22 października 2009 14:50

28 października o godz. 13.00 w auli Wyższej Szkoły Zarządzania i Nauk Społecznych w Tychach przy al. Niepodległości 32.odbędzie się pokaz filmu „Z nich jesteśmy dumni”. Jest to opowieść o trzech niezwykłych tyszankach, dla których niepełnosprawność nigdy nie była ograniczeniem, ale wyzwaniem. Opowieść o życiowej odwadze i bezkompromisowości w dążeniu do realizacji własnych marzeń i pasji. Film powstał w ramach projektu o tym samym tytule co film, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Kampania „Z nich jesteśmy dumni” miała na celu zwrócenie uwagi społeczeństwa na problemy osób niepełnosprawnych oraz przełamanie stereotypowego wizerunku tych osób, często uważanych za biernych i niezaradnych. Działania informacyjne prowadzone podczas całej akcji miały zachęcić pracodawców do zatrudniania osób niepełnosprawnych, a niepełnosprawnych do zwiększenia aktywności społecznej i zawodowej.

Film Radosława Kaźmierczaka przedstawia sylwetki trzech tyszanek, które pomimo niepełnosprawności prowadzą aktywny tryb życia, spełniają się zawodowo i społecznie. Bohaterki filmu to:

- Magdalena Kulus, doktorantka na Wydziale Filologii Uniwersytetu Śląskiego, autorka blogu blondyniblondyna.blox.pl, który w 2007 roku został nagrodzony w konkursie „Blog roku” organizowanym przez Onet.pl

- Karolina Hamer, niepełnosprawna pływaczka i olimpijka, która na swoim koncie posiada wiele medali zdobytych na zawodach rangi krajowej i międzynarodowej, działaczka na rzecz propagowania sportu niepełnosprawnych

oraz

- Joanna Bierońska, absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego, znana tyska rehabilitantka, licencjonowana terapeutka Międzynarodowego Instytutu McKenziego. 
 

Wstęp na premierowy pokaz jest bezpłatny. Ilość miejsc ograniczona.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.