Miasto

23 maja 2019, 9:48:26

To już trzeci raz tyscy Seniorzy i ich rodziny spotkają się na Senioriadzie – corocznym święcie dojrzałych tyszan, ale także wszystkich tych, którzy chcą w radosny, rodzinny i aktywny sposób spędzić sobotnie popołudnie.

Podczas minionych edycji Senioriady tyscy seniorzy pokazali co znaczy radość życia, dlatego i w tym roku odbędzie się międzypokoleniowa Senioriada, jeszcze bogatsza w wydarzenia i jeszcze bardziej pokazująca feerię barw wieku dojrzałego we wszystkich jego aspektach. Senior z seniorem czy senior z juniorem – każdy znajdzie coś dla siebie, a reprezentacje lokalnych środowisk senioralnych pokażą, jak wiele aktywności czeka na mieszkańców Tychów z bogatym doświadczeniem życiowym. Mnogość grup senioralnych działających w mieście Tychy tylko potwierdza fakt, zgodnie z którym tyskie środowisko senioralne jest prężnie działającą grupą, której nie brakuje pasji w dojrzałym wieku.

Na terenach zielonych OW „Paprocany” (teren boisk przy placu zabaw dla dzieci) seniorzy zaprezentują się w programach artystycznych – nie tylko śpiewając, grając na instrumentach i tańcząc, ale przede wszystkim pokazując swoje zainteresowania i aktywności. Nie zabraknie pokazu gimnastyki, występu senioralnego kabaretu, gościć będziemy uzdolnionych Tyszan z Tyskiej Rady Seniorów, Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Polskiego Związku Niewidomych, Klubu Seniora „Platyna” przy Internationaler Bund Polska, Klubu Seniora + oraz Strefy Seniora działających przy Fundacji Rozwoju Ekonomii Społecznej oraz grupy seniorów z Klubu „Magdalena” TSM Oskard.

Zaśpiewa związana z tyskim UTW Raisa Misztela, w podgórskie rejony zabierze nas kapela Zbójnicy z Żywca, a do słonecznej Italii wybierzemy się za sprawą piosenek Michała Bielskiego.

Czeka także szereg wydarzeń dodatkowych: konkursy i animacje dla dzieci, porady i badania medyczne, a przybyli będą mogli podziwiać wystawę malarstwa i szkła artystycznego Stowarzyszenia Twórców Kultury oraz zapoznać się z działalnością Klubu Wilkowyje MCK. Wszyscy chętni będą mogli zapoznać się z działaniami Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Tyskiej Rady Seniorów i Klubu Seniora „Platyna”, promowana będzie także idea „Kopert Życia”. Dopełnieniem Senioriady będzie Turniej Szachowy.

Organizatorami Senioriady 2019 są Miejskie Centrum Kultury w Tychach, Uniwersytet Trzeciego Wieku i Tyska Rada Seniorów. Wydarzenie odbywa się pod patronatem Prezydenta Miasta Tychy Andrzeja Dziuby.

Senioriada – program:

15.00 – 15.40 Rozpoczęcie Senioriady; zespół ludowy „Tęcza”: taniec niemiecki, polonez, taniec żydowski; Michał Bielski w piosence włoskiej

15.45 – 17.15 Zespół góralski „Zbójnicy” z Żywca; w przerwie kwintet gitarowy Uniwersytetu Trzeciego Wieku

17.15 – 19.15 Seniorzy Seniorom:    
pokaz gimnastyczny Uniwersytetu Trzeciego Wieku; program Klubu Seniora „Platyna” przy Internationaler Bund Polska: występ grupy wokalno-instrumentalnej; pokazy pary tanecznej Państwa Rosiek, występ grupy kabaretowej; pokaz taneczny Klubu Seniora + oraz Strefy Seniora działających przy Fundacji Rozwoju Ekonomii Społecznej oraz grupy seniorów z Klubu „Magdalena” TSM Oskard; występ zespołu wokalnego Polskiego Związku Niewidomych i Aleksandry Hofman

19.15 – 19.30 Raisa Misztela

19.30 – 21.00 Zabawa Seniorów (DJ)

Dodatkowo:

Turniej Szachowy, brydż, prezentacja rękodzieła UTW, zdrowe odżywianie z Fundacją JemyEko, poradnictwo pomocowe i medyczne, pomiar ciśnienia i poziomu cukru we krwi (Hospicjum im. Kaliksta I w Tychach), promocja Kopert Życia, prezentacja działań Klubu Wilkowyje MCK oraz Klubu Seniora „Platyna”, stolik literacki, wystawa obrazów oraz szkła artystycznego, animacje dla dzieci przygotowane przez Tyskie Forum Organizacji Pozarządowych

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu w Tychach

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu w Tychach

W tym roku od 16 do 22 września będzie obchodzony w Tychach Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. W programie wiele atrakcji, a na zakończenie wielki finał na ul. Grota - Roweckiego, która 22 września od godziny 11.00 do 18.00 będzie zamknięta dla ruchu.

Nowa linia trolejbusowa zostanie uruchomiona w Tychach

Nowa linia trolejbusowa zostanie uruchomiona w Tychach

W poniedziałek, 23 września, zostaną wprowadzone zmiany w funkcjonowaniu komunikacji trolejbusowej w Tychach. Rozpocznie kursowanie nowa linia G. Zmieni się trasa linii E oraz organizacja odjazdów trolejbusów na Dworcu PKP.

Stypendia dla uczniów – ostania szansa na złożenie wniosku

Stypendia dla uczniów – ostania szansa na złożenie wniosku

Do 15 września można składać wnioski o przyznanie stypendium szkolnego, stypendium "Tyskie Orły", stypendium " Lider Zawodu", a do 16 września o przyznanie wyprawki szkolnej.

V Tyski Festiwal Teatrów Niezależnych Andromedon

V Tyski Festiwal Teatrów Niezależnych Andromedon

Od 12 do 15 września w Tychach odbędzie się V Tyski Festiwal Teatrów Niezależnych Andromedon. W programie spektakle dla każdej grupy wiekowej w różnych miejscach miasta Tychy – będzie ciekawie!

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×