana jest w Teatrze Małym od 2001 roku, a konkurs po raz pierwszy odbył się w 2004 r. Pokazywane są zdjęcia
z minionego roku mieszczące się w pojęciu fotografii prasowej. W tegorocznej konkursie brały udział osoby mieszkające lub pracujące w Tychach. Można było zgłaszać fotografie wykonane w dowolnym zakątku świata. Swoje zdjęcia mogły również zgłaszać osoby niezwiązane z miastem, ale pod warunkiem nadesłania prac wykonanych w Tychach.
 
Wystawa czynna do 16 marca 2010r.

Wstęp bezpłatny

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.