Miasto

27 listopada 2009, 11:50:27

Międzygminne Przedsiębiorstwo Gospodarki Odpadami i Energetyki Odnawialnej „MASTER” Sp. z o.o. w Tychach decyzją Kapituły X Jubileuszowej Edycji Konkursu „Przeglądu Komunalnego” o Puchar Recyklingu zostało po raz kolejny wyróżnione. Spółka MASTER została uhonorowana Pucharem Recyklingu Prezesa Zarządu Banku Ochrony Środowiska, a także po raz pierwszy została Mistrzem Edukacji Ekologicznej.

Uroczysty finał, podczas którego zostały wręczone Puchary Recyklingu miał miejsce 23 listopada br. podczas Gali XIII Międzynarodowego Zjazdu Ekologicznego w Kinie Apollo w Poznaniu. W uroczystej Gali uczestniczyli laureaci konkursu, członkowie kapituły oraz zaproszeni przedstawiciele instytucji rządowych, uczelni, samorządu terytorialnego i gospodarczego, funduszy ochrony środowiska.

Pozostałe nagrody i wyróżnienia rozdano następnego dnia na uroczystym Finale Konkursu podczas Międzynarodowych Targów Poznańskich „POLEKO 2009”. Spółka odebrała nagrodę w kategorii Mistrz Edukacji Ekologicznej. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ufundował nagrodę finansową w wysokości 10 000zł za najlepsze wyniki uzyskane w edukacji ekologicznej prowadzonej przez Spółkę MASTER.
 

Konkurs o Puchar Recyklingu to pierwsza na skalę kraju akcja, która kompleksowo ocenia selektywną zbiórkę odpadów. Jego celem jest propagowanie
i wdrażanie przedsięwzięć recyklingowych w systemie gospodarki odpadami komunalnymi, promowanie działań w kierunku edukacji ekologicznej oraz rozpowszechnianie efektywnych systemów selektywnej zbiórki odpadów.

Konkurs skierowany jest do podmiotów, które prowadzą selektywną zbiórkę odpadów, przekazują je do powtórnego wykorzystania oraz wpływają na szerzenie świadomości ekologicznej wśród społeczeństwa. Celem Konkursu jest nagradzanie najbardziej efektywnych systemów selektywnej zbiórki odpadów, promocja nowych technik w zakresie odbioru, zbiórki, odzysku i recyklingu oraz ocena prowadzonej edukacji ekologicznej. Przedmiotem Konkursu są zastosowane w praktyce przedsięwzięcia organizacyjne, techniczne i edukacyjne dotyczące odbioru, zbiórki, odzysku i recyklingu odpadów.

Finał zgromadził blisko 300 osób z przedsiębiorstw i zakładów gospodarki komunalnej, przedstawicieli instytucji pozarządowych, które działają na rzecz edukacji ekologicznej, jak również przedstawicieli Wojewódzkich Funduszy Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Ministerstwa Infrastruktury i Ministerstwa Środowiska.

47,5 milionów dofinansowania dla Tychów

47,5 milionów dofinansowania dla Tychów

Miasto Tychy otrzymało 47,5 milionów złotych dofinansowania z Programu Inwestycji Strategicznych na przebudowę dwóch wiaduktów drogowych w ciągu drogi krajowej 44 - ul. Mikołowskiej w Tychach. Szacunkowy koszt całej inwestycji to 50 milionów złotych.

Zastępcza komunikacja autobusowa S4 na odcinku kolejowym Tychy - Tychy Lodowisko

Zastępcza komunikacja autobusowa S4 na odcinku kolejowym Tychy - Tychy Lodowisko

W związku z pracami przy remontowanym wiadukcie na ul. Gen. Grota-Roweckiego w dniach 26-28 października wprowadzona zostanie zastępcza komunikacja autobusowa na odcinku kolejowym Tychy - Tychy Lodowisko.

Jesienne nasadzenia

Jesienne nasadzenia

Tyski Zakład Usług Komunalnych zakończył obsadzanie jesiennych rabat sezonowych. W sumie posadzono 8 tysięcy roślin: kompozycje z kapust ozdobnych, wrzosów, chryzantem oraz jarmużu ozdobnego.

Mecz polskiej reprezentacji na Stadionie Miejskim Tychy

Mecz polskiej reprezentacji na Stadionie Miejskim Tychy

We wtorek 26 października na murawie Stadionu Miejskiego Tychy rozegrany zostanie mecz polskiej reprezentacji kobiet w piłce nożnej. W eliminacjach do Mistrzostw Świata Polki zmierzą się z reprezentacją Albanii. Początek spotkania o godzinie 19.45.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×