Miasto

10 września 2009, 14:49:53

Tomasz Kulpok-Bagiński, Adam Piątek, Andrzej Mącznik i Mateusz Kulesza ze Stacji Pogotowia Ratunkowego w Tychach są najlepszymi ratownikami medycznymi w woj. śląskim. Podczas VIII Międzynarodowych Mistrzostw Polski w Ratownictwie Medycznym i Drogowym w Lublinie zajęli trzecie miejsce.

W VIII Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w Ratownictwie Medycznym i Drogowym w Lublinie (3-6 września 2009) startowało 60 zespołów ratowniczych, w tym pięć z zagranicy, z Litwy, Ukrainy i Grecji. Z województwa śląskiego do Lublina pojechały cztery drużyny Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach ze stacji w Tychach, Pszczynie, Chorzowie i Zabrzu oraz drużyna z Bielskiego Pogotowia Ratunkowego i Rejonowego Pogotowia Ratunkowego w Sosnowcu. Pierwsze miejsce zajęli ratownicy Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego (871 pkt.), drugie ratownicy Pogotowia Ratunkowego w Legnicy (860 pkt.), a trzecie zespół ratownictwa medycznego Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego  w Katowicach ze Stacji Pogotowia Ratunkowego w Tychach (827 pkt.).
Uczestnictwo w zawodach ratowniczych nie jest obowiązkowe. Śląscy ratownicy przygotowują się do nich jednak bardzo poważnie. Mistrzostwa to najlepsza okazja weryfikacji sprawności i wiedzy ratowników, a także podnoszenia swoich kwalifikacji.
- Na zawody jeździmy nie tylko po to żeby wygrać, ale czegoś się nauczyć i wymienić doświadczenia z innymi ekipami - mówi  Tomasz Kulpok-Bagiński ze Stacji Pogotowia Ratunkowego w Tychach. - Mamy też możliwość skoordynować naszą współpracę z innymi służbami, np. ze strażą czy policją. Przydaje się to podczas akcji ratowniczych, gdzie liczy się każda sekunda. Podczas zawodów walczymy o puchar, a w realnej akcji przecież o ludzkie życie lub zdrowie.

Bieżący rok jest pełen sukcesów zespołów ratowniczych WPR w Katowicach. Podczas Zimowych Międzynarodowych Mistrzostw Polski w Ratownictwie Medycznym w Szczyrku, zespół z Pszczyny otrzymał tytuł „Najlepszego Zespołu Województwa Śląskiego” oraz zajął V miejsce w klasyfikacji ogólnej. Pszczyński zespół jest też Mistrzem Ziemi Mazowieckiej za pierwsze miejsce podczas I Otwartych Mistrzostw Ziemi Mazowieckiej w Ratownictwie Medycznym w Wieliszewie.
Ratownicy medyczni ze Stacji PR w Zabrzu wywalczyli III miejsce w Otwartych Mistrzostwach Regionu Zachodniej Polski w Ratownictwie Medycznym w Nowym Tomyślu.
Drużyna z SPR w Pyskowicach brała udział w II Mistrzostwach Ratownictwa w USA, w Utica w stanie Nowy Jork, skąd przywieźli dwie nagrody za zadania symulacyjne.
WPR w Katowicach było też już czterokrotnie organizatorem Mistrzostw Śląska w Ratownictwie Medycznym: w Gliwicach w 2005 r., w Chorzowie w 2006 r., w Tychach w 2007 r. i w Bytomiu w 2008 r. W 2010 r. WPR w Katowicach będzie organizatorem IX Międzynarodowych Mistrzostw Polski w Ratownictwie Medycznym.


Zajezdnia PKM Tychy przebudowana

Zajezdnia PKM Tychy przebudowana

Trwające ponad dwa lata prace przy przebudowie zajezdni PKM Tychy dobiegły końca. Dziś nowa zajezdnia została uroczyście otwarta.

Wodny Park Tychy znów uczy pływać wszystkich drugoklasistów z Tychów

Wodny Park Tychy znów uczy pływać wszystkich drugoklasistów z Tychów

Dzięki współpracy z Miastem Tychy rusza kolejna edycja zajęć nauki i doskonalenia pływania w Wodnym Parku Tychy. Przez cały semestr będzie z nich korzystać 1136 dzieci z klas drugich ze wszystkich tyskich szkół podstawowych.

Dziękujemy za każdy głos!

Dziękujemy za każdy głos!

20 września zakończyliśmy głosowanie na projekty mieszkańców złożone do Budżetu Obywatelskiego. W tym roku głosowanie odbyło się głównie w formie elektronicznej.

Bezpłatne szkolenia cyfrowe

Bezpłatne szkolenia cyfrowe

Zapraszamy do udziału w projekcie „Ctrl+C – Ctrl+V” w ramach, którego realizowane będą bezpłatne szkolenia cyfrowe.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×