Miasto

21 października 2009, 10:52:38

Tychy włączyły się w ogólnopolską akcję Fundacji Dzieci Niczyje SMS przeciwko przemocy, która jest częścią kampanii „Dzieciństwo bez przemocy”. Kampania, która ruszyła w październiku, ma na celu zwrócenie uwagi społeczeństwa na problem przemocy wobec dzieci, a także zgromadzenie funduszy na działania fundacji obejmujące walkę z agresją i pomoc najmłodszym ofiarom przestępstw.

Każdego dnia tysiące dzieci staje się ofiarami przemocy fizycznej, psychicznej lub seksualnej. Problem agresji wobec najmłodszych to poważny i niestety coraz częstszy problem.
Możemy to zmienić wspierając kampanię Fundacji Dzieci Niczyje, która obejmuje profilaktykę takich zachowań i pomoc pokrzywdzonym dzieciom.
Ogólnopolska akcja Fundacji Dzieci Niczyje SMS przeciwko przemocy jest częścią kampanii „Dzieciństwo bez przemocy”.
 
Kampania ta ma na celu zwrócenie uwagi społeczeństwa na problem przemocy wobec dzieci , a także zgromadzenie funduszy na działania fundacji obejmujące walkę z agresją i pomoc najmłodszym ofiarom
przestępstw.
 
Akcję możemy wesprzeć wysyłając SMS o treści DZIECI na numer 72015 (koszt 2,44 zł z VAT). Całkowity dochód z akcji przekazywany jest Fundacji Dzieci Niczyje (operatorzy zrzekli się swojej prowizji).
 
Ambasadorami kampanii „Dzieciństwo bez przemocy” w Tychach jest m.in. Wydział Spraw Społecznych i Zdrowia Urzędu Miasta.
 
Fundacja Dzieci Niczyje działa już od 1991 roku i jest organizacją pozarządową o charakterze non – profit. Jej głównym zadaniem jest ochrona dzieci przed przemocą oraz pomoc najmłodszym ofiarom agresji fizycznej, psychicznej i seksualnej. Fundacja prowadzi też liczne programy liczne kampanie społeczne m.in. Dzieciństwo bez przemocy, Zobacz – Usłysz – Powiedz, Dziecko świadek szczególnej troski, Dziecko w Sieci. Krzywdzone dzieci i ich rodziny mogą liczyć w placówkach prowadzonych przez FDN na pomoc psychologiczną, medyczną iprawną. FDN działa również na rzecz poprawy sytuacji dzieci uczestniczących w procedurach prawnych w charakterze świadków. Ważną częścią aktywności fundacji są programy profilaktyczne dotyczące krzywdzenia dzieci przez dorosłych oraz rówieśników, m.in. program przeciwdziałania zagrożeniom dzieci w Internecie oraz program wsparcia rodziców przeżywających trudności w wychowaniu. Fundacja prowadzi również bezpłatny telefon zaufania dla dzieci 116 111. Dla profesjonalistów oraz zespołów interdyscyplinarnych FDN organizuje specjalistyczne szkolenia dotyczące problematyki dziecka krzywdzonego. Elementem działań fundacji są również badania ianalizy poszerzające wiedzę o problemie – ich wyniki są podstawą realizowanych działań.
 

Więcej strona http://www.fdn.pl/

1 listopada - zmiany w organizacji ruchu i komunikacji miejskiej

1 listopada - zmiany w organizacji ruchu i komunikacji miejskiej

W związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych, w dniu 1 listopada wprowadzona zostanie bezpłatna komunikacja miejska oraz zmiany w jej funkcjonowaniu. Od 29 października do 2 listopada spodziewać się można także wprowadzenia czasowej organizacja ruchu.

Fundacja "Tychy - Dobre Miejsce" przyjmuje wnioski o dotację

Fundacja "Tychy - Dobre Miejsce" przyjmuje wnioski o dotację

Działająca na terenie miasta Fundacja "Tychy - Dobre Miejsce" rozpoczęła nabór wniosków o dotację. Fundacja dofinansowuje projekty w obszarze szeroko rozumianych działań promocji miasta Tychy, ochrony środowiska, gospodarki, kultury, edukacji, sportu i rekreacji.

47,5 milionów dofinansowania dla Tychów

47,5 milionów dofinansowania dla Tychów

Miasto Tychy otrzymało 47,5 milionów złotych dofinansowania z Programu Inwestycji Strategicznych na przebudowę dwóch wiaduktów drogowych w ciągu drogi krajowej 44 - ul. Mikołowskiej w Tychach. Szacunkowy koszt całej inwestycji to 50 milionów złotych.

Zastępcza komunikacja autobusowa S4 na odcinku kolejowym Tychy - Tychy Lodowisko

Zastępcza komunikacja autobusowa S4 na odcinku kolejowym Tychy - Tychy Lodowisko

W związku z pracami przy remontowanym wiadukcie na ul. Gen. Grota-Roweckiego w dniach 26-28 października wprowadzona zostanie zastępcza komunikacja autobusowa na odcinku kolejowym Tychy - Tychy Lodowisko.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×