Miasto

15 września 2009, 12:57:1

Jak bezpiecznie zachować się na drodze - o tym dowie się 300 uczniów klas I i II tyskich szkół podstawowych. 21 września o godz. 12.00 na ul. Stoczniowców odbędzie się specjalny, dynamiczny pokaz. Jego organizatorami są Straż Miejska w Tychach oraz magazyn „Transport Polski”.

Hasło przedsięwzięcia to „Bezpieczna szkoła przy drodze”. Na specjalnych platformach dzieci będą obserwować m.in. jaką drogę hamowania ma tir, jaką autobus a jaką samochód osobowy; co może im grozić, gdy stoją za blisko jezdni i mija je rozpędzona ciężarówka, a także kiedy są widziane przez kierującego wielkim samochodem.


To najlepsza lekcja bezpieczeństwa jaką można dać dzieciom. Tutaj mogą sobie uzmysłowić, że ulica to nie plac zabaw a samochody to nie zabawki. Nasza jednostka od trzech lat organizuje taki dynamiczny pokaz dla tyskich uczniów. Wiemy od nich samych oraz od nauczycieli, że to, co oglądają, robi wielkie wrażenie  i jest nauką –
mówi Ryszard Polcyn Komendant Straży Miejskiej  w Tychach.
Kolejna edycja lekcji bezpieczeństwa nie przypadkowo odbywa się  na początku roku szkolnego, kiedy to uczniowie, często sami, pokonują drogę do szkoły. Pokaz zabezpieczony będzie przez jednostki Straży Miejskiej, Straży Pożarnej, Policji i Pogotowia Ratunkowego. Współorganizatorami akcji są również  Epo Trans Tychy oraz Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Tychach.


Zajezdnia PKM Tychy przebudowana

Zajezdnia PKM Tychy przebudowana

Trwające ponad dwa lata prace przy przebudowie zajezdni PKM Tychy dobiegły końca. Dziś nowa zajezdnia została uroczyście otwarta.

Wodny Park Tychy znów uczy pływać wszystkich drugoklasistów z Tychów

Wodny Park Tychy znów uczy pływać wszystkich drugoklasistów z Tychów

Dzięki współpracy z Miastem Tychy rusza kolejna edycja zajęć nauki i doskonalenia pływania w Wodnym Parku Tychy. Przez cały semestr będzie z nich korzystać 1136 dzieci z klas drugich ze wszystkich tyskich szkół podstawowych.

Dziękujemy za każdy głos!

Dziękujemy za każdy głos!

20 września zakończyliśmy głosowanie na projekty mieszkańców złożone do Budżetu Obywatelskiego. W tym roku głosowanie odbyło się głównie w formie elektronicznej.

Bezpłatne szkolenia cyfrowe

Bezpłatne szkolenia cyfrowe

Zapraszamy do udziału w projekcie „Ctrl+C – Ctrl+V” w ramach, którego realizowane będą bezpłatne szkolenia cyfrowe.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×