Kultura

9 października 2009, 21:30:36

Muzeum Miejskie w Tychach zaprasza na spotkania i prelekcje

17 października Muzeum Miejskie w Tychach zaprasza na „Sobotę z przewodnikiem”. O godz. 11.00 oraz o 13.00 będzie można zwiedzić wystawę „Święty Franciszek w sztuce. W 800. rocznicę powstania zakonu franciszkańskiego” z przewodnikiem – kuratorem wystawy Jackiem Dębskim, kustoszem Działu Sztuki tyskiego muzeum. Jacek Dębski będzie oprowadzał po wystawie w każdą sobotę za wyjątkiem 31 października.
Muzeum zaprasza więc: 24 października, 7, 14, 21 i 28 listopada - zawsze o godz. 11.00 oraz o 13.00.
Wstęp wolny.
Grupy zorganizowane proszone są o uprzednie zgłoszenie telefoniczne, tel. (0 32) 327 18 23.
 
7 listopada o godz. 12.00 w muzeum odbędzie się spotkanie z o. dr. Andrzejem Zającem z klasztoru franciszkanów w Krakowie, który wygłosi prelekcję „Ikonografia stygmatów św. Franciszka”.
Wstęp na spotkanie jest wolny.
Tego dnia oprowadzanie po wystawie odbędzie się tylko o godz. 11.00.
 
19 listopada, o godz. 17.00, w ramach Popołudni Czwartkowych, odbędzie się spotkanie z o. dr. Franciszkiem Solarzem, który wygłosi wykład „Zabytki klasztoru franciszkanów w Krakowie”. Spotkanie połączone zostanie z promocją albumu „Krakowscy Franciszkanie”.
Wstęp wolny.
Zajezdnia PKM Tychy przebudowana

Zajezdnia PKM Tychy przebudowana

Trwające ponad dwa lata prace przy przebudowie zajezdni PKM Tychy dobiegły końca. Dziś nowa zajezdnia została uroczyście otwarta.

Wodny Park Tychy znów uczy pływać wszystkich drugoklasistów z Tychów

Wodny Park Tychy znów uczy pływać wszystkich drugoklasistów z Tychów

Dzięki współpracy z Miastem Tychy rusza kolejna edycja zajęć nauki i doskonalenia pływania w Wodnym Parku Tychy. Przez cały semestr będzie z nich korzystać 1136 dzieci z klas drugich ze wszystkich tyskich szkół podstawowych.

Dziękujemy za każdy głos!

Dziękujemy za każdy głos!

20 września zakończyliśmy głosowanie na projekty mieszkańców złożone do Budżetu Obywatelskiego. W tym roku głosowanie odbyło się głównie w formie elektronicznej.

Bezpłatne szkolenia cyfrowe

Bezpłatne szkolenia cyfrowe

Zapraszamy do udziału w projekcie „Ctrl+C – Ctrl+V” w ramach, którego realizowane będą bezpłatne szkolenia cyfrowe.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×