Sport

21 maja 2019, 13:23:40

23 maja po raz piąty rolkarze przejmą ulice miasta Tychy. O godz. 20:00 peleton wystartuje z placu przed Gemini Park Tychy, gdzie od godz. 19:00 działać będzie również wypożyczalnia sprzętu (rolek).

park północny Tychy

W związku z wydarzeniem wystąpią również niewielkie opóźnienia autobusów i trolejbusów komunikacji miejskiej.

Udział w imprezie jest bezpłatny, jednak wymaga od uczestników umiejętności sprawnego poruszania się na rolkach.

- Nightskating to inicjatywa, której celem jest rekreacja i wychowanie przez sport oraz integracja różnych grup społecznych i wiekowych, a przede wszystkim dobra zabawa - mówi Michał Kasperczyk, inicjator wydarzenia.

Długość trasy to około 15 kilometrów. Przejazd rozpocznie się o godzinie 20:00 z parkingu przy Centrum Handlowym GEMINI PARK przy ulicy Towarowej, ulicami Piłsudskiego, Armii Krajowej, Wyszyńskiego, Edukacji, Budowlanych, Biblioteczna, Boczna, Bocheńskiego, Rynek, następnie przejazd pojedzie ulicami Bocheńskiego, Hlonda, Burschego, Glinczańska, Stoczniowców 70, Sikorskiego, Armii Krajowej, Piłsudskiego, Towarowa. Zakończenie imprezy przed przy Centrum Handlowym GEMINI PARK przy ulicy Towarowej około godziny 22.30.

Na końcu peletonu zabezpieczonego przez Policję, Straż Miejską i Pogotowie Ratunkowe pojedzie tradycyjnie autobus PKM Tychy, do którego mogą wsiąść osoby, dla których trasa okaże się zbyt wymagająca.

- Impreza gromadzi każdego roku ponad tysiąc rolkarzy, to pokazuje, jak bardzo popularne stają się rolki w Tychach – mówi Michał Kasperczyk.

W związku z wydarzeniem wystąpią również niewielkie opóźnienia autobusów i trolejbusów komunikacji miejskiej w godzinach od 20:00 do 22:30.

Dotyczy to linii autobusowych:

1, 2, 4, 21, 31, 33, 36, 65, 75, 82, 101, 128, 131, 137, 157, 254, 262, 268, 273, 274, 291, 515, 536, 696, 688, 788, S oraz trolejbusowych: A, B, C, D, E.

Dla uczestników „Nightskating-u" organizatorzy przygotowali również darmowe gadżety i niespodzianki, zaplanowano także konkurs, w którym główną nagroda będzie rower.

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu w Tychach

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu w Tychach

W tym roku od 16 do 22 września będzie obchodzony w Tychach Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. W programie wiele atrakcji, a na zakończenie wielki finał na ul. Grota - Roweckiego, która 22 września od godziny 11.00 do 18.00 będzie zamknięta dla ruchu.

Nowa linia trolejbusowa zostanie uruchomiona w Tychach

Nowa linia trolejbusowa zostanie uruchomiona w Tychach

W poniedziałek, 23 września, zostaną wprowadzone zmiany w funkcjonowaniu komunikacji trolejbusowej w Tychach. Rozpocznie kursowanie nowa linia G. Zmieni się trasa linii E oraz organizacja odjazdów trolejbusów na Dworcu PKP.

Stypendia dla uczniów – ostania szansa na złożenie wniosku

Stypendia dla uczniów – ostania szansa na złożenie wniosku

Do 15 września można składać wnioski o przyznanie stypendium szkolnego, stypendium "Tyskie Orły", stypendium " Lider Zawodu", a do 16 września o przyznanie wyprawki szkolnej.

V Tyski Festiwal Teatrów Niezależnych Andromedon

V Tyski Festiwal Teatrów Niezależnych Andromedon

Od 12 do 15 września w Tychach odbędzie się V Tyski Festiwal Teatrów Niezależnych Andromedon. W programie spektakle dla każdej grupy wiekowej w różnych miejscach miasta Tychy – będzie ciekawie!

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×