9 grudnia 2009 10:50

Patrycja Torous, uczennica tyskiego Gimnazjum nr 3 im. Jana Pawła II w Tychach, została wyróżniona w Ogólnopolskiej Kampanii Ładnego Pisania, której finał odbył się 8 grudnia na Zamku Królewskim w Warszawie.

W tegorocznym konkursie kaligrafii wzięło udział ok. 2500 uczniów z całej Polski. Członkowie Kapituły Konkursu zgodnie podkreślili bardzo wysoki poziom prac półfinałowych. Podczas finałowej gali na Zamku Królewskim, 10 laureatów walczyło o nagrody, kaligrafując w ciągu 7 minut czterowiersz wybrany przez Kapitułę. Tekst przeczytał Ambasador Kampanii Ładnego Pisania - aktor Maciej Stuhr. W ścisłej czołówce znalazło się 5 dziewcząt - w tym Patrycja Torous, prowadzona przez Wiesławę Twaróg.

 
Na szczególną uwagę zasługuje fakt, iż Kapituła Konkursu w skład której wchodził Wiceminister Oświaty Krzysztof Stanowski oraz przedstawiciele Polskiej Akademii Nauk, wyróżnili w Polsce trzy "zagłębia" ładnego kaligraficznego pisania. W tym zagłębie Tyskie.
 
Pisemne podziękowanie za wyjątkowe, wieloletnie zaangażowanie w Ogólnopolską Kampanię Ładnego Pisania otrzymała pani mgr Wiesława Twaróg, która od 10 lat prowadzi lekcje kaligrafii w Gimnazjum nr 3 w Tychach oraz w sąsiedniej Szkole Podstawowej nr 10 i po raz trzeci uczestniczyła w finale konkursu, którego laureatami było już 5 jej uczniów.
 
Więcej informacji na temat Ogólnopolskiej Kampanii Ładnego Pisania
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.