Kultura

27 października 2009, 13:24:32

Serdecznie zapraszamy na spektakl pt. „Przedstawienie Hamleta we wsi Głucha Dolna”, w reżyserii Tomasza Obary, 12 grudnia(sobota) o godz. 18.00.

Spektakl ten, to wspaniała zabawa teatrem szekspirowskim, zaprawiona gorzką refleksją nad powikłanymi zależnościami między prawdą iprawem, sumieniem i sprawiedliwością.

Jak mówi dyrektor Teatru Małego, Tomasz Kordon „Przedstawienie Hamleta we wsi Głucha Dolna” jest spektaklem wartościowym i niezmiernie ważnym, a do tego znakomicie wyreżyserowanym i zagranym. Warto wspomnieć, że w latach 70. w przedstawieniu wystąpił Tadeusz Łomnicki.

 
Cena biletu 40 zł. Na kartę stałego widza, dla emerytów, rencistów, uczniów i studentów 32 zł. Bilety grupowe dla uczniów i studentów (powyżej 10 osób) 20 zł. Bilety można rezerwować w kasie teatru już teraz.

Tomasz Obara

Absolwent wydziału aktorskiego (1985) i reżyserii (1991) krakowskiej PWST. Jego dokonania artystyczne związane są głównie z teatrem. Ma na swym koncie interesujące inscenizacje: "Poskromienia złośnicy" i "Paragrafu 22" na scenie Teatru Współczesnego, "Mieszczanina szlachcicem" w Teatrze Jaracza w Łodzi i "W małym dworku" w Teatrze Ludowym w Krakowie. Z jego najważniejszych kreacji aktorskich warto wymienić: Złodziejaszka w "Operetce" Gombrowicza (Stary Teatr, reż. Tadeusz Bradecki), Doktora Friedenthala w "Szkicach do człowieka bez właściwości" (Stary Teatr, reż. Krystian Lupa, Mężczyznę w "Kobiecie z wydm" (Stary Teatr). W kinie - jak dotąd nie - nie udało mu się zaistnieć.

Zajezdnia PKM Tychy przebudowana

Zajezdnia PKM Tychy przebudowana

Trwające ponad dwa lata prace przy przebudowie zajezdni PKM Tychy dobiegły końca. Dziś nowa zajezdnia została uroczyście otwarta.

Wodny Park Tychy znów uczy pływać wszystkich drugoklasistów z Tychów

Wodny Park Tychy znów uczy pływać wszystkich drugoklasistów z Tychów

Dzięki współpracy z Miastem Tychy rusza kolejna edycja zajęć nauki i doskonalenia pływania w Wodnym Parku Tychy. Przez cały semestr będzie z nich korzystać 1136 dzieci z klas drugich ze wszystkich tyskich szkół podstawowych.

Dziękujemy za każdy głos!

Dziękujemy za każdy głos!

20 września zakończyliśmy głosowanie na projekty mieszkańców złożone do Budżetu Obywatelskiego. W tym roku głosowanie odbyło się głównie w formie elektronicznej.

Bezpłatne szkolenia cyfrowe

Bezpłatne szkolenia cyfrowe

Zapraszamy do udziału w projekcie „Ctrl+C – Ctrl+V” w ramach, którego realizowane będą bezpłatne szkolenia cyfrowe.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×