Miasto

21 marca 2020, 10:38:42

Aby zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa, 20 marca premier Mateusz Morawiecki wprowadził na terenie Polski stan epidemii.

jasna plansza z ikoną kartki i napisem "informacje"

Rozporządzenie o stanie epidemii daje organom państwowym dodatkowe uprawnienia oraz nakłada nowe obowiązki na obywateli. Wśród najważniejszych kwestii znalazły się takie kwestie jak: 

  Zajęcia edukacyjne zostały zawieszone aż do Świąt Wielkanocnych (do 10 kwietnia) - lekcje mają odbywać się przez platformy e-lerningowe. Dotyczy to również żłobków, klubów malucha i wyższych uczelni.

 Podwyższono kary za nieprzestrzeganie kwarantanny - z 5 000 złotych do 30 000 złotych.

 Doprecyzowano również ograniczenia w branży transportowej, galeriach handlowych i przedsiębiorstwach. Zdecydowano m.in., że w galeriach handlowych mogą być otwarte sklepy spożywcze i apteki. 

Koronawirus - aktualne informacje z miasta

W wakacje zostań żołnierzem

W wakacje zostań żołnierzem

Wojskowa Komenda Uzupełnień w Tychach w ramach wakacyjnej Kampanii ,,Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej” zachęca wszystkich zainteresowanych służbą wojskową do odwiedzenia swojego promocyjnego stoiska 13 lipca i 16 sierpnia na terenie Ośrodka Wypoczynkowego Paprocany.

Psy ze „schroniska” w Radysach trafią do Tychów

Psy ze „schroniska” w Radysach trafią do Tychów

Od kilku dni media informują o skandalicznych warunkach, w jakich przebywały zwierzęta w zamkniętym już „schronisku” w Radysach. Chęć przyjęcia zwierząt zgłosiło także tyskie schronisko. Dziś rano stowarzyszenie „Pogotowie dla zwierząt”, poinformowało, że 10 psów trafi do Tychów już 3 lipca.

Trwają konsultacje

Trwają konsultacje

Od 15 czerwca do 30 września trwają konsultacje przygotowania projektu Programu Współpracy Miasta Tychy z Organizacjami Pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2021.

Program dla seniorów na najbliższe lata przyjęty

Program dla seniorów na najbliższe lata przyjęty

Na czerwcowej sesji (30.06) Rada Miasta Tychy przyjęła uchwałę dotyczącą Programu Polityki Senioralnej dla miasta Tychy na lata 2020 - 2027.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×