Miasto

23 maja 2019, 9:48:26

To już trzeci raz tyscy Seniorzy i ich rodziny spotkają się na Senioriadzie – corocznym święcie dojrzałych tyszan, ale także wszystkich tych, którzy chcą w radosny, rodzinny i aktywny sposób spędzić sobotnie popołudnie.

Podczas minionych edycji Senioriady tyscy seniorzy pokazali co znaczy radość życia, dlatego i w tym roku odbędzie się międzypokoleniowa Senioriada, jeszcze bogatsza w wydarzenia i jeszcze bardziej pokazująca feerię barw wieku dojrzałego we wszystkich jego aspektach. Senior z seniorem czy senior z juniorem – każdy znajdzie coś dla siebie, a reprezentacje lokalnych środowisk senioralnych pokażą, jak wiele aktywności czeka na mieszkańców Tychów z bogatym doświadczeniem życiowym. Mnogość grup senioralnych działających w mieście Tychy tylko potwierdza fakt, zgodnie z którym tyskie środowisko senioralne jest prężnie działającą grupą, której nie brakuje pasji w dojrzałym wieku.

Na terenach zielonych OW „Paprocany” (teren boisk przy placu zabaw dla dzieci) seniorzy zaprezentują się w programach artystycznych – nie tylko śpiewając, grając na instrumentach i tańcząc, ale przede wszystkim pokazując swoje zainteresowania i aktywności. Nie zabraknie pokazu gimnastyki, występu senioralnego kabaretu, gościć będziemy uzdolnionych Tyszan z Tyskiej Rady Seniorów, Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Polskiego Związku Niewidomych, Klubu Seniora „Platyna” przy Internationaler Bund Polska, Klubu Seniora + oraz Strefy Seniora działających przy Fundacji Rozwoju Ekonomii Społecznej oraz grupy seniorów z Klubu „Magdalena” TSM Oskard.

Zaśpiewa związana z tyskim UTW Raisa Misztela, w podgórskie rejony zabierze nas kapela Zbójnicy z Żywca, a do słonecznej Italii wybierzemy się za sprawą piosenek Michała Bielskiego.

Czeka także szereg wydarzeń dodatkowych: konkursy i animacje dla dzieci, porady i badania medyczne, a przybyli będą mogli podziwiać wystawę malarstwa i szkła artystycznego Stowarzyszenia Twórców Kultury oraz zapoznać się z działalnością Klubu Wilkowyje MCK. Wszyscy chętni będą mogli zapoznać się z działaniami Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Tyskiej Rady Seniorów i Klubu Seniora „Platyna”, promowana będzie także idea „Kopert Życia”. Dopełnieniem Senioriady będzie Turniej Szachowy.

Organizatorami Senioriady 2019 są Miejskie Centrum Kultury w Tychach, Uniwersytet Trzeciego Wieku i Tyska Rada Seniorów. Wydarzenie odbywa się pod patronatem Prezydenta Miasta Tychy Andrzeja Dziuby.

Senioriada – program:

15.00 – 15.40 Rozpoczęcie Senioriady; zespół ludowy „Tęcza”: taniec niemiecki, polonez, taniec żydowski; Michał Bielski w piosence włoskiej

15.45 – 17.15 Zespół góralski „Zbójnicy” z Żywca; w przerwie kwintet gitarowy Uniwersytetu Trzeciego Wieku

17.15 – 19.15 Seniorzy Seniorom:    
pokaz gimnastyczny Uniwersytetu Trzeciego Wieku; program Klubu Seniora „Platyna” przy Internationaler Bund Polska: występ grupy wokalno-instrumentalnej; pokazy pary tanecznej Państwa Rosiek, występ grupy kabaretowej; pokaz taneczny Klubu Seniora + oraz Strefy Seniora działających przy Fundacji Rozwoju Ekonomii Społecznej oraz grupy seniorów z Klubu „Magdalena” TSM Oskard; występ zespołu wokalnego Polskiego Związku Niewidomych i Aleksandry Hofman

19.15 – 19.30 Raisa Misztela

19.30 – 21.00 Zabawa Seniorów (DJ)

Dodatkowo:

Turniej Szachowy, brydż, prezentacja rękodzieła UTW, zdrowe odżywianie z Fundacją JemyEko, poradnictwo pomocowe i medyczne, pomiar ciśnienia i poziomu cukru we krwi (Hospicjum im. Kaliksta I w Tychach), promocja Kopert Życia, prezentacja działań Klubu Wilkowyje MCK oraz Klubu Seniora „Platyna”, stolik literacki, wystawa obrazów oraz szkła artystycznego, animacje dla dzieci przygotowane przez Tyskie Forum Organizacji Pozarządowych

Prognoza IMiGW - upał

Prognoza IMiGW - upał

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Krakowie wydał prognozę na dni od 25 do 27 czerwca br., w której przewiduje wystąpienie upału.

Ostrzeżenie IMiGW

Ostrzeżenie IMiGW

Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie ostrzega przed burzami i burzami z gradem, które mogą wystąpić w powiecie bieruńsko-lędzińskim 21 i 22 czerwca.

Dzień Przedsiębiorcy w Tychach

Dzień Przedsiębiorcy w Tychach

Chcesz założyć własną firmę, a może jesteś już przedsiębiorcą i potrzebujesz fachowej porady. Zapraszamy cię na dzień otwarty, podczas którego będziesz mógł skorzystać z pomocy specjalistów. 26 czerwca w Urzędzie Miasta odbędzie się Dzień Przedsiębiorcy.

Biblioteki w Tychach będą nieczynne

Biblioteki w Tychach będą nieczynne

Od 24 czerwca do 29 czerwca Biblioteka Główna Mediateka i wszystkie filie na terenie miasta będą nieczynne z powodu reinstalacji systemu bibliotecznego.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×