23 października 2009 15:15

Poniżej publikujemy informacje, które pozwolą tyszanom i gościom odwiedzającym w tym czasie nasze miasto, dotrzeć do tyskich nekropolii. Przypominamy również o kweście na rzecz Hospicjum w Tychach.

Zmiana organizacji ruchu w okolicy cmentarzy w okresie Wszystkich Świętych

Wprowadzony zostanie:

- ruch jednokierunkowy na ul. Nowokościelnej od 30.10.2009 do 02.11.2009

- ruch jednokierunkowy na ul. Cmentarnej od 30.10.2009 do 02.11.2009

- ruch jednokierunkowy na ul. Kościelnej od ul. Oświęcimskiej do ul. Krzywej w dniu 01.11.2009

- na ul. Oświęcimskiej po północnej stronie będą ustawione znaki zakazu zatrzymywania się od 31.10 do 01.11. . Zakaz nie będzie dotyczył autobusów MZK.

- na parkingu przy cmentarzu centralnym, przy krawędzi od strony ul. Oświęcimskiej będą ustawione znaki „TAXI” i „Koniec postoju TAXI” tylko w dniach 31.10 do 01.11.

- Znaki zakaz skrętu w lewo oraz w prawo na ul. Oświęcimskiej przed skrzyżowaniem z ul. Bratków – od 31.10 do 01.11.

- na wlocie do ul. Bratków stanie znak „zakaz wjazdu” by wyjazd z parkingu był dozwolony tylko w jednym kierunku oraz znak „nakaz jazdy w prawo za znakiem” na wylocie z ul. Bratków do ul. Oświęcimskiej w dniach 31.10 do 01.11

- 01.11. ruchem na skrzyżowaniu ulic DK-1 Goździków/Dzwonkowa oraz na skrzyżowaniu ul. Mikołowskiej, Katowickiej, Oświęcimskiej, będzie kierować policja. Sygnalizacja świetlna zostanie przełączona w tryb „żółte migowe”.

Dodatkowo informujemy, że od 26 października do 3 listopada wstrzymane zostaną prace kanalizacyjne w okolicach cmentarza przy ul. Barwnej w Świerczyńcu. Nawierzchnia drogi dojazdowej do cmentarza zostanie doprowadzona do stanu dobrej przejezdności.

Dodatkowe połączenia komunikacyjne

Zwracamy się z apelem do mieszkańców Tychów by w miarę możliwości nie korzystali z samochodów przy dojeździe do cmentarza komunalnego w Tychach – Wartogłowcu ze względu na utrudnienia w ruchu drogowym, a także mniejszą liczbę miejsc parkingowych. Utrudnienia są spowodowane pracami kanalizacyjnymi. Dojazd do cmentarzy w mieście będzie ułatwiony dzięki dodatkowym połączeniom autobusowym uruchomionym na czas Wszystkich Świętych.

1. Linia CmA: Wartogłowiec Cmentarz, Polna, Czarna Droga, Browar, Rynek, Andersa, Dw. PKP, Carboautomatyka, E. LECLERC, Hotelowiec Begonii, Harcerska, Żwakowska, Al. Jana Pawła II, Grota Roweckiego, Apteka, Urząd Miasta, Tęcza, Wartogłowiec Cmentarz.

2. Linia CmB: Wartogłowiec Cmentarz, Polna, Czarna Droga, Browar, Rynek, Hotelowiec Begonii, Harcerska, Stoczniowcow, Osiedle R, Osiedle K, Skałka, Hale Targowe Centrum, Szkoła 35, Piłsudskiego, Osiedle O, Lodowisko, Wartogłowiec Cmentarz.

3. Linia CmC: Wartogłowiec Cmentarz, Polna, Czarna Droga,

Browar, Hotelowiec (Sąd), Technikum, Elfow, Grota Roweckiego, Dmowskiego, Hale Targowe Centrum, Szkoła 35, Piłsudskiego, Osiedle T, Dymarek, Paprocany Pętla, Os Z, Targiela, Osiedle Z1, Paprocany Osiedle, Piramida Paprocany, Paprocany Pętla, Dymarek, Osiedle T, Osiedle O, Lodowisko, Wartogłowiec Cmentarz.

4. Linia CmD (kursuje wyłącznie 1 listopada): Mikołow Dw. PKP, Plac 750 – lecia, Krakowska, Gronie I, Gronie II, Wilkowyje Posesja 25, Wilkowyje Wierzbowa, Wilkowyje Gospoda, Tychy Chłodnia, Radziejowka, Tychy Andersa, Tychy Dw. PKP, Carboautomatyka, E. LECLERC, Hotelowiec (Sąd), Targowisko, Browar, Czarna Droga, Polna, Wartogłowiec Cmentarz. W kierunku powrotnym linia CmD będzie kursować przez Rynek, z pominięciem przystanku Tychy Targowisko.

5. Linia CmE: Tychy Dworzec PKP, Carboautomatyka, E. LECLERC, Hotelowiec Begonii, Harcerska, Stoczniowcow, Osiedle R, Osiedle K, Skałka, Dmowskiego, Grota Roweckiego, Apteka, Urząd Miasta, Tęcza, Osiedle O, Osiedle T, Dymarek, Paprocany Jezioro, Paprocany Osiedle, Paprocany Os. Z, Paprocany Wiadukt, Cielmice Łącznik, Cielmice Bar, Cielmice Jana, Cielmice Posesja, Tychy Cielmicka, Tychy Barwna Cmentarz, Świerczyniec Pętla.

UWAGA! Na liniach CmA, CmB, CmC, CmD, CmE obowiązują wyłącznie bilety jednorazowe. Na tych liniach nie obowiązują bilety wieloprzejazdowe (tygodniowe, dobowe) i bilety okresowe. Bilety wieloprzejazdowe i okresowe zachowują swoją ważność we wszystkich liniach zwykłych w tym także linii 2, 254 i T.

UWAGA! Na przystanku Wartogłowiec od 31 października do 1 listopada będzie działać punkt sprzedaży biletów jednorazowych. Na przystanku „Tychy Barwna Cmentarz” sprzedaż biletów będzie prowadzona natomiast 1 listopada.

Policja apeluje

Od 30 października do 2 listopada będzie trwała policyjna „Akcja Znicz 2009” Policja będzie dbać o zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego, a w szczególności bezpieczeństwa na drogach.

Policja apeluje jednak i rozwagę na drodze. Trzeba uważać również na kieszonkowców zwłaszcza na parkingu i cmentarzu. Uważajmy na torebki, nie trzymajmy portfela w zewnętrznej kieszeni i nie zostawiajmy cennych przedmiotów w zaparkowanym samochodzie!

Służby porządkowe na cmentarzach apelują

Warto zadbać o wcześniejsze posprzątanie nagrobków. Odpady z przycmentarnych kontenerów muszą być wywożone na bieżąco. Są z tym problemy jeśli zdecydujemy się na porządki tuż przed 1 listopada. Nie pozwólmy, by widok śmieci zakłócał nam i innym odwiedzającym groby, przeżywanie święta.

Kwesta na rzecz Hospicjum

W tym roku odbędzie się jubileuszowa, X kwesta na rzecz tyskiego Hospicjum. Wolontariusze z identyfikatorami ze zdjęciem i zaplombowanymi hospicyjnymi puszkami będą kwestować od 31 października do 1 listopada 2009 r. w godzinach od 8:00 do 16:00 przy bramach cmentarzy w Świerczyńcu oraz w Tychach - Wartogłowcu.

Dochód ze zbiórki zostanie przekazany na budowę stacjonarnego Domu Hospicyjnego w Tychach.

Informacje na ten temat udziela Pani Ilona Słomian w siedzibie Hospicjum w Tychach przy ulicy Nałkowskiej 19 codziennie w godzinach od 9:00 do 15:00 a we wtorki i czwartki od 15:30 do 18:00 oraz pod numerem telefonu (32) 218-10-13.

Jak dotąd podczas wszystkich kwest (2000 – 2008) zebrano w przybliżeniu 264.400 zł. Co roku na kweście gromadzi się około 150 wolontariuszy: młodzież szkolna z rodzicami, nauczycielami, wolontariusze hospicyjni z rodzinami, rodziny osierocone, sojusznicy i przyjaciele hospicjum oraz inni zainteresowani pomocą mieszkańcy miasta. Dotychczas na budowę tyskiego hospicjum zebrano ok. 1,7 mln zł. Potrzeba 10,5 mln.

Polecamy również korzystanie z wyszukiwarki pochowanych na cmentarzu w Tychach – Wartogłowcu. Link poniżej:

http://www.polskie-cmentarze.com/tychy/index.php?id=SZUKAJ

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.