Sport

17 września 2009, 11:42:32

We wtorek 22 września 2009r w Europejskim Dniu Bez Samochodu odbędzie się w naszym mieście Tyska Masa Krytyczna. Stowarzyszenie NOL Tychy zaprasza wszystkich miłośników jazdy na rowerze na wspólną przejażdżkę.

Start "Masy" o godz. 17:00 na Placu pod „Żyrafą”. Trasa przejazdu  jest następująca:  ul. Edukacji – ul. Wyszyńskiego – ul. Armii Krajowej – nawrót na rondzie z ul. Sikorskiego – ul. Armii Krajowej – al. Piłsudskiego – ul. Dmowskiego – ul. Grota Roweckiego – ul. Edukacji - Tychy (plac pod „Żyrafą”).
Tyska Masa Krytyczna po raz pierwszy została zorganizowana w 2004 roku. Jest to spotkanie i wspólny przejazd rowerzystów, który ma na celu m.in. zwrócenie uwagi kierowców na użytkowników jednośladów, popularyzowanie roweru jako ekologicznego i zdrowego sposobu przemieszczania się w mieście oraz rozwój społeczeństwa rowerowego w Tychach.

Zajezdnia PKM Tychy przebudowana

Zajezdnia PKM Tychy przebudowana

Trwające ponad dwa lata prace przy przebudowie zajezdni PKM Tychy dobiegły końca. Dziś nowa zajezdnia została uroczyście otwarta.

Wodny Park Tychy znów uczy pływać wszystkich drugoklasistów z Tychów

Wodny Park Tychy znów uczy pływać wszystkich drugoklasistów z Tychów

Dzięki współpracy z Miastem Tychy rusza kolejna edycja zajęć nauki i doskonalenia pływania w Wodnym Parku Tychy. Przez cały semestr będzie z nich korzystać 1136 dzieci z klas drugich ze wszystkich tyskich szkół podstawowych.

Dziękujemy za każdy głos!

Dziękujemy za każdy głos!

20 września zakończyliśmy głosowanie na projekty mieszkańców złożone do Budżetu Obywatelskiego. W tym roku głosowanie odbyło się głównie w formie elektronicznej.

Bezpłatne szkolenia cyfrowe

Bezpłatne szkolenia cyfrowe

Zapraszamy do udziału w projekcie „Ctrl+C – Ctrl+V” w ramach, którego realizowane będą bezpłatne szkolenia cyfrowe.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×