5 października 2009 14:44

Co wrzucić do Skrzyni Czasu? Coś osobistego, może zdjęcie żony, męża, wnuczki, całej rodziny. A może wspomnienia, pamiętnik, niekoniecznie o sobie, ale o kimś, z kim się pracowało albo kogo się szanowało.

W zabawie zorganizowanej przez Urząd Miasta dla mieszkańców, wzięło udział sporo osób, które chciały zostawić po sobie ślad w Skrzyni Czasu sprowadzonej do Tychów specjalnie na okoliczność 75-lecia nadania Tychom praw gminy miejskiej. Mieszkańcy proponowali między innymi, by w Skrzyni umieścić pamiątki po Ryśku Riedlu, soczewki kontaktowe, komórkę, pendrive z zapisem osobistych zdjęć czy np. zupki instant i środki odchudzające i wiele innych.

Z uwagi na spore zainteresowanie i prośby o więcej czasu potrzebnego do namysłu, postanowiliśmy przedłużyć naszą zabawę do 15 listopada. Chcielibyśmy zaapelować do Tyszan, by zgłaszali propozycje, które stanowiłyby o specyfice miasta, charakterze mieszkańców, były pamiątką po nas – tyszanach. Zwracamy się do Państwa z prośbą o jeszcze aktywniejszy udział w zabawie i wyobrażenie sobie: „Co ja - Tyszanin, chciałbym umieścić w Skrzyni Czasu, jaki ślad dla moich dzieci, wnucząt, dla przyszłych mieszkańców miasta, dla potomności mogę zostawić, jak chcę by mnie zapamiętano?”. Może akurat zdjęcia z dzieckiem przy fontannie, czy przy Niedźwiadku, będą kiedyś pokazywane na wystawie „Tychy i Tyszanie w XXI wieku”, na której mieszkańcy Tychów w XXIII wieku będą podziwiać nasze stroje, zwyczaje, tradycje...

Liczymy na Państwa pomysłowość i udział w zabawie. Na autorów najciekawszych pomysłów czekają jubileuszowe gadżety, a autorzy trzech najlepszych propozycji będą mogli wrzucić zaproponowane przez siebie przedmioty 10 grudnia 2009 r. na uroczystej Sesji Rady Miasta w Teatrze Małym, kiedy to Skrzynia Czasu zostanie uroczyście zamknięta. Sesja zakończy obchody jubileuszu 75-lecia nadania Tychom praw gminy miejskiej. Po Sesji Skrzynia Czasu zostanie zawieziona do Muzeum Miejskiego w Tychach i otwarta za 25 lat w rocznicę 100-lecia nadania Tychom praw gminy miejskiej w 2034 roku.

Kolejne propozycje można zgłaszać:

- telefonicznie, nr tel. 032776 39 16, 032776 39 18 od 8.00 do 15.00;

- na adres e-mail: marta.witek@umtychy.pl

- osobiście w siedzibie UM Tychy, Wydział Informacji, Promocji i Współpracy z Zagranicą, IX piętro, pokój 916 lub 918;

- oraz w siedzibie głównej MBP, ul.Wyszyńskiego 27.

Więcej informacji o Skrzyni Czasu i jubileuszowych imprezach na stronie: http://www.umtychy.pl/ w zakładce „Tyszanin/75 lat nasze Tychy”.

Przypominamy, że Skrzynia Czasu została zaprezentowana po raz pierwszy 23 stycznia 2009 roku na Uroczystej Sesji Rady Miasta inaugurującej obchody 75-lecia nadania Tychom praw gminy miejskiej w Teatrze Małym w Tychach. Wtedy trafiły do niej pierwsze cenne przedmioty od Honorowych Obywateli Miasta: koszulka hokejowa Mariusza Czerkawskiego, batuta Marka Mosia, dyrygenta i dyrektora artystycznego Orkiestry Kameralnej Miasta Tychy „AUKSO”, książka pod redakcją Marka S. Szczepańskiego „Tychy 1939 – 1993 monografia miasta” oraz popiersie Jana Pawła II – dar od arcybiskupa Damiana Zimonia. Od tej pory Skrzynia jest obecna na każdej ważniejszej imprezie, organizowanej w roku jubileuszowym, a przedmioty, które się w niej znajdują, już teraz mają ogromną wartość dla miasta.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.