Miasto

13 października 2009, 11:52:26

Tyskie Gimnazjum nr 7 włączyło się w organizację I Memoriału im. Agaty Mróz-Olszewskiej, który odbędzie się 17-18 października 2009 r. w katowickim Spodku.

Uczniowie gimnazjum, pierwszego i jedynego w Polsce, które nosi imię Agaty Mróz – Olszewskiej, przygotowali spektakl poetycko - muzyczny, który w swoim przesłaniu propaguje ideę krwiodawstwa.

- Fragmenty wierszy, piosenek, elementy tańca i pantomimy są przeplatane z informacjami biograficznymi z życia pani Agaty. Młodzi aktorzy pokażą jaki wpływ ma choroba na życie i losy każdego człowieka i jego rodziny – mówi Katarzyna Pyrak – Krzysztoń dyrektor Gimnazjum nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. Agaty Mróz-Olszewskiej.

Autorki scenariusza sztuki to Jolanta Badura, wychowawca świetlicy i opiekun koła teatralnego oraz Barbara Orzechowska i Danuta Stach, nauczycielki języka polskiego.

- Poprzez tę sztukę, młodzież „da innym cząstkę siebie”. Tak brzmi hasło memoriału – dodaje dyrektor Pyrak – Krzysztoń.

Gimnazjum włączyło się do akcji m.in. dzięki inicjatywie pana Jacka Olszewskiego, męża pani Agaty, prezesa Fundacji Przeciwko Leukemii im. Agaty Mróz-Olszewskiej.

Spektakl zostanie przedstawiony w Hali Widowiskowo – Sportowej Spodek 17 października i będzie jednym z kilku punktów programu dwudniowej imprezy charytatywnej, propagującej idee krwiodawstwa i krwiolecznictwa.

Do głównych atrakcji odbywających się podczas Memoriału można zaliczyć mecze siatkarskie, które rozegrają drużyny BKS Aluprof Bielsko – Biała z Palma Volley Mallorca oraz MKS Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna z ZOK Rijeka, a także mecz pokazowy gwiazd polskiej siatkówki kobiet i koncerty gwiazd: Mezo, Kasi Wilk, zespołu PIN i Eweliny Flinty. Bilety w cenie 25 i 40 złotych do nabycia na stronie http://www.kupbilet.pl/ i w punktach sprzedaży obsługujących kupbilet.pl.

Cały dochód z Memoriału trafi do Katowickiego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach.
 
Honorowy patronat nad Memoriałem objęły panie: Maria Kaczyńska, Jolanta Kwaśniewska, Danuta Wałęsa.
 
Więcej informacji o Memoriale i punktach sprzedaży biletów na stronie: http://www.memorialagaty.pl/ oraz pod nr Tel. 032317 14 26 (Aleksandra Dera, z biura organizatorów Memoriału);
 

O samej sztuce: pani Katarzyna Pyrak – Krzysztoń, Gimnazjum nr 7- 032219 77 86.

 

47,5 milionów dofinansowania dla Tychów

47,5 milionów dofinansowania dla Tychów

Miasto Tychy otrzymało 47,5 milionów złotych dofinansowania z Programu Inwestycji Strategicznych na przebudowę dwóch wiaduktów drogowych w ciągu drogi krajowej 44 - ul. Mikołowskiej w Tychach. Szacunkowy koszt całej inwestycji to 50 milionów złotych.

Zastępcza komunikacja autobusowa S4 na odcinku kolejowym Tychy - Tychy Lodowisko

Zastępcza komunikacja autobusowa S4 na odcinku kolejowym Tychy - Tychy Lodowisko

W związku z pracami przy remontowanym wiadukcie na ul. Gen. Grota-Roweckiego w dniach 26-28 października wprowadzona zostanie zastępcza komunikacja autobusowa na odcinku kolejowym Tychy - Tychy Lodowisko.

Jesienne nasadzenia

Jesienne nasadzenia

Tyski Zakład Usług Komunalnych zakończył obsadzanie jesiennych rabat sezonowych. W sumie posadzono 8 tysięcy roślin: kompozycje z kapust ozdobnych, wrzosów, chryzantem oraz jarmużu ozdobnego.

Mecz polskiej reprezentacji na Stadionie Miejskim Tychy

Mecz polskiej reprezentacji na Stadionie Miejskim Tychy

We wtorek 26 października na murawie Stadionu Miejskiego Tychy rozegrany zostanie mecz polskiej reprezentacji kobiet w piłce nożnej. W eliminacjach do Mistrzostw Świata Polki zmierzą się z reprezentacją Albanii. Początek spotkania o godzinie 19.45.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×