Miasto

23 września 2009, 14:33:48

Szansa na stypendium dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych osiągających ponad przeciętne wyniki w nauce z przedmiotów matematyczno – przyrodniczych i technicznych, a także mających na swoim koncie sukcesy w tematycznych olimpiadach i konkursach, oraz spełniających odpowiednie kryterium dochodowe.

Miasto Tychy przystąpiło  do realizacji II edycji projektu systemowego „Nauka drogą do sukcesu na Śląsku” w ramach Poddziałania 9.1.3 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki „Pomoc dla uczniów szczególnie zdolnych”.  Stypendium przeznaczone jest dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z województwa śląskiego, osiągających  ponad przeciętne wyniki w  nauce z przedmiotów matematyczno – przyrodniczych  i technicznych, a także mających na swoim koncie sukcesy w  tematycznych olimpiadach i konkursach, oraz spełniających odpowiednie kryterium dochodowe. W roku szkolnym 2009/2010 stypendium może objąć maksymalnie 1100 uczniów i uczennic. Wnioski należy składać do 16 października  w Miejskim Zarządzie Oświaty w Tychach, al. Piłsudskiego 12, pok. nr 5, od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30 do 15:30.
Regulamin oraz wnioski do pobrania znajdują się na stronie www

Zajezdnia PKM Tychy przebudowana

Zajezdnia PKM Tychy przebudowana

Trwające ponad dwa lata prace przy przebudowie zajezdni PKM Tychy dobiegły końca. Dziś nowa zajezdnia została uroczyście otwarta.

Wodny Park Tychy znów uczy pływać wszystkich drugoklasistów z Tychów

Wodny Park Tychy znów uczy pływać wszystkich drugoklasistów z Tychów

Dzięki współpracy z Miastem Tychy rusza kolejna edycja zajęć nauki i doskonalenia pływania w Wodnym Parku Tychy. Przez cały semestr będzie z nich korzystać 1136 dzieci z klas drugich ze wszystkich tyskich szkół podstawowych.

Dziękujemy za każdy głos!

Dziękujemy za każdy głos!

20 września zakończyliśmy głosowanie na projekty mieszkańców złożone do Budżetu Obywatelskiego. W tym roku głosowanie odbyło się głównie w formie elektronicznej.

Bezpłatne szkolenia cyfrowe

Bezpłatne szkolenia cyfrowe

Zapraszamy do udziału w projekcie „Ctrl+C – Ctrl+V” w ramach, którego realizowane będą bezpłatne szkolenia cyfrowe.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×