Miasto

9 października 2009, 21:39:33

Ośrodek Charytatywno – Społeczny bł. Jana XXIII obchodził w piątek 9 października jubileusz 10-lecia.

Ośrodek stanowi ważne ogniwo w systemie wychowania i opieki nad dziećmi oraz młodzieżą z rodzin zagrożonych dysfunkcjami (funkcje te realizuje Świetlica Środowskowa). Jest także sprawdzonym partnerem miasta w realizacji istotnych dla tyskiej społeczności działań wspierających osoby starsze (Ośrodek Wsparcia dla Seniorów).  
 
Do najważniejszych zadań świetlicy należy:
  • organizacja czasu wolnego dzieci i młodzieży po zajęciach szkolnych oraz w czasie ferii, wakacji (organizacja zajęć i zabaw sportowych, plastycznych, muzycznych, integracyjnych, ekologicznych, komputerowych itp);
  • tworzenie warunków do nauki własnej i pomoc w nauce;
  • pomoc w pokonywaniu i rozwiązywaniu trudności życiowych i rodzinnych;
  • rozwijanie zainteresowań i uzdolnień dzieci, rozwijanie aktywności poznawczej i emocjonalnej oraz tworzenie dzieciom szansy na odnoszenie sukcesu;
  • kształtowanie w dzieciach zasad współżycia społecznego;
  • współpraca z rodziną w wykonywaniu przez nią funkcji opiekuńczych poprzez objęcie dziecka działaniami wychowawczymi, opiekuńczymi i edukacyjnymi (wychowawcy informują rodziców/opiekunów o postępach i trudnościach, zachęcają do współpracy w ich pokonywaniu)
  • współpraca ze szkołami, instytucjami w zakresie zapobiegania patologiom społecznym ze szczególnym uwzględnieniem profilaktyki uzależnień;
  • zapewnienie posiłku uczestnikom świetlicy.

Osoby starsze, w ramach zorganizowanych przez Ośrodek Wsparcia dla Seniorów zajęć, mogą aktywnie spędzać wolny czas, realizować potrzeby społeczne i kulturalno - oświatowe.

 

Ośrodek Charytatywno - Społeczny bł. Jana XXIII został poświęcony 28 września 1999 roku. Swoje funkcjonowanie rozpoczął  1 października 1999 roku.

47,5 milionów dofinansowania dla Tychów

47,5 milionów dofinansowania dla Tychów

Miasto Tychy otrzymało 47,5 milionów złotych dofinansowania z Programu Inwestycji Strategicznych na przebudowę dwóch wiaduktów drogowych w ciągu drogi krajowej 44 - ul. Mikołowskiej w Tychach. Szacunkowy koszt całej inwestycji to 50 milionów złotych.

Zastępcza komunikacja autobusowa S4 na odcinku kolejowym Tychy - Tychy Lodowisko

Zastępcza komunikacja autobusowa S4 na odcinku kolejowym Tychy - Tychy Lodowisko

W związku z pracami przy remontowanym wiadukcie na ul. Gen. Grota-Roweckiego w dniach 26-28 października wprowadzona zostanie zastępcza komunikacja autobusowa na odcinku kolejowym Tychy - Tychy Lodowisko.

Jesienne nasadzenia

Jesienne nasadzenia

Tyski Zakład Usług Komunalnych zakończył obsadzanie jesiennych rabat sezonowych. W sumie posadzono 8 tysięcy roślin: kompozycje z kapust ozdobnych, wrzosów, chryzantem oraz jarmużu ozdobnego.

Mecz polskiej reprezentacji na Stadionie Miejskim Tychy

Mecz polskiej reprezentacji na Stadionie Miejskim Tychy

We wtorek 26 października na murawie Stadionu Miejskiego Tychy rozegrany zostanie mecz polskiej reprezentacji kobiet w piłce nożnej. W eliminacjach do Mistrzostw Świata Polki zmierzą się z reprezentacją Albanii. Początek spotkania o godzinie 19.45.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×