21 października 2009 10:52

Tychy włączyły się w ogólnopolską akcję Fundacji Dzieci Niczyje SMS przeciwko przemocy, która jest częścią kampanii „Dzieciństwo bez przemocy”. Kampania, która ruszyła w październiku, ma na celu zwrócenie uwagi społeczeństwa na problem przemocy wobec dzieci, a także zgromadzenie funduszy na działania fundacji obejmujące walkę z agresją i pomoc najmłodszym ofiarom przestępstw.

Każdego dnia tysiące dzieci staje się ofiarami przemocy fizycznej, psychicznej lub seksualnej. Problem agresji wobec najmłodszych to poważny i niestety coraz częstszy problem.
Możemy to zmienić wspierając kampanię Fundacji Dzieci Niczyje, która obejmuje profilaktykę takich zachowań i pomoc pokrzywdzonym dzieciom.
Ogólnopolska akcja Fundacji Dzieci Niczyje SMS przeciwko przemocy jest częścią kampanii „Dzieciństwo bez przemocy”.
 
Kampania ta ma na celu zwrócenie uwagi społeczeństwa na problem przemocy wobec dzieci , a także zgromadzenie funduszy na działania fundacji obejmujące walkę z agresją i pomoc najmłodszym ofiarom
przestępstw.
 
Akcję możemy wesprzeć wysyłając SMS o treści DZIECI na numer 72015 (koszt 2,44 zł z VAT). Całkowity dochód z akcji przekazywany jest Fundacji Dzieci Niczyje (operatorzy zrzekli się swojej prowizji).
 
Ambasadorami kampanii „Dzieciństwo bez przemocy” w Tychach jest m.in. Wydział Spraw Społecznych i Zdrowia Urzędu Miasta.
 
Fundacja Dzieci Niczyje działa już od 1991 roku i jest organizacją pozarządową o charakterze non – profit. Jej głównym zadaniem jest ochrona dzieci przed przemocą oraz pomoc najmłodszym ofiarom agresji fizycznej, psychicznej i seksualnej. Fundacja prowadzi też liczne programy liczne kampanie społeczne m.in. Dzieciństwo bez przemocy, Zobacz – Usłysz – Powiedz, Dziecko świadek szczególnej troski, Dziecko w Sieci. Krzywdzone dzieci i ich rodziny mogą liczyć w placówkach prowadzonych przez FDN na pomoc psychologiczną, medyczną iprawną. FDN działa również na rzecz poprawy sytuacji dzieci uczestniczących w procedurach prawnych w charakterze świadków. Ważną częścią aktywności fundacji są programy profilaktyczne dotyczące krzywdzenia dzieci przez dorosłych oraz rówieśników, m.in. program przeciwdziałania zagrożeniom dzieci w Internecie oraz program wsparcia rodziców przeżywających trudności w wychowaniu. Fundacja prowadzi również bezpłatny telefon zaufania dla dzieci 116 111. Dla profesjonalistów oraz zespołów interdyscyplinarnych FDN organizuje specjalistyczne szkolenia dotyczące problematyki dziecka krzywdzonego. Elementem działań fundacji są również badania ianalizy poszerzające wiedzę o problemie – ich wyniki są podstawą realizowanych działań.
 

Więcej strona http://www.fdn.pl/

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.