Miasto

11 września 2009, 10:55:53

18 i 20 września odbędą się uroczyste obchody 70. rocznicy wybuchu II wojny światowej oraz 66. rocznicy ludobójstwa Polaków ma Kresach Południowo – Wschodnich II RP. Na uroczystości zapraszają Prezydent Miasta Tychy oraz Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich oddział Tychy.

Obchody zainaugurują o 10.30 wykłady w Sali Sesyjnej Urzędu Miasta Tychy, które wygłoszą: prof. Czesław Partacz z Politechniki Koszalińskiej „Zarys wydarzeń politycznych w Europie Środkowej od sierpnia 1939 roku, ze szczególnym uwzględnieniem Kresów Wschodnich II RP”; Szczepan Siekierka – prezes Stowarzyszenia Upamiętnienia Ofiar Zbrodni Ukraińskich Nacjonalistów oraz dr Lucyna Kulińska  z wydziału Nauk Społecznych Stosowanych w AGH  w Krakowie „Obecny stan stosunków polsko-ukraińskich”.
Na Cmentarzu Komunalnym na Wartogłowcu o godzinie 13.00 odbędzie się apel poległych a następnie poświęcona i odsłonięta zostanie tablica ku pamięci „ … stu tysiącom Polaków z Wołynia i Małopolski Wschodniej, ofiarom ludobójstwa dokonanego przez Organizację Ukraińskich Nacjonalistów i jej zbrojne ramię UPA”.
Tablicę ufundowało Miasto Tychy. Jej wykonanie zostało powierzone rzeźbiarzowi Tomaszowi Wenklarowi oraz Zakładowi Kamieniarsko-Betoniarskiemu Stanisława Króla.
20 września,  w ramach obchodów rocznicowych, w kościele św. Krzysztofa odbędzie się msza święta.

47,5 milionów dofinansowania dla Tychów

47,5 milionów dofinansowania dla Tychów

Miasto Tychy otrzymało 47,5 milionów złotych dofinansowania z Programu Inwestycji Strategicznych na przebudowę dwóch wiaduktów drogowych w ciągu drogi krajowej 44 - ul. Mikołowskiej w Tychach. Szacunkowy koszt całej inwestycji to 50 milionów złotych.

Zastępcza komunikacja autobusowa S4 na odcinku kolejowym Tychy - Tychy Lodowisko

Zastępcza komunikacja autobusowa S4 na odcinku kolejowym Tychy - Tychy Lodowisko

W związku z pracami przy remontowanym wiadukcie na ul. Gen. Grota-Roweckiego w dniach 26-28 października wprowadzona zostanie zastępcza komunikacja autobusowa na odcinku kolejowym Tychy - Tychy Lodowisko.

Jesienne nasadzenia

Jesienne nasadzenia

Tyski Zakład Usług Komunalnych zakończył obsadzanie jesiennych rabat sezonowych. W sumie posadzono 8 tysięcy roślin: kompozycje z kapust ozdobnych, wrzosów, chryzantem oraz jarmużu ozdobnego.

Mecz polskiej reprezentacji na Stadionie Miejskim Tychy

Mecz polskiej reprezentacji na Stadionie Miejskim Tychy

We wtorek 26 października na murawie Stadionu Miejskiego Tychy rozegrany zostanie mecz polskiej reprezentacji kobiet w piłce nożnej. W eliminacjach do Mistrzostw Świata Polki zmierzą się z reprezentacją Albanii. Początek spotkania o godzinie 19.45.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×