Miasto

6 października 2009, 13:53:16

Światowy Dzień Opieki Paliatywnej i Hospicjów (obchodzony jest corocznie od 2004 r.) oraz akcja Głosy dla Hospicjów ( zapoczątkowana w latach dziewięćdziesiątych XX w i odbywająca się co dwa lata) w tym roku odbywają się pod hasłem Odkryj swój głos.

Organizowane z tej okazji koncerty, konferencje czy kwesty mają na celu zwrócenie uwagi społeczeństwa na kwestie związane z opieką hospicyjną i paliatywną.

Mieszkańcy naszego miasta będą mogli włączyć w wydarzenia związane z akcją Głosy dla Hospicjów i będą mieli okazję by Odkryć swój głos już w najbliższą sobotę, 10 października. Tego dnia, w kościele p.w. Św. Benedykta o godzinie 17.00 rozpocznie się uroczysta Msza Święta dla Hospicjum. Po mszy, chorzy, ich opiekunowie i rodziny wypowiedzą się na temat opieki paliatywno- hospicyjnej. Pod koniec uroczystości, o godzinie 18.00 odbędzie się koncert tyskiego Chóru Mieszanego PRESTO CANTABILE pod dyrekcją Dominiki Kawiorskiej. Tuż po koncercie, zbierane będą fundusze na na budowę Domu Hospicyjnego, który powstanie przy ul. Żorskiej jako wotum za pontyfikat Jana Pawła II.

Tego samego dnia , o godzinie 15.00 zapraszamy również wszystkich tyszan do wzięcia udziału w akcji „Pola nadziei”. Wolontariusze wraz z mieszkańcami spotkają się przy kamieniu węgielnym hospicyjnych „Pól nadziei” w Parku Urzędu Miasta i wspólnie posadzą żonkile.

Wodny Park Tychy znów uczy pływać wszystkich drugoklasistów z Tychów

Wodny Park Tychy znów uczy pływać wszystkich drugoklasistów z Tychów

Dzięki współpracy z Miastem Tychy rusza kolejna edycja zajęć nauki i doskonalenia pływania w Wodnym Parku Tychy. Przez cały semestr będzie z nich korzystać 1136 dzieci z klas drugich ze wszystkich tyskich szkół podstawowych.

Dziękujemy za każdy głos!

Dziękujemy za każdy głos!

20 września zakończyliśmy głosowanie na projekty mieszkańców złożone do Budżetu Obywatelskiego. W tym roku głosowanie odbyło się głównie w formie elektronicznej.

Bezpłatne szkolenia cyfrowe

Bezpłatne szkolenia cyfrowe

Zapraszamy do udziału w projekcie „Ctrl+C – Ctrl+V” w ramach, którego realizowane będą bezpłatne szkolenia cyfrowe.

Zastępcza komunikacja autobusowa S4 na odcinku kolejowym Tychy - Tychy Lodowisko

Zastępcza komunikacja autobusowa S4 na odcinku kolejowym Tychy - Tychy Lodowisko

W związku z pracami przy remontowanym wiadukcie na ul. Gen. Grota-Roweckiego w dniach 21- 23 września wprowadzona zostanie zastępcza komunikacja autobusowa na odcinku kolejowym Tychy - Tychy Lodowisko.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×