Miasto

22 października 2009, 14:50:6

28 października o godz. 13.00 w auli Wyższej Szkoły Zarządzania i Nauk Społecznych w Tychach przy al. Niepodległości 32.odbędzie się pokaz filmu „Z nich jesteśmy dumni”. Jest to opowieść o trzech niezwykłych tyszankach, dla których niepełnosprawność nigdy nie była ograniczeniem, ale wyzwaniem. Opowieść o życiowej odwadze i bezkompromisowości w dążeniu do realizacji własnych marzeń i pasji. Film powstał w ramach projektu o tym samym tytule co film, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Kampania „Z nich jesteśmy dumni” miała na celu zwrócenie uwagi społeczeństwa na problemy osób niepełnosprawnych oraz przełamanie stereotypowego wizerunku tych osób, często uważanych za biernych i niezaradnych. Działania informacyjne prowadzone podczas całej akcji miały zachęcić pracodawców do zatrudniania osób niepełnosprawnych, a niepełnosprawnych do zwiększenia aktywności społecznej i zawodowej.

Film Radosława Kaźmierczaka przedstawia sylwetki trzech tyszanek, które pomimo niepełnosprawności prowadzą aktywny tryb życia, spełniają się zawodowo i społecznie. Bohaterki filmu to:

- Magdalena Kulus, doktorantka na Wydziale Filologii Uniwersytetu Śląskiego, autorka blogu blondyniblondyna.blox.pl, który w 2007 roku został nagrodzony w konkursie „Blog roku” organizowanym przez Onet.pl

- Karolina Hamer, niepełnosprawna pływaczka i olimpijka, która na swoim koncie posiada wiele medali zdobytych na zawodach rangi krajowej i międzynarodowej, działaczka na rzecz propagowania sportu niepełnosprawnych

oraz

- Joanna Bierońska, absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego, znana tyska rehabilitantka, licencjonowana terapeutka Międzynarodowego Instytutu McKenziego. 
 

Wstęp na premierowy pokaz jest bezpłatny. Ilość miejsc ograniczona.

Prosto i zrozumiale – tak piszą tyscy urzędnicy

Prosto i zrozumiale – tak piszą tyscy urzędnicy

W połowie 2018 roku Urząd Miasta Tychy jako pierwszy urząd miasta w kraju rozpoczął realizację projektu, którego celem było wprowadzenie prostego języka do pism i dokumentów, które urzędnicy kierują do mieszkańców.

Ruszają prace nad Strategią Rozwoju Miasta Tychy 2030+

Ruszają prace nad Strategią Rozwoju Miasta Tychy 2030+

W związku z rozpoczęciem prac nad Strategią Rozwoju Miasta Tychy 2030+ urząd miasta zachęca tyszan do aktywnego udziału w tworzeniu nowego dokumentu strategicznego. Od 18 listopada do 3 grudnia mieszkańcy mogą wypełnić anonimową ankietę.

Strategia Rozwiązywania Problemów Społecznych na lata 2021-2027+ przyjęta

Strategia Rozwiązywania Problemów Społecznych na lata 2021-2027+ przyjęta

W czwartek 25 listopada Rada Miasta Tychy przyjęła uchwałą Strategię Rozwiązywania Problemów Społecznych dla miasta Tychy na 2021-2027+.

Konkursy patriotyczne rozstrzygnięte

Konkursy patriotyczne rozstrzygnięte

Dziś (25.11) w Teatrze Małym odbyła się uroczystość podsumowująca dwa, ogólnopolskie konkursy patriotyczne (plastyczny i wokalny).

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×