Kultura

10 września 2009, 12:27:17

W najbliższą niedzielę zapraszamy o godzinie 17.00 na Plac Baczyńskiego. Wystąpi Big Band z Zespołu Szkół Muzycznych w Tychach oraz soliści - uczniowie tejże szkoły.

Imprezom, zapoczątkowanym w połowie sierpnia towarzyszy nowa scenografia, ponieważ plac Baczyńskiego przeszedł gruntowną modernizację.
Do tej pory na placu zagrali już: muzycy z Orkiestry Kameralnej Miasta Tychy Aukso, chórzyści RIO Gospel z Rybnika, orkiestry dętej, odbył się również plener malarski z udziałem tyskich artystów.
Modernizacja placu Baczyńskiego rozpoczęła się w 2008 roku. Dzięki niej tzw. część Starych Tychów zyskała nowy wizerunek. Projekt modernizacji przygotowali: arch. Wojciech Klasa oraz mgr inż. Jacek Szybiński. W ramach prac nadzorowanych przez Miejski Zarząd Ulic i Mostów wykonano m.in. nawierzchnię z nowej kolorowej kostki brukowej. Nasadzone zostały nowe drzewa (platany i lipy) a także powstały klomby z irgi. Wokół placu wybudowano parkingi zewnętrzne, łącznie na około 130 miejsc. Atrakcją „nowego” placu Baczyńskiego jest ośmioboczna fontanna (geometrią nawiązująca do wieżyczek budynku) z efektownym „dmuchawcem” wodnym. W posadzce placu zamocowano kilkanaście reflektorów m.in kolorowe, podświetlające strumienie wody w fontannie. Mieszkańcy odwiedzający plac mogą odpocząć na 53 nowych ławkach. Koszt ww. modernizacji to prawie 6 mln złotych.
Warto dodać, że fundatorem części platanów na pl. Baczyńskiego jest Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A.
Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych w Tychach przeprowadził temomodernizację budynków  wokół placu Baczyńskiego oraz  kontynuuje prace w jego rejonie. Nowy wygląd zyskały elewacje budynków przy ul. Bocheńskiego i Batorego, aktualnie prowadzone są prace termomodernizacyjne budynków MZBM  przy ul. Budowlanych, ul. Bocheńskiego oraz ul. Bibliotecznej. Koszt modernizacji  w latach 2008-2009 to około 8 mln złotych. II etap rozpocznie się w przyszłym roku. Wtedy zmiana elewacji nastąpi w kolejnych siedmiu budynkach.
 
 
47,5 milionów dofinansowania dla Tychów

47,5 milionów dofinansowania dla Tychów

Miasto Tychy otrzymało 47,5 milionów złotych dofinansowania z Programu Inwestycji Strategicznych na przebudowę dwóch wiaduktów drogowych w ciągu drogi krajowej 44 - ul. Mikołowskiej w Tychach. Szacunkowy koszt całej inwestycji to 50 milionów złotych.

Zastępcza komunikacja autobusowa S4 na odcinku kolejowym Tychy - Tychy Lodowisko

Zastępcza komunikacja autobusowa S4 na odcinku kolejowym Tychy - Tychy Lodowisko

W związku z pracami przy remontowanym wiadukcie na ul. Gen. Grota-Roweckiego w dniach 26-28 października wprowadzona zostanie zastępcza komunikacja autobusowa na odcinku kolejowym Tychy - Tychy Lodowisko.

Jesienne nasadzenia

Jesienne nasadzenia

Tyski Zakład Usług Komunalnych zakończył obsadzanie jesiennych rabat sezonowych. W sumie posadzono 8 tysięcy roślin: kompozycje z kapust ozdobnych, wrzosów, chryzantem oraz jarmużu ozdobnego.

Mecz polskiej reprezentacji na Stadionie Miejskim Tychy

Mecz polskiej reprezentacji na Stadionie Miejskim Tychy

We wtorek 26 października na murawie Stadionu Miejskiego Tychy rozegrany zostanie mecz polskiej reprezentacji kobiet w piłce nożnej. W eliminacjach do Mistrzostw Świata Polki zmierzą się z reprezentacją Albanii. Początek spotkania o godzinie 19.45.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×