Miasto

21 października 2009, 10:52:38

Tychy włączyły się w ogólnopolską akcję Fundacji Dzieci Niczyje SMS przeciwko przemocy, która jest częścią kampanii „Dzieciństwo bez przemocy”. Kampania, która ruszyła w październiku, ma na celu zwrócenie uwagi społeczeństwa na problem przemocy wobec dzieci, a także zgromadzenie funduszy na działania fundacji obejmujące walkę z agresją i pomoc najmłodszym ofiarom przestępstw.

Każdego dnia tysiące dzieci staje się ofiarami przemocy fizycznej, psychicznej lub seksualnej. Problem agresji wobec najmłodszych to poważny i niestety coraz częstszy problem.
Możemy to zmienić wspierając kampanię Fundacji Dzieci Niczyje, która obejmuje profilaktykę takich zachowań i pomoc pokrzywdzonym dzieciom.
Ogólnopolska akcja Fundacji Dzieci Niczyje SMS przeciwko przemocy jest częścią kampanii „Dzieciństwo bez przemocy”.
 
Kampania ta ma na celu zwrócenie uwagi społeczeństwa na problem przemocy wobec dzieci , a także zgromadzenie funduszy na działania fundacji obejmujące walkę z agresją i pomoc najmłodszym ofiarom
przestępstw.
 
Akcję możemy wesprzeć wysyłając SMS o treści DZIECI na numer 72015 (koszt 2,44 zł z VAT). Całkowity dochód z akcji przekazywany jest Fundacji Dzieci Niczyje (operatorzy zrzekli się swojej prowizji).
 
Ambasadorami kampanii „Dzieciństwo bez przemocy” w Tychach jest m.in. Wydział Spraw Społecznych i Zdrowia Urzędu Miasta.
 
Fundacja Dzieci Niczyje działa już od 1991 roku i jest organizacją pozarządową o charakterze non – profit. Jej głównym zadaniem jest ochrona dzieci przed przemocą oraz pomoc najmłodszym ofiarom agresji fizycznej, psychicznej i seksualnej. Fundacja prowadzi też liczne programy liczne kampanie społeczne m.in. Dzieciństwo bez przemocy, Zobacz – Usłysz – Powiedz, Dziecko świadek szczególnej troski, Dziecko w Sieci. Krzywdzone dzieci i ich rodziny mogą liczyć w placówkach prowadzonych przez FDN na pomoc psychologiczną, medyczną iprawną. FDN działa również na rzecz poprawy sytuacji dzieci uczestniczących w procedurach prawnych w charakterze świadków. Ważną częścią aktywności fundacji są programy profilaktyczne dotyczące krzywdzenia dzieci przez dorosłych oraz rówieśników, m.in. program przeciwdziałania zagrożeniom dzieci w Internecie oraz program wsparcia rodziców przeżywających trudności w wychowaniu. Fundacja prowadzi również bezpłatny telefon zaufania dla dzieci 116 111. Dla profesjonalistów oraz zespołów interdyscyplinarnych FDN organizuje specjalistyczne szkolenia dotyczące problematyki dziecka krzywdzonego. Elementem działań fundacji są również badania ianalizy poszerzające wiedzę o problemie – ich wyniki są podstawą realizowanych działań.
 

Więcej strona http://www.fdn.pl/

Wodny Park Tychy znów uczy pływać wszystkich drugoklasistów z Tychów

Wodny Park Tychy znów uczy pływać wszystkich drugoklasistów z Tychów

Dzięki współpracy z Miastem Tychy rusza kolejna edycja zajęć nauki i doskonalenia pływania w Wodnym Parku Tychy. Przez cały semestr będzie z nich korzystać 1136 dzieci z klas drugich ze wszystkich tyskich szkół podstawowych.

Dziękujemy za każdy głos!

Dziękujemy za każdy głos!

20 września zakończyliśmy głosowanie na projekty mieszkańców złożone do Budżetu Obywatelskiego. W tym roku głosowanie odbyło się głównie w formie elektronicznej.

Bezpłatne szkolenia cyfrowe

Bezpłatne szkolenia cyfrowe

Zapraszamy do udziału w projekcie „Ctrl+C – Ctrl+V” w ramach, którego realizowane będą bezpłatne szkolenia cyfrowe.

Zastępcza komunikacja autobusowa S4 na odcinku kolejowym Tychy - Tychy Lodowisko

Zastępcza komunikacja autobusowa S4 na odcinku kolejowym Tychy - Tychy Lodowisko

W związku z pracami przy remontowanym wiadukcie na ul. Gen. Grota-Roweckiego w dniach 21- 23 września wprowadzona zostanie zastępcza komunikacja autobusowa na odcinku kolejowym Tychy - Tychy Lodowisko.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×