Miasto

23 września 2009, 14:29:6

W najbliższą niedzielę, 27 września w Katowicach zostaną przeprowadzone bezpłatne badania pod kątem dysplazji stawu biodrowego u dzieci i młodzieży.

W najbliższą niedzielę, 27 września w Katowicach zostaną przeprowadzone bezpłatne badania  pod kątem dysplazji stawu biodrowego u dzieci i młodzieży. Badanie to obejmuje w szczególności  niemowlaków oraz dzieci  z wadami stóp, z zaburzeniami  osi kończyn dolnych- koślawością i szpotawością, wadami w obrębie miednicy oraz te, które wymagają konsultacji ortopedycznej w wieku dziecięcym.  
Dysplazja biodra uważana jest za najczęstszą wadę wrodzoną, dlatego wczesne wykrycie dysplazji jest istotne dla leczenia oraz prawidłowego rozwoju dziecka.  Organizatorem akcji  jest Medyczne Szkolenia Podyplomowe PAKT, a badania i konsultacje zostaną przeprowadzone przez ekspertów z dziedziny ortopedii dziecięcej. Ilość miejsc jest ograniczona, a szczegółowe informacje można uzyskać pod numerami telefonów: 032 251 22 64, 032 608 21 21, 0502 213 544.
Więcej informacji na stronie www.

Zajezdnia PKM Tychy przebudowana

Zajezdnia PKM Tychy przebudowana

Trwające ponad dwa lata prace przy przebudowie zajezdni PKM Tychy dobiegły końca. Dziś nowa zajezdnia została uroczyście otwarta.

Wodny Park Tychy znów uczy pływać wszystkich drugoklasistów z Tychów

Wodny Park Tychy znów uczy pływać wszystkich drugoklasistów z Tychów

Dzięki współpracy z Miastem Tychy rusza kolejna edycja zajęć nauki i doskonalenia pływania w Wodnym Parku Tychy. Przez cały semestr będzie z nich korzystać 1136 dzieci z klas drugich ze wszystkich tyskich szkół podstawowych.

Dziękujemy za każdy głos!

Dziękujemy za każdy głos!

20 września zakończyliśmy głosowanie na projekty mieszkańców złożone do Budżetu Obywatelskiego. W tym roku głosowanie odbyło się głównie w formie elektronicznej.

Bezpłatne szkolenia cyfrowe

Bezpłatne szkolenia cyfrowe

Zapraszamy do udziału w projekcie „Ctrl+C – Ctrl+V” w ramach, którego realizowane będą bezpłatne szkolenia cyfrowe.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×