26 listopada 2009 12:25

W dniach 4 – 6 grudnia br. na Placu Baczyńskiego w Tychach odbędzie się pierwszy Tyski Bożonarodzeniowy Jarmark. W tych dniach Tychy nie będą „Dobrym Miejscem”, w tych dniach Tychy będą „Magicznym Miejscem”!

Impreza organizowana przez Urząd Miasta w Tychach, z medialnym patronatem TVP Katowice, Polskiego Radia Katowice i Dziennika Zachodniego, jest wpisana w obchody jubileuszu 75-lecia nadania Tychom praw miejskich.

Prezydent Miasta Andrzej Dziuba: „Zapraszam serdecznie wszystkich Państwa na wielki Tyski Jarmark Bożonarodzeniowy, dzięki któremu już w dniu św. Barbary, będziecie mogli poczuć świąteczny klimat. Piękna, sześciometrowa choinka, girlandy, świąteczne lampki, które ozdobią fontannę, drewniane, pachnące smakołykami domki, Anioły, które przylecą na Plac Baczyńskiego, postaci z bajek i wiele innych atrakcji, to wszystko sprawi, że nasze miasto stanie się w tych dniach Magicznym Miejscem. Na Jarmarku będzie można kupić, oprócz miodu czy pierników, oryginalny i niebanalny prezent dla bliskich, przyjaciół, znajomych.”

Każdy dzień Jarmarku będzie inny. I tak:

- 4 grudnia będzie … Barbórkowo – zapraszamy szczególnie wszystkie Barbary i górników – mile widziani górnicy w strojach galowych! Przede wszystkim dla nich zagra Orkiestra Dęta KWK Staszic. Ale powoli zanurzymy się też w atmosferę świąteczną dzięki występom Teatru Prawdziwego z Bielawy, który przedstawi Jasełka Uliczne. Zaś pomiędzy 19.30, a 20.00 na Placu Baczyńskiego będzie dużo ognia, dzięki pokazom tańca z ogniem, który przedstawi Scena Kalejdoskop z Krakowa.

- 5 grudnia będzie … Aniołowo – a to za sprawą kolejnych, już piątych, Tyskich Targów Osób Niepełnosprawnych „W dobrym TTON-ie być Aniołem”, które tego dnia odbędą się na Placu Baczyńskiego. Będą przedstawienia dla dzieci, grane przez dzieci, wspólne śpiewanie kolęd, warsztaty dla osób niepełnosprawnych, ale także odbędzie się aukcja prac osób niepełnosprawnych. Zebrane podczas aukcji pieniądze trafią do tyskich organizacji działających na rzecz niepełnosprawnych mieszkańców Tychów. Tego dnia ze sceny zabrzmi muzyka gospel w wykonaniu chóru –Soul Hunters Gospel Choir (godzinny występ od 18 do 19 ), potem świątecznie zaśpiewa Magda Anioł.

- 6 grudnia będzie … Mikołajkowo – tego dnia na Placu Baczyńskiego będzie bardzo … muzycznie i bajkowo. Wystąpią zespoły dziecięce i młodzieżowe, zagra także wibrafonista Krzysztof Nowakowski. Nasze zaproszenie przyjęli laureaci Festiwalu Gliwickich Tęczowych Spotkań – Ania Ring i Artur Wątroba. Ostatnim występem będzie koncert tyskiego chóru God`s Property. Na Placu pojawią się Anioły na szczudłach, nie zabraknie też Świętego Mikołaja! Tego dnia wszystkie buzie muszą być uśmiechnięte !
 

Jarmark zostanie otwarty w piątek ( 4 grudnia ) o godzinie 16.00, w pozostałe dni zapraszamy już od 10.00. Każdego dnia Jarmark będzie czynny do godziny 21.00.

Oprócz występów wszyscy, którzy nas odwiedzą będą mogli poczuć nastrój zbliżających się Świąt, a to za sprawą sześciometrowej choinki, która stanie na Placu Baczyńskiego.

Na świątecznych straganach swoje produkty rozłożą kupcy i rzemieślnicy. Będzie można kupić ozdoby choinkowe, upominki mikołajkowe i świąteczne, spróbować smakołyków, jakie kojarzą się ze Świętami: pierogów, pierników, pachnących ciast, a gdyby temperatura spadła, nie zabraknie i rozgrzewających napojów.

Szczególnie zachęcamy do odwiedzenia stoisk artystów niepełnosprawnych, gdzie będzie można kupić niepowtarzalne rękodzielnictwo, doskonałe zarówno na prezent mikołajkowy, jak i świąteczny. Prezydent Miasta Tychy Andrzej Dziuba, zapraszając na Jarmark, podkreśla, iż kilkuletnia tradycja Tyskich Targów Osób Niepełnosprawnych, w tym roku ma szczególną oprawę: „Jarmark będzie połączony z kolejną, piątą już edycją, Targów Twórczości Osób Niepełnosprawnych „W dobrym TTON-ie być Aniołem”. TTON to piękna inicjatywa, bo umożliwia przede wszystkim integrację osób niepełnosprawnych z mieszkańcami miasta oraz pozwala wspólnie cieszyć się świąteczną atmosferą. Każdy mieszkaniec Tychów, który weźmie udział w specjalnie zorganizowanej aukcji lub kupi na jarmarku dzieło osoby niepełnosprawnej, okaże tym samym dobre serce. Wierzę, że taka forma TTON-u połączonego z Tyskim Jarmarkiem Bożonarodzeniowym spodoba się mieszkańcom i że będzie to nowa miejska tradycja. „W dobrym TTON-ie być Aniołem”. Warto o tym pamiętać!

Tyskiemu Jarmarkowi Bożonarodzeniowemu 6 grudnia będą towarzyszyły Starotyskie Mikołajki. O godzinie 15.00 Mikołaje w bryczce, na rowerach, na motorach i w zabytkowym samochodzie wyruszą na tyskie ulice.
 
Szczegóły tutaj:
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.