Sport

20 grudnia 2019, 11:49:53

W turnieju rozgrywanym na Hali Sportowej przy ul. Piłsudskiego zagra 16 drużyn - 14 wyłonionych z cyklu eliminacji oraz gospodarz zawodów: GKS Futsal Tychy i obrońca tytułu Rekord Bielsko-Biała SSA. Turniej rozgrywany będzie przez 3 dni.

W piątek i sobotę odbędą się rozgrywki grupowe (4 grupy), a w niedzielę zawodnicy zagrają gramy o medale turnieju.Trenerami tyskiej drużyny są Michał Słonina i Marek Kołodziejczyk.

- Do turnieju przygotowywało się 18 zawodników, ale tylko 14 mogło być zgłoszonych. Zapowiada się rywalizacja na najwyższym poziomie. W składzie mamy 7 zawodników pierwszej drużyny, którzy stale mają kontakt z rozgrywkami ligowymi na poziomie I Ligi. Dla nas to dwunasty start w turnieju finałowym MMP U-20 a najlepszy wynik zanotowaliśmy w poprzednim roku zajmując 4 miejsce – mówi   Grzegorz Morkis – prezes GKS FUtsal Tychy.

W tym sezonie zespół  z Tychów zagra jeszcze w rozgrywkach MMP U-18. U-16 i U-14.

- W kategorii U-14 jesteśmy bardzo blisko awansu do turnieju finałowego, wystarczy zająć jedno z 3 pierwszych miejsc w ostatnim turnieju – dodaje prezes Morkis.

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Futsalu zostały rozegrane po raz pierwszy w 2000 roku. 

Grupa A
1. GKS Berland Komprachcice
2. BSF Bochnia
3. GKS Futsal Nowiny
4. Futbalo Białystok

Grupa B
1. Dragon Bojano
2. Gwiazda Ruda Śląska
3. TAF Toruń
4. BKS Bochnia

Grupa C
1. LKS Wulkanizacja Dąbrowa Chełmińska
2. GKS Futsal Tychy
3. AZS UEK Kraków
4. Młodość Rudno

Grupa D
1. Zdrowie Garwolin -
2. Rekord Bielsko-Biała -
3. KS Futsal Piła -
4. Okocimski Brzesko

Raport ZTM w ogólnopolskim konkursie

Raport ZTM w ogólnopolskim konkursie

"Raport społecznej odpowiedzialności Zarządu Transportu Metropolitalnego za rok 2020" został zgłoszony do ogólnopolskiego konkursu „Raporty Zrównoważonego Rozwoju”, organizowanego przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Do 20 września trwa głosowanie internautów.

Postaw na nogi!

Postaw na nogi!

Postaw na nogi i przyjedź na rolkach, hulajnodze, rowerze lub przyjdź na piechotę 18 września w godzinach od 14:00 do 19:00 do Parku Miejskiego Solidarności w Tychach.

Nowe ławki w Tychach

Nowe ławki w Tychach

Do końca roku w tyskich parkach zamontowanych zostanie 51 nowych ławek. Wymienione zostaną stare ławki na Sublach i w skwerze przy ulicy Dębowej, a w Parku Niedźwiadków pojawią się nowe.

Spisz się w ten weekend

Spisz się w ten weekend

Do końca Narodowego Spisu Powszechnego pozostały już tylko dwa tygodnie. W najbliższy weekend tyszanie będą mieli kilka okazji, aby spisać się w różnych punktach na terenie miasta.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×