6 października 2009 13:53

Światowy Dzień Opieki Paliatywnej i Hospicjów (obchodzony jest corocznie od 2004 r.) oraz akcja Głosy dla Hospicjów ( zapoczątkowana w latach dziewięćdziesiątych XX w i odbywająca się co dwa lata) w tym roku odbywają się pod hasłem Odkryj swój głos.

Organizowane z tej okazji koncerty, konferencje czy kwesty mają na celu zwrócenie uwagi społeczeństwa na kwestie związane z opieką hospicyjną i paliatywną.

Mieszkańcy naszego miasta będą mogli włączyć w wydarzenia związane z akcją Głosy dla Hospicjów i będą mieli okazję by Odkryć swój głos już w najbliższą sobotę, 10 października. Tego dnia, w kościele p.w. Św. Benedykta o godzinie 17.00 rozpocznie się uroczysta Msza Święta dla Hospicjum. Po mszy, chorzy, ich opiekunowie i rodziny wypowiedzą się na temat opieki paliatywno- hospicyjnej. Pod koniec uroczystości, o godzinie 18.00 odbędzie się koncert tyskiego Chóru Mieszanego PRESTO CANTABILE pod dyrekcją Dominiki Kawiorskiej. Tuż po koncercie, zbierane będą fundusze na na budowę Domu Hospicyjnego, który powstanie przy ul. Żorskiej jako wotum za pontyfikat Jana Pawła II.

Tego samego dnia , o godzinie 15.00 zapraszamy również wszystkich tyszan do wzięcia udziału w akcji „Pola nadziei”. Wolontariusze wraz z mieszkańcami spotkają się przy kamieniu węgielnym hospicyjnych „Pól nadziei” w Parku Urzędu Miasta i wspólnie posadzą żonkile.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.