9 października 2009 21:30

Muzeum Miejskie w Tychach zaprasza na spotkania i prelekcje

17 października Muzeum Miejskie w Tychach zaprasza na „Sobotę z przewodnikiem”. O godz. 11.00 oraz o 13.00 będzie można zwiedzić wystawę „Święty Franciszek w sztuce. W 800. rocznicę powstania zakonu franciszkańskiego” z przewodnikiem – kuratorem wystawy Jackiem Dębskim, kustoszem Działu Sztuki tyskiego muzeum. Jacek Dębski będzie oprowadzał po wystawie w każdą sobotę za wyjątkiem 31 października.
Muzeum zaprasza więc: 24 października, 7, 14, 21 i 28 listopada - zawsze o godz. 11.00 oraz o 13.00.
Wstęp wolny.
Grupy zorganizowane proszone są o uprzednie zgłoszenie telefoniczne, tel. (0 32) 327 18 23.
 
7 listopada o godz. 12.00 w muzeum odbędzie się spotkanie z o. dr. Andrzejem Zającem z klasztoru franciszkanów w Krakowie, który wygłosi prelekcję „Ikonografia stygmatów św. Franciszka”.
Wstęp na spotkanie jest wolny.
Tego dnia oprowadzanie po wystawie odbędzie się tylko o godz. 11.00.
 
19 listopada, o godz. 17.00, w ramach Popołudni Czwartkowych, odbędzie się spotkanie z o. dr. Franciszkiem Solarzem, który wygłosi wykład „Zabytki klasztoru franciszkanów w Krakowie”. Spotkanie połączone zostanie z promocją albumu „Krakowscy Franciszkanie”.
Wstęp wolny.
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.