Miasto

29 sierpnia 2019, 11:23:31

Festiwal Wiano, Dożynki Miejskie, Pożegnanie Wakacji czy Tyski Półmaraton - to tylko niektóre z wydarzeń na które zapraszamy mieszkańców w ostatni wakacyjny weekend w Tychach.

Widok na Plac Baczyńskiego Autor: Michał Janusiński

AKTYWNIE

Weekend rozpoczniemy ostatnimi już zajęciami jogi w OW Paprocany (31 sierpnia o g. 10.00). Będzie to dobra rozgrzewka do niedzielnego VIII Tyskiego Półmaratonu -  w tym roku pobiegnie rekordowa liczba uczestników – blisko 1700 osób! Organizatorzy przygotowali także konkurencje dla dzieci i młodzieży - szczegóły dotyczące zapisów na stronie wydarzenia. Idąc śladem największych maratonów w Polsce i na świecie, w tym roku po raz pierwszy na strefach nawadniania tyskiego półmaratonu dostępna będzie woda miejska. Główny bieg rozpocznie się o g. 10.00 i w związku z przebiegiem jego trasy przewidziane są utrudnienia w ruchu miejskim (w godzinach 9.40 -13.00). 

W niedzielne popołudnie z Placu Korfantego o godzinie 15 wyruszy rajd rowerowy - "Na tropach historii w lasach pszczyńskich". Na trasie znajdą się m.in.: Zameczek Myśliwski „Promnice”, dziewiętnastowieczne kamienne pomniki z inskrypcjami, obelisk upamiętniający dawny podobóz Auschwitz-Birkenau w Kobiórze. W Studzienicach na Uczestników Rajdu będzie czekało ognisko. W prowiant i napoje należy zaopatrzyć się we własnym zakresie. Długość trasy do pokonania to ok. 30 km. 

Dla pasjonatów fotografii polecamy niedzielny "Spacer industrialny". To spacer fotograficzny po tyskich terenach przemysłowych. Są to tereny, które w przeciągu ostatnich dwóch dekad przeszły największą transformację w Tychach. W miejscu państwowych zakładów powstały fabryki dużych międzynarodowych koncernów, ale również małe lokalne przedsiębiorstwa. Czy przestrzeń pełna zamkniętych dla fotografów stref przemysłowych i firmowych biurowców może być dobrą inspiracja dla fotografii? Sprawdźcie sami!

ROZRYWKOWO

Sobotni wieczór upłynie pod znakiem Wiano Festiwal Tychy 2019Muzeum Miejskie w Tychach wraz ze Stowarzyszeniem Śląskim Zakłady Sztuki zapraszają do spotkania i współuczestniczenia w muzycznej, a tym razem także wizualnej podróży. Towarzyszyć nam będą tradycyjne melodie, słowa i rytmy, a z drugiej strony współczesne brzmienia i wizualne narracje. Tyski festiwal, po trzech latach poszukiwań znalazł dobre do tego miejsce - przy placu Wolności 3 - w otwartej przestrzeni pomiędzy Muzeum Miejskim, a siedzibą Stowarzyszenia Śląskie Zakłady Sztuki. Właśnie tu odbędą się trzy koncerty, które poprzedzi wernisaż fascynujących prac graficznych Marta Frej. Wszystkie wydarzenia koncentrują się wokół kobiet i ich wrażliwości.  

W tym samym czasie Rada Osiedla Wilkowyje oraz Miejskie Centrum Kultury w Tychach Klub Wilkowyje zapraszają na wspólne „Pożegnanie Wakacji”, czyli festyn osiedlowy w ogrodzie Klubu Wilkowyje MCK. Wydarzenie rozpocznie rodzinny spektakl plenerowy „Babroszki lecą w kosmos” w wykonaniu Teatru TRIP. Po spektaklu zapraszamy wszystkie dzieciaki na rodzinne animacje, warsztaty, gry i zabawy z aktorami! Gwiazdą wieczoru będzie znany z serialu „Ranczo” Kabaret Ławeczka oraz koncert Piotra Pręgowskiego, który wykona największe serialowe przeboje. Imprezę taneczną poprowadzi DJ Tomek Bielusiak.   

W niedzielę 1 września świętować będziemy Dożynki Miejskie, który w tym roku odbędą się w dzielnicy Wartogłowiec - start godzinie 11.00. 

Niedziela będzie także ostatnim dniem działania wodnego placu zabaw na terenie OW Paprocany - od 2 wrzesnia ruszają na nim prace remontowe. 

Raport ZTM w ogólnopolskim konkursie

Raport ZTM w ogólnopolskim konkursie

"Raport społecznej odpowiedzialności Zarządu Transportu Metropolitalnego za rok 2020" został zgłoszony do ogólnopolskiego konkursu „Raporty Zrównoważonego Rozwoju”, organizowanego przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Do 20 września trwa głosowanie internautów.

Postaw na nogi!

Postaw na nogi!

Postaw na nogi i przyjedź na rolkach, hulajnodze, rowerze lub przyjdź na piechotę 18 września w godzinach od 14:00 do 19:00 do Parku Miejskiego Solidarności w Tychach.

Nowe ławki w Tychach

Nowe ławki w Tychach

Do końca roku w tyskich parkach zamontowanych zostanie 51 nowych ławek. Wymienione zostaną stare ławki na Sublach i w skwerze przy ulicy Dębowej, a w Parku Niedźwiadków pojawią się nowe.

Spisz się w ten weekend

Spisz się w ten weekend

Do końca Narodowego Spisu Powszechnego pozostały już tylko dwa tygodnie. W najbliższy weekend tyszanie będą mieli kilka okazji, aby spisać się w różnych punktach na terenie miasta.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×