Miasto

9 grudnia 2009, 10:50:43

Patrycja Torous, uczennica tyskiego Gimnazjum nr 3 im. Jana Pawła II w Tychach, została wyróżniona w Ogólnopolskiej Kampanii Ładnego Pisania, której finał odbył się 8 grudnia na Zamku Królewskim w Warszawie.

W tegorocznym konkursie kaligrafii wzięło udział ok. 2500 uczniów z całej Polski. Członkowie Kapituły Konkursu zgodnie podkreślili bardzo wysoki poziom prac półfinałowych. Podczas finałowej gali na Zamku Królewskim, 10 laureatów walczyło o nagrody, kaligrafując w ciągu 7 minut czterowiersz wybrany przez Kapitułę. Tekst przeczytał Ambasador Kampanii Ładnego Pisania - aktor Maciej Stuhr. W ścisłej czołówce znalazło się 5 dziewcząt - w tym Patrycja Torous, prowadzona przez Wiesławę Twaróg.

 
Na szczególną uwagę zasługuje fakt, iż Kapituła Konkursu w skład której wchodził Wiceminister Oświaty Krzysztof Stanowski oraz przedstawiciele Polskiej Akademii Nauk, wyróżnili w Polsce trzy "zagłębia" ładnego kaligraficznego pisania. W tym zagłębie Tyskie.
 
Pisemne podziękowanie za wyjątkowe, wieloletnie zaangażowanie w Ogólnopolską Kampanię Ładnego Pisania otrzymała pani mgr Wiesława Twaróg, która od 10 lat prowadzi lekcje kaligrafii w Gimnazjum nr 3 w Tychach oraz w sąsiedniej Szkole Podstawowej nr 10 i po raz trzeci uczestniczyła w finale konkursu, którego laureatami było już 5 jej uczniów.
 
Więcej informacji na temat Ogólnopolskiej Kampanii Ładnego Pisania
47,5 milionów dofinansowania dla Tychów

47,5 milionów dofinansowania dla Tychów

Miasto Tychy otrzymało 47,5 milionów złotych dofinansowania z Programu Inwestycji Strategicznych na przebudowę dwóch wiaduktów drogowych w ciągu drogi krajowej 44 - ul. Mikołowskiej w Tychach. Szacunkowy koszt całej inwestycji to 50 milionów złotych.

Zastępcza komunikacja autobusowa S4 na odcinku kolejowym Tychy - Tychy Lodowisko

Zastępcza komunikacja autobusowa S4 na odcinku kolejowym Tychy - Tychy Lodowisko

W związku z pracami przy remontowanym wiadukcie na ul. Gen. Grota-Roweckiego w dniach 26-28 października wprowadzona zostanie zastępcza komunikacja autobusowa na odcinku kolejowym Tychy - Tychy Lodowisko.

Jesienne nasadzenia

Jesienne nasadzenia

Tyski Zakład Usług Komunalnych zakończył obsadzanie jesiennych rabat sezonowych. W sumie posadzono 8 tysięcy roślin: kompozycje z kapust ozdobnych, wrzosów, chryzantem oraz jarmużu ozdobnego.

Mecz polskiej reprezentacji na Stadionie Miejskim Tychy

Mecz polskiej reprezentacji na Stadionie Miejskim Tychy

We wtorek 26 października na murawie Stadionu Miejskiego Tychy rozegrany zostanie mecz polskiej reprezentacji kobiet w piłce nożnej. W eliminacjach do Mistrzostw Świata Polki zmierzą się z reprezentacją Albanii. Początek spotkania o godzinie 19.45.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×