Kultura

9 października 2009, 21:30:36

Muzeum Miejskie w Tychach zaprasza na spotkania i prelekcje

17 października Muzeum Miejskie w Tychach zaprasza na „Sobotę z przewodnikiem”. O godz. 11.00 oraz o 13.00 będzie można zwiedzić wystawę „Święty Franciszek w sztuce. W 800. rocznicę powstania zakonu franciszkańskiego” z przewodnikiem – kuratorem wystawy Jackiem Dębskim, kustoszem Działu Sztuki tyskiego muzeum. Jacek Dębski będzie oprowadzał po wystawie w każdą sobotę za wyjątkiem 31 października.
Muzeum zaprasza więc: 24 października, 7, 14, 21 i 28 listopada - zawsze o godz. 11.00 oraz o 13.00.
Wstęp wolny.
Grupy zorganizowane proszone są o uprzednie zgłoszenie telefoniczne, tel. (0 32) 327 18 23.
 
7 listopada o godz. 12.00 w muzeum odbędzie się spotkanie z o. dr. Andrzejem Zającem z klasztoru franciszkanów w Krakowie, który wygłosi prelekcję „Ikonografia stygmatów św. Franciszka”.
Wstęp na spotkanie jest wolny.
Tego dnia oprowadzanie po wystawie odbędzie się tylko o godz. 11.00.
 
19 listopada, o godz. 17.00, w ramach Popołudni Czwartkowych, odbędzie się spotkanie z o. dr. Franciszkiem Solarzem, który wygłosi wykład „Zabytki klasztoru franciszkanów w Krakowie”. Spotkanie połączone zostanie z promocją albumu „Krakowscy Franciszkanie”.
Wstęp wolny.
47,5 milionów dofinansowania dla Tychów

47,5 milionów dofinansowania dla Tychów

Miasto Tychy otrzymało 47,5 milionów złotych dofinansowania z Programu Inwestycji Strategicznych na przebudowę dwóch wiaduktów drogowych w ciągu drogi krajowej 44 - ul. Mikołowskiej w Tychach. Szacunkowy koszt całej inwestycji to 50 milionów złotych.

Zastępcza komunikacja autobusowa S4 na odcinku kolejowym Tychy - Tychy Lodowisko

Zastępcza komunikacja autobusowa S4 na odcinku kolejowym Tychy - Tychy Lodowisko

W związku z pracami przy remontowanym wiadukcie na ul. Gen. Grota-Roweckiego w dniach 26-28 października wprowadzona zostanie zastępcza komunikacja autobusowa na odcinku kolejowym Tychy - Tychy Lodowisko.

Jesienne nasadzenia

Jesienne nasadzenia

Tyski Zakład Usług Komunalnych zakończył obsadzanie jesiennych rabat sezonowych. W sumie posadzono 8 tysięcy roślin: kompozycje z kapust ozdobnych, wrzosów, chryzantem oraz jarmużu ozdobnego.

Mecz polskiej reprezentacji na Stadionie Miejskim Tychy

Mecz polskiej reprezentacji na Stadionie Miejskim Tychy

We wtorek 26 października na murawie Stadionu Miejskiego Tychy rozegrany zostanie mecz polskiej reprezentacji kobiet w piłce nożnej. W eliminacjach do Mistrzostw Świata Polki zmierzą się z reprezentacją Albanii. Początek spotkania o godzinie 19.45.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×