Miasto

21 października 2009, 10:46:55

Jeszcze do końca tygodnia można zgłaszać się do tyskiego Hospicjum i zostać wolontariuszem podczas X jubileuszowej publicznej zbiórki pieniędzy na rzecz budowy Domu Hospicyjnego w Tychach.

Kwesta będzie się odbywać od 31 października do 1 listopada 2009 r. w godzinach od 8:00 do 16:00 przy bramach cmentarzy w Świerczyńcu oraz w Tychach - Wartogłowcu. Wolontariusze będą mieli identyfikatory oraz puszki z plombą. Siedziba kwesty będzie mieściła się w Szkole Podstawowej nr 8 w Tychach - Wartogłowcu. Serdecznie zapraszamy do udziału w kweście. Dochód ze zbiórki zostanie przekazany na budowę stacjonarnego Domu Hospicyjnego w Tychach.

Osoby zainteresowane powinny dostarczyć do Hospicjum do końca tygodnia (do piątku, 23 października) zdjęcia legitymacyjnego i podanie podstawowych danych. Osoby niepełnoletnie mające nie mniej niż 16 lat mogą kwestować za pisemnym zezwoleniem rodziców bądź prawnych opiekunów. Osoby poniżej 16 roku życia tylko z pełnoletnim opiekunem. Podczas kwesty zapewnione jest wyżywienie, napoje i ciepły posiłek dla kwestujących wolontariuszy. Osoby zainteresowane otrzymają podziękowanie za udział w kweście. Informacje na ten temat udziela Pani Ilona Słomian w siedzibie Hospicjum w Tychach przy ulicy Nałkowskiej 19 codziennie w godzinach od 9:00 do 15:00 a we wtorki i czwartki od 15:30 do 18:00 oraz pod numerem telefonu (32) 218-10-13.

 

47,5 milionów dofinansowania dla Tychów

47,5 milionów dofinansowania dla Tychów

Miasto Tychy otrzymało 47,5 milionów złotych dofinansowania z Programu Inwestycji Strategicznych na przebudowę dwóch wiaduktów drogowych w ciągu drogi krajowej 44 - ul. Mikołowskiej w Tychach. Szacunkowy koszt całej inwestycji to 50 milionów złotych.

Zastępcza komunikacja autobusowa S4 na odcinku kolejowym Tychy - Tychy Lodowisko

Zastępcza komunikacja autobusowa S4 na odcinku kolejowym Tychy - Tychy Lodowisko

W związku z pracami przy remontowanym wiadukcie na ul. Gen. Grota-Roweckiego w dniach 26-28 października wprowadzona zostanie zastępcza komunikacja autobusowa na odcinku kolejowym Tychy - Tychy Lodowisko.

Jesienne nasadzenia

Jesienne nasadzenia

Tyski Zakład Usług Komunalnych zakończył obsadzanie jesiennych rabat sezonowych. W sumie posadzono 8 tysięcy roślin: kompozycje z kapust ozdobnych, wrzosów, chryzantem oraz jarmużu ozdobnego.

Mecz polskiej reprezentacji na Stadionie Miejskim Tychy

Mecz polskiej reprezentacji na Stadionie Miejskim Tychy

We wtorek 26 października na murawie Stadionu Miejskiego Tychy rozegrany zostanie mecz polskiej reprezentacji kobiet w piłce nożnej. W eliminacjach do Mistrzostw Świata Polki zmierzą się z reprezentacją Albanii. Początek spotkania o godzinie 19.45.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×