Kultura

16 września 2009, 12:28:41

W najbliższą niedzielę, 20 września, Miejskie Centrum Kultury w Tychach zaprasza na kolejne zdarzenie kulturalne na Placu Baczyńskiego, który tym razem zmieni się w... średniowieczną osadę rycerską!

Drużyna Wojów Piastowskich "Jantar" z Poznania stworzy na terenie Placu obozowisko rycerskie z czasów monarchii piastowskiej. Na terenie obozu zobaczyć będzie można pokazy inscenizujące średniowieczne życie, np. warzenie jadła, stanowiska skórnicze, snycerskie, średniowieczną zbrojownię (z możliwością przymierzania pancerzy), tkanie na bardzie, wybijanie monet średniowiecznych. Program przewiduje również pokazy walk, rzemiosł, konkursów rycerskich, gier czy zabaw średniowiecznych.
Tyszanie, którzy odwiedzą tego dnia Plac Baczyńskiego, będą mogli także wziąć udział w wielu konkursach, w tak niecodziennych dyscyplinach jak: strzelanie z łuku i kuszy, miotanie toporem i oszczepem, nauka fechtunku, ścinanie głów kapusty, walki na miękkie poduchy. Najlepsi mogą liczyć na okolicznościowe nagrody.
Średniowieczna osada rycerska na Placu Baczyńskiego zaprasza gości w niedzielę, 20 września, w godz. 16.00 - 19.00.
Natomiast tydzień później, czyli 27 września,  zapraszamy na spektakl teatru pantomimy  Migreska. O godzinie 19.00 rozpocznie się  "Niepohamowane drżenie miłości", spektakl, który został przygotowany na 75-lecie nadania Tychom Praw Gminy Miejskiej i miał premierę w marcu br.
Imprezom, zapoczątkowanym w połowie sierpnia towarzyszy nowa scenografia, ponieważ plac Baczyńskiego przeszedł gruntowną modernizację.
Do tej pory na placu zagrali i zaśpiewali muzycy z Orkiestry Kameralnej Miasta Tychy Aukso, chórzyści RIO Gospel z Rybnika, orkiestra dęta, Big Band z Zespołu Szkół Muzycznych w Tychach, odbył się również plener malarski z udziałem tyskich artystów.

Wodny Park Tychy znów uczy pływać wszystkich drugoklasistów z Tychów

Wodny Park Tychy znów uczy pływać wszystkich drugoklasistów z Tychów

Dzięki współpracy z Miastem Tychy rusza kolejna edycja zajęć nauki i doskonalenia pływania w Wodnym Parku Tychy. Przez cały semestr będzie z nich korzystać 1136 dzieci z klas drugich ze wszystkich tyskich szkół podstawowych.

Dziękujemy za każdy głos!

Dziękujemy za każdy głos!

20 września zakończyliśmy głosowanie na projekty mieszkańców złożone do Budżetu Obywatelskiego. W tym roku głosowanie odbyło się głównie w formie elektronicznej.

Bezpłatne szkolenia cyfrowe

Bezpłatne szkolenia cyfrowe

Zapraszamy do udziału w projekcie „Ctrl+C – Ctrl+V” w ramach, którego realizowane będą bezpłatne szkolenia cyfrowe.

Zastępcza komunikacja autobusowa S4 na odcinku kolejowym Tychy - Tychy Lodowisko

Zastępcza komunikacja autobusowa S4 na odcinku kolejowym Tychy - Tychy Lodowisko

W związku z pracami przy remontowanym wiadukcie na ul. Gen. Grota-Roweckiego w dniach 21- 23 września wprowadzona zostanie zastępcza komunikacja autobusowa na odcinku kolejowym Tychy - Tychy Lodowisko.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×