Sport

20 grudnia 2019, 11:49:53

W turnieju rozgrywanym na Hali Sportowej przy ul. Piłsudskiego zagra 16 drużyn - 14 wyłonionych z cyklu eliminacji oraz gospodarz zawodów: GKS Futsal Tychy i obrońca tytułu Rekord Bielsko-Biała SSA. Turniej rozgrywany będzie przez 3 dni.

W piątek i sobotę odbędą się rozgrywki grupowe (4 grupy), a w niedzielę zawodnicy zagrają gramy o medale turnieju.Trenerami tyskiej drużyny są Michał Słonina i Marek Kołodziejczyk.

- Do turnieju przygotowywało się 18 zawodników, ale tylko 14 mogło być zgłoszonych. Zapowiada się rywalizacja na najwyższym poziomie. W składzie mamy 7 zawodników pierwszej drużyny, którzy stale mają kontakt z rozgrywkami ligowymi na poziomie I Ligi. Dla nas to dwunasty start w turnieju finałowym MMP U-20 a najlepszy wynik zanotowaliśmy w poprzednim roku zajmując 4 miejsce – mówi   Grzegorz Morkis – prezes GKS FUtsal Tychy.

W tym sezonie zespół  z Tychów zagra jeszcze w rozgrywkach MMP U-18. U-16 i U-14.

- W kategorii U-14 jesteśmy bardzo blisko awansu do turnieju finałowego, wystarczy zająć jedno z 3 pierwszych miejsc w ostatnim turnieju – dodaje prezes Morkis.

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Futsalu zostały rozegrane po raz pierwszy w 2000 roku. 

Grupa A
1. GKS Berland Komprachcice
2. BSF Bochnia
3. GKS Futsal Nowiny
4. Futbalo Białystok

Grupa B
1. Dragon Bojano
2. Gwiazda Ruda Śląska
3. TAF Toruń
4. BKS Bochnia

Grupa C
1. LKS Wulkanizacja Dąbrowa Chełmińska
2. GKS Futsal Tychy
3. AZS UEK Kraków
4. Młodość Rudno

Grupa D
1. Zdrowie Garwolin -
2. Rekord Bielsko-Biała -
3. KS Futsal Piła -
4. Okocimski Brzesko

Nowe dowody osobiste – ważne terminy!

Nowe dowody osobiste – ważne terminy!

Od 2 sierpnia będą wydawane nowe wzory dowodu osobistego, zawierające m.in. odcisk palca. Zmienią się terminy ważności wydawanych dowodów w zależności od wieku osoby ubiegającej się o dokument, a elektroniczna możliwość złożenia wniosku będzie możliwa tylko dla małoletnich do 12. roku życia.

Kręcimy dla Tychów – ruszyła Rowerowa Stolica Polski!

Kręcimy dla Tychów – ruszyła Rowerowa Stolica Polski!

1 czerwca ruszyła ogólnopolska rywalizacja o tytuł Rowerowej Stolicy Polski. Akcja kręcenia kilometrów potrwa miesiąc do 30 czerwca. Zachęcamy tyszan do przyłączenia do tegorocznych zmagań i podjęcia rywalizacji w ramach grup rowerowych i kręcenia kilometrów na rzecz Tychów.

Zajęcia z Tai Chi dla uczestników programu „Aktywni60plus”

Zajęcia z Tai Chi dla uczestników programu „Aktywni60plus”

Zapraszamy od 11 czerwca na darmowe zajęcia z Tai Chi dla posiadaczy karty „Aktywni60plus”.

Odkomarzanie i odkleszczanie w Tychach

Odkomarzanie i odkleszczanie w Tychach

W czwartek, 10 czerwca br., w godzinach od 20:00 do 01:00, w parkach, w których zlokalizowane są zbiorniki wodne i place zabaw na terenie miasta Tychy, odbędzie się zabieg dezynsekcyjny przeciw komarom i kleszczom.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×