Miasto

22 września 2009, 12:38:46

Prawie milion złotych dotacji otrzymało nasze miasto na modernizację i oznakowanie ścieżek rowerowych. Dokładnie kwota 999 751,72 zł pochodzi z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Rozwoju Subregionu Centralnego.

Pieniądze dla Tychów zatwierdził Zarząd Województwa Śląskiego po prawidłowo przygotowanym wniosku przez Wydział Rozwoju Miasta i Funduszy Europejskich.
Od kwietnia przyszłego roku rozpoczną się prace związane z modernizacją nawierzchni i oznakowaniem 9 tras rowerowych (łącznie 72,7 kilometrów ścieżek). Cały koszt inwestycji to 2 760 220,11 złotych. 36,22 % pochodzi z dotacji unijnej, reszta to wkład własny Tychów.
Warto przypomnieć, że nasze miasto jako pierwsze w kraju zainstalowało profesjonalne urządzenie przeznaczone do zliczania rowerzystów w ruchu drogowym. Wszystko po to, aby profesjonalnie przygotować wniosek o unijną dotację. Czujniki do pomiaru ruchu rowerowego są umieszczone w okolicach Ośrodka Wypoczynkowego Paprocany.
Pierwszych pomiarów dokonano w maju br. Od tego czasu odczyty są dokonywane co miesiąc. Oto wyniki w poszczególnych miesiącach:
 - maj – 17 264 rowerzystów
 - czerwiec – 12 212 rowerzystów
 - lipiec – 20 238 rowerzystów
 - sierpień – 19 743 rowerzystów.
Powyższe wyniki są niewątpliwie potwierdzeniem, że Tyszanie licznie i chętnie korzystają z roweru. Z zarejestrowanych danych szczegółowych wynika, że największą liczbę rowerzystów odnotowano w weekendy oraz dni wolne od pracy. Liczba ta często czterokrotnie przewyższa wyniki w pozostałych dniach tygodnia. To oznacza, że nasi mieszkańcy najczęściej jeżdżą na rowerach rekreacyjnie. W mniejszym stopniu rower wykorzystywany jest jako środek komunikacji do miejsc pracy, szkoły, na zakupy.

Wodny Park Tychy znów uczy pływać wszystkich drugoklasistów z Tychów

Wodny Park Tychy znów uczy pływać wszystkich drugoklasistów z Tychów

Dzięki współpracy z Miastem Tychy rusza kolejna edycja zajęć nauki i doskonalenia pływania w Wodnym Parku Tychy. Przez cały semestr będzie z nich korzystać 1136 dzieci z klas drugich ze wszystkich tyskich szkół podstawowych.

Dziękujemy za każdy głos!

Dziękujemy za każdy głos!

20 września zakończyliśmy głosowanie na projekty mieszkańców złożone do Budżetu Obywatelskiego. W tym roku głosowanie odbyło się głównie w formie elektronicznej.

Bezpłatne szkolenia cyfrowe

Bezpłatne szkolenia cyfrowe

Zapraszamy do udziału w projekcie „Ctrl+C – Ctrl+V” w ramach, którego realizowane będą bezpłatne szkolenia cyfrowe.

Zastępcza komunikacja autobusowa S4 na odcinku kolejowym Tychy - Tychy Lodowisko

Zastępcza komunikacja autobusowa S4 na odcinku kolejowym Tychy - Tychy Lodowisko

W związku z pracami przy remontowanym wiadukcie na ul. Gen. Grota-Roweckiego w dniach 21- 23 września wprowadzona zostanie zastępcza komunikacja autobusowa na odcinku kolejowym Tychy - Tychy Lodowisko.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×