Miasto

10 września 2009, 14:49:53

Tomasz Kulpok-Bagiński, Adam Piątek, Andrzej Mącznik i Mateusz Kulesza ze Stacji Pogotowia Ratunkowego w Tychach są najlepszymi ratownikami medycznymi w woj. śląskim. Podczas VIII Międzynarodowych Mistrzostw Polski w Ratownictwie Medycznym i Drogowym w Lublinie zajęli trzecie miejsce.

W VIII Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w Ratownictwie Medycznym i Drogowym w Lublinie (3-6 września 2009) startowało 60 zespołów ratowniczych, w tym pięć z zagranicy, z Litwy, Ukrainy i Grecji. Z województwa śląskiego do Lublina pojechały cztery drużyny Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach ze stacji w Tychach, Pszczynie, Chorzowie i Zabrzu oraz drużyna z Bielskiego Pogotowia Ratunkowego i Rejonowego Pogotowia Ratunkowego w Sosnowcu. Pierwsze miejsce zajęli ratownicy Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego (871 pkt.), drugie ratownicy Pogotowia Ratunkowego w Legnicy (860 pkt.), a trzecie zespół ratownictwa medycznego Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego  w Katowicach ze Stacji Pogotowia Ratunkowego w Tychach (827 pkt.).
Uczestnictwo w zawodach ratowniczych nie jest obowiązkowe. Śląscy ratownicy przygotowują się do nich jednak bardzo poważnie. Mistrzostwa to najlepsza okazja weryfikacji sprawności i wiedzy ratowników, a także podnoszenia swoich kwalifikacji.
- Na zawody jeździmy nie tylko po to żeby wygrać, ale czegoś się nauczyć i wymienić doświadczenia z innymi ekipami - mówi  Tomasz Kulpok-Bagiński ze Stacji Pogotowia Ratunkowego w Tychach. - Mamy też możliwość skoordynować naszą współpracę z innymi służbami, np. ze strażą czy policją. Przydaje się to podczas akcji ratowniczych, gdzie liczy się każda sekunda. Podczas zawodów walczymy o puchar, a w realnej akcji przecież o ludzkie życie lub zdrowie.

Bieżący rok jest pełen sukcesów zespołów ratowniczych WPR w Katowicach. Podczas Zimowych Międzynarodowych Mistrzostw Polski w Ratownictwie Medycznym w Szczyrku, zespół z Pszczyny otrzymał tytuł „Najlepszego Zespołu Województwa Śląskiego” oraz zajął V miejsce w klasyfikacji ogólnej. Pszczyński zespół jest też Mistrzem Ziemi Mazowieckiej za pierwsze miejsce podczas I Otwartych Mistrzostw Ziemi Mazowieckiej w Ratownictwie Medycznym w Wieliszewie.
Ratownicy medyczni ze Stacji PR w Zabrzu wywalczyli III miejsce w Otwartych Mistrzostwach Regionu Zachodniej Polski w Ratownictwie Medycznym w Nowym Tomyślu.
Drużyna z SPR w Pyskowicach brała udział w II Mistrzostwach Ratownictwa w USA, w Utica w stanie Nowy Jork, skąd przywieźli dwie nagrody za zadania symulacyjne.
WPR w Katowicach było też już czterokrotnie organizatorem Mistrzostw Śląska w Ratownictwie Medycznym: w Gliwicach w 2005 r., w Chorzowie w 2006 r., w Tychach w 2007 r. i w Bytomiu w 2008 r. W 2010 r. WPR w Katowicach będzie organizatorem IX Międzynarodowych Mistrzostw Polski w Ratownictwie Medycznym.


47,5 milionów dofinansowania dla Tychów

47,5 milionów dofinansowania dla Tychów

Miasto Tychy otrzymało 47,5 milionów złotych dofinansowania z Programu Inwestycji Strategicznych na przebudowę dwóch wiaduktów drogowych w ciągu drogi krajowej 44 - ul. Mikołowskiej w Tychach. Szacunkowy koszt całej inwestycji to 50 milionów złotych.

Zastępcza komunikacja autobusowa S4 na odcinku kolejowym Tychy - Tychy Lodowisko

Zastępcza komunikacja autobusowa S4 na odcinku kolejowym Tychy - Tychy Lodowisko

W związku z pracami przy remontowanym wiadukcie na ul. Gen. Grota-Roweckiego w dniach 26-28 października wprowadzona zostanie zastępcza komunikacja autobusowa na odcinku kolejowym Tychy - Tychy Lodowisko.

Jesienne nasadzenia

Jesienne nasadzenia

Tyski Zakład Usług Komunalnych zakończył obsadzanie jesiennych rabat sezonowych. W sumie posadzono 8 tysięcy roślin: kompozycje z kapust ozdobnych, wrzosów, chryzantem oraz jarmużu ozdobnego.

Mecz polskiej reprezentacji na Stadionie Miejskim Tychy

Mecz polskiej reprezentacji na Stadionie Miejskim Tychy

We wtorek 26 października na murawie Stadionu Miejskiego Tychy rozegrany zostanie mecz polskiej reprezentacji kobiet w piłce nożnej. W eliminacjach do Mistrzostw Świata Polki zmierzą się z reprezentacją Albanii. Początek spotkania o godzinie 19.45.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×