Miasto

21 czerwca 2019, 11:28:55

Chcesz założyć własną firmę, a może jesteś już przedsiębiorcą i potrzebujesz fachowej porady. Zapraszamy cię na dzień otwarty, podczas którego będziesz mógł skorzystać z pomocy specjalistów. 26 czerwca w Urzędzie Miasta odbędzie się Dzień Przedsiębiorcy.

Kilka lat temu, 21 czerwca został ustanowiony przez Sejm „Dniem Przedsiębiorcy”. Ponieważ w tym roku święto przedsiębiorców, wypada tuż po Bożym Ciele i wiele osób skorzysta z przedłużonego weekendu,  tyski magistrat zaprasza na dzień dla przedsiębiorczych 26 czerwca.

Przedsiębiorcy, ale również wszyscy którzy planują rozpoczęcie biznesu mogli skorzystać w jednym miejscu ze wsparcia specjalistów. Organizatorem spotkania jest Wydział Ewidencji Działalności Gospodarczej Urzędu Miasta w Tychach, który do współpracy zaprosił cztery tyskie instytucje: Urząd Skarbowy, Zakład Ubezpieczeń Społecznych, Powiatowy Urząd  Pracy oraz Okręgową Izbę Przemysłowo-Handlową. Dzień będzie miał charakter otwarty, prowadzone będą konsultacje
i udzielane porady.

- Zapraszamy wszystkich którzy prowadzą jednoosobową działalność gospodarczą lub działają
w formie spółki cywilnej i są wpisani do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, bądź planują rozpoczęcie działalności w takiej formie. Tylko w ubiegłym roku do bazy wpisaliśmy ponad 800 nowych firm. Statystyki pokazują, że liczby te rosną z roku na rok  – mówi Jerzy Gospodarek, naczelnik Wydziału Ewidencji Działalności Gospodarczej Urzędu Miasta w Tychach. 

Urzędnicy pomogą wypełnić wniosek osobom, które  chcą założyć  działalność gospodarczą. Startujący z biznesem będą mogli dowiedzieć się, jaką formę opodatkowania wybrać oraz jakie ulgi
w opłacaniu składek ZUS, wprowadziła Konstytucja Biznesu, m.in. „Ulgę na start”, preferencyjne  składki, „Mały ZUS”, działalność nieewidencjonowaną, czyli możliwość  prowadzenia biznesu, bez rejestracji. Pracownicy Urzędu Pracy powiedzą o możliwości otrzymania dotacji na podjęcie działalności gospodarczej i dofinansowania zatrudnienia bezrobotnych.

Przedsiębiorcy mogą przystąpić do programu lojalnościowego Okręgowej Izby Przemysłowo-Handlowej oraz zapoznać się z ofertą bezpłatnych kursów językowych i komputerowych dla pracowników firm. Urzędnicy pomogą założyć profil zaufany, by przedsiębiorcy mogli załatwiać sprawy urzędowe przez Internet. Z myślą o inwestorach, swoje stoisko będzie miała również podstrefa tyska Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Dzień Przedsiębiorcy odbędzie się 26 czerwca od godz. 10-13 w Urzędzie Miasta w Tychach
przy al. Niepodległości 49, sala 100 (I piętro).

Załączniki

Aktywniejsi, bezpieczniejsi

Aktywniejsi, bezpieczniejsi

Straż Miejska zaprasza panie z Tychów i okolic na kurs samoobrony, który od 9 listopada będzie się odbywał w każdą sobotę od godziny 11:00 do 13:00 w hali sportowej Klubu Sportowego Gwardia Tychy przy ulicy Wejchertów 20. Udział w kursie jest bezpłatny.

Autobusem na Perłę Paprocan

Autobusem na Perłę Paprocan

20 października w Tychach odbędzie się XXXII Perła Paprocan. Zawodnicy biorący udział w imprezie oraz wszyscy, którzy chcą im kibicować mogą skorzystać z bezpłatnych przejazdów liniami autobusowymi S17 i S18. W poprzedniej edycji biegu wzięło udział ponad 1000 biegaczy!

E-aktywni mieszkańcy

E-aktywni mieszkańcy

Gmina Miasta Tychy wraz z Partnerem Fundacją Wspierania Zrównoważonego Rozwoju realizują projekt grantowy w ramach "E-AKTYWNI MIESZKAŃCY WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO I OPOLSKIEGO".

Chcesz wystawić swoje stoisko podczas jarmarku?

Chcesz wystawić swoje stoisko podczas jarmarku?

Do 21 października można składać oferty na stoiska handlowe w drewnianych domkach, które ustawione będą na placu Baczyńskiego podczas tegorocznego Jarmarku Bożonarodzeniowego.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×