Miasto

19 czerwca 2019, 9:22:47

Relaks i chwila odprężenia przy dobrym kinie, w miły towarzystwie, po upalnym i męczącym dniu? W najbliższych dniach w Tychach odbędą się dwa plenerowe pokazy filmowe, podczas których na pewno nie zabraknie śmiechu i dobrej zabawy.

Dziś wieczorem (19 czerwca) o godzinie 21:30 kino pod chmurką zawita do Czułowa. Na placu im. Krystyny Ryguły odbędzie się pokaz filmu „Asteriks i Obeliks: Osiedle Bogów”. To pierwszy animowany film o przygodach nieustraszonych galów stworzony w technice 3D. Letni pokaz filmowy w  Czułowie jest realizowany w ramach Budżetu Partycypacyjnego Miasta Tychy na rok 2019.

Z kolei w piątek (21 czerwca), Miejskie Centrum Kultury tradycyjnie zaprasza na Plenerowe Kino FreeLove. Tym razem wyświetlony zostanie nowy film Janusza Kondratiuka – „Jak pies z kotem”. Komedia, która doprowadza widzów do łez – zarówno tych radości, jak i wzruszenia. Na ekranie zobaczymy plejadę gwiazd polskiego kina w wybitnych kreacjach aktorskich, z Robertem Więckiewiczem i Olgierdem Łukaszewiczem na czele. Film Kondratiuka znalazł się wśród nagrodzonych i nominowanych do Złotych Lwów i Orłów. Początek również o 21:30. Wstęp na seanse filmowe jest bezpłatny.

Wojskowe samoloty nad Tychami

Wojskowe samoloty nad Tychami

W czwartek 15 sierpnia nad Tychami przelecą wojskowe statki powietrzne - jest to związane z centralnymi obchodami Święta Wojska Polskiego i 99. rocznicy Bitwy Warszawskiej oraz 100. rocznicy wybuchu I Powstania Śląskiego w Katowicach.

Nowy numer "Tyskiego Informatora Samorządowego"

Nowy numer "Tyskiego Informatora Samorządowego"

W najnowszym numerze "Tyskiego Informatora Samorządowego" zachęcamy do wspólnego "odkorkowania" Paprocan i korzystania z miejskiej komunikacji oraz Tyskiego Roweru.

Tyski Rower pojedzie do Pszczyny i Goczałkowic

Tyski Rower pojedzie do Pszczyny i Goczałkowic

Od 26 lipca Tyskim Rowerem Miejskim będzie można dojechać do Pszczyny i Goczałkowic. Prezydent Tychów podpisał także zarządzenie dotyczące standardów i wytycznych kształtowania infrastruktury rowerowej na terenie Miasta Tychy.

Ponad 10 tysięcy wniosków złożono w Tychach w programie 500+. Właśnie ruszyła wypłata świadczeń

Ponad 10 tysięcy wniosków złożono w Tychach w programie 500+. Właśnie ruszyła wypłata świadczeń

Minęły dwa tygodnie od rozpoczęcia naboru wniosków online o wypłatę świadczenia "500+" i "Dobry start". Do 15 lipca br. w Tychach do programu "500+" zostało złożonych 10 453 wniosków.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×