Sport

21 maja 2019, 13:23:40

23 maja po raz piąty rolkarze przejmą ulice miasta Tychy. O godz. 20:00 peleton wystartuje z placu przed Gemini Park Tychy, gdzie od godz. 19:00 działać będzie również wypożyczalnia sprzętu (rolek).

park północny Tychy

W związku z wydarzeniem wystąpią również niewielkie opóźnienia autobusów i trolejbusów komunikacji miejskiej.

Udział w imprezie jest bezpłatny, jednak wymaga od uczestników umiejętności sprawnego poruszania się na rolkach.

- Nightskating to inicjatywa, której celem jest rekreacja i wychowanie przez sport oraz integracja różnych grup społecznych i wiekowych, a przede wszystkim dobra zabawa - mówi Michał Kasperczyk, inicjator wydarzenia.

Długość trasy to około 15 kilometrów. Przejazd rozpocznie się o godzinie 20:00 z parkingu przy Centrum Handlowym GEMINI PARK przy ulicy Towarowej, ulicami Piłsudskiego, Armii Krajowej, Wyszyńskiego, Edukacji, Budowlanych, Biblioteczna, Boczna, Bocheńskiego, Rynek, następnie przejazd pojedzie ulicami Bocheńskiego, Hlonda, Burschego, Glinczańska, Stoczniowców 70, Sikorskiego, Armii Krajowej, Piłsudskiego, Towarowa. Zakończenie imprezy przed przy Centrum Handlowym GEMINI PARK przy ulicy Towarowej około godziny 22.30.

Na końcu peletonu zabezpieczonego przez Policję, Straż Miejską i Pogotowie Ratunkowe pojedzie tradycyjnie autobus PKM Tychy, do którego mogą wsiąść osoby, dla których trasa okaże się zbyt wymagająca.

- Impreza gromadzi każdego roku ponad tysiąc rolkarzy, to pokazuje, jak bardzo popularne stają się rolki w Tychach – mówi Michał Kasperczyk.

W związku z wydarzeniem wystąpią również niewielkie opóźnienia autobusów i trolejbusów komunikacji miejskiej w godzinach od 20:00 do 22:30.

Dotyczy to linii autobusowych:

1, 2, 4, 21, 31, 33, 36, 65, 75, 82, 101, 128, 131, 137, 157, 254, 262, 268, 273, 274, 291, 515, 536, 696, 688, 788, S oraz trolejbusowych: A, B, C, D, E.

Dla uczestników „Nightskating-u" organizatorzy przygotowali również darmowe gadżety i niespodzianki, zaplanowano także konkurs, w którym główną nagroda będzie rower.

Nauka pływania dla tyskich dzieci znów od września

Nauka pływania dla tyskich dzieci znów od września

Od 4 marca do 19 czerwca ponad 1100 tyskich drugoklasistów uczestniczyło w lekcjach pływania w Wodnym Parku Tychy. Wiadomo już, że od września zajęcia będą kontynuowane.

Konsultacje projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego

Konsultacje projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego

Prezydent Miasta Tychy zaprasza mieszkańców do konsultacji projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru położonego w rejonie ulic: Beskidzkiej, Oświęcimskiej, Długiej i Goździków w Tychach - Etap I

Ostrzeżenie meteorologiczne - burze z gradem

Ostrzeżenie meteorologiczne - burze z gradem

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Krakowie ostrzega przed burzami z gradem, które mogą wystąpić 19 czerwca br. w Tychach.

Kina pod chmurką w Tychach

Kina pod chmurką w Tychach

Relaks i chwila odprężenia przy dobrym kinie, w miły towarzystwie, po upalnym i męczącym dniu? W najbliższych dniach w Tychach odbędą się dwa plenerowe pokazy filmowe, podczas których na pewno nie zabraknie śmiechu i dobrej zabawy.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×