Miasto

23 maja 2019, 9:33:55

Wydział Spraw Społecznych i Zdrowia Urzędu Miasta Tychy zaprasza na spotkanie z cyklu Tury Kultury, które będzie częścią projektu „Rozmowy PROCENTują” i odbędzie się w środę 29 maja o godzinie 18 w Mediatece.

Zdjęcie wejścia głównego do Mediateki w Tychach Autor: Piotr Podsiadły

Pomysłodawcą projektu i organizatorem spotkania „Rozmowy PROCENTują” jest Maciej Blada – tyszanin, prezes Stowarzyszenia „Warto Inaczej”, autor książek o tematyce obyczajowej. Po powieści „Klub 70” (2017) i „Napiwek za przyjaźń” (2018) napisał nowelę: „Do DNA”, która będzie miała premierę właśnie 29 maja br. i, która może stanowić punkt wyjścia do rozmów na temat choroby alkoholowej.

Czy alkohol sam w sobie jest zły? Jakie skutki powoduje jego spożywanie? Czy wszyscy jesteśmy narażeni na chorobę alkoholową? Czy trudno jest być asertywnym? I w końcu: czy podjęcie decyzji o przestaniu picia alkoholu oznacza śmierć towarzyską? – na te i wiele innych pytań będą odpowiadać obecni na spotkaniu goście. Wśród zaproszonych ekspertów jest lekarz specjalista medycyny rodzinnej dr n. med. Piotr Blada oraz specjalista psychoterapii uzależnień mgr Mariusz Bober. Ponadto podczas spotkania będzie można porozmawiać z członkami Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny. Całość wydarzenia uświetni występ duetu: „Flautino duo” –w osobach: Katarzyny Pudełko – flecistki i Joanny Kubas-Balevych, grającej na fortepianie.

Spotkanie ma charakter otwarty i stanowi okazję do ciekawego spędzenia wolnego czasu i poznania nowych ludzi. Szczególnie zapraszamy wszystkich zainteresowanych problematyką uzależnień i rozwiązywania problemów z nich wynikających. Projekt jest dofinansowany m.in. z Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Wydarzenie odbywa się pod honorowym patronatem zastępcy Prezydenta Miasta Tychy - Macieja Gramatyki.

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu w Tychach

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu w Tychach

W tym roku od 16 do 22 września będzie obchodzony w Tychach Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. W programie wiele atrakcji, a na zakończenie wielki finał na ul. Grota - Roweckiego, która 22 września od godziny 11.00 do 18.00 będzie zamknięta dla ruchu.

Nowa linia trolejbusowa zostanie uruchomiona w Tychach

Nowa linia trolejbusowa zostanie uruchomiona w Tychach

W poniedziałek, 23 września, zostaną wprowadzone zmiany w funkcjonowaniu komunikacji trolejbusowej w Tychach. Rozpocznie kursowanie nowa linia G. Zmieni się trasa linii E oraz organizacja odjazdów trolejbusów na Dworcu PKP.

Stypendia dla uczniów – ostania szansa na złożenie wniosku

Stypendia dla uczniów – ostania szansa na złożenie wniosku

Do 15 września można składać wnioski o przyznanie stypendium szkolnego, stypendium "Tyskie Orły", stypendium " Lider Zawodu", a do 16 września o przyznanie wyprawki szkolnej.

V Tyski Festiwal Teatrów Niezależnych Andromedon

V Tyski Festiwal Teatrów Niezależnych Andromedon

Od 12 do 15 września w Tychach odbędzie się V Tyski Festiwal Teatrów Niezależnych Andromedon. W programie spektakle dla każdej grupy wiekowej w różnych miejscach miasta Tychy – będzie ciekawie!

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×