Miasto

11 września 2009, 10:55:53

18 i 20 września odbędą się uroczyste obchody 70. rocznicy wybuchu II wojny światowej oraz 66. rocznicy ludobójstwa Polaków ma Kresach Południowo – Wschodnich II RP. Na uroczystości zapraszają Prezydent Miasta Tychy oraz Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich oddział Tychy.

Obchody zainaugurują o 10.30 wykłady w Sali Sesyjnej Urzędu Miasta Tychy, które wygłoszą: prof. Czesław Partacz z Politechniki Koszalińskiej „Zarys wydarzeń politycznych w Europie Środkowej od sierpnia 1939 roku, ze szczególnym uwzględnieniem Kresów Wschodnich II RP”; Szczepan Siekierka – prezes Stowarzyszenia Upamiętnienia Ofiar Zbrodni Ukraińskich Nacjonalistów oraz dr Lucyna Kulińska  z wydziału Nauk Społecznych Stosowanych w AGH  w Krakowie „Obecny stan stosunków polsko-ukraińskich”.
Na Cmentarzu Komunalnym na Wartogłowcu o godzinie 13.00 odbędzie się apel poległych a następnie poświęcona i odsłonięta zostanie tablica ku pamięci „ … stu tysiącom Polaków z Wołynia i Małopolski Wschodniej, ofiarom ludobójstwa dokonanego przez Organizację Ukraińskich Nacjonalistów i jej zbrojne ramię UPA”.
Tablicę ufundowało Miasto Tychy. Jej wykonanie zostało powierzone rzeźbiarzowi Tomaszowi Wenklarowi oraz Zakładowi Kamieniarsko-Betoniarskiemu Stanisława Króla.
20 września,  w ramach obchodów rocznicowych, w kościele św. Krzysztofa odbędzie się msza święta.

Zajezdnia PKM Tychy przebudowana

Zajezdnia PKM Tychy przebudowana

Trwające ponad dwa lata prace przy przebudowie zajezdni PKM Tychy dobiegły końca. Dziś nowa zajezdnia została uroczyście otwarta.

Wodny Park Tychy znów uczy pływać wszystkich drugoklasistów z Tychów

Wodny Park Tychy znów uczy pływać wszystkich drugoklasistów z Tychów

Dzięki współpracy z Miastem Tychy rusza kolejna edycja zajęć nauki i doskonalenia pływania w Wodnym Parku Tychy. Przez cały semestr będzie z nich korzystać 1136 dzieci z klas drugich ze wszystkich tyskich szkół podstawowych.

Dziękujemy za każdy głos!

Dziękujemy za każdy głos!

20 września zakończyliśmy głosowanie na projekty mieszkańców złożone do Budżetu Obywatelskiego. W tym roku głosowanie odbyło się głównie w formie elektronicznej.

Bezpłatne szkolenia cyfrowe

Bezpłatne szkolenia cyfrowe

Zapraszamy do udziału w projekcie „Ctrl+C – Ctrl+V” w ramach, którego realizowane będą bezpłatne szkolenia cyfrowe.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×