Kultura

10 września 2009, 12:27:17

W najbliższą niedzielę zapraszamy o godzinie 17.00 na Plac Baczyńskiego. Wystąpi Big Band z Zespołu Szkół Muzycznych w Tychach oraz soliści - uczniowie tejże szkoły.

Imprezom, zapoczątkowanym w połowie sierpnia towarzyszy nowa scenografia, ponieważ plac Baczyńskiego przeszedł gruntowną modernizację.
Do tej pory na placu zagrali już: muzycy z Orkiestry Kameralnej Miasta Tychy Aukso, chórzyści RIO Gospel z Rybnika, orkiestry dętej, odbył się również plener malarski z udziałem tyskich artystów.
Modernizacja placu Baczyńskiego rozpoczęła się w 2008 roku. Dzięki niej tzw. część Starych Tychów zyskała nowy wizerunek. Projekt modernizacji przygotowali: arch. Wojciech Klasa oraz mgr inż. Jacek Szybiński. W ramach prac nadzorowanych przez Miejski Zarząd Ulic i Mostów wykonano m.in. nawierzchnię z nowej kolorowej kostki brukowej. Nasadzone zostały nowe drzewa (platany i lipy) a także powstały klomby z irgi. Wokół placu wybudowano parkingi zewnętrzne, łącznie na około 130 miejsc. Atrakcją „nowego” placu Baczyńskiego jest ośmioboczna fontanna (geometrią nawiązująca do wieżyczek budynku) z efektownym „dmuchawcem” wodnym. W posadzce placu zamocowano kilkanaście reflektorów m.in kolorowe, podświetlające strumienie wody w fontannie. Mieszkańcy odwiedzający plac mogą odpocząć na 53 nowych ławkach. Koszt ww. modernizacji to prawie 6 mln złotych.
Warto dodać, że fundatorem części platanów na pl. Baczyńskiego jest Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A.
Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych w Tychach przeprowadził temomodernizację budynków  wokół placu Baczyńskiego oraz  kontynuuje prace w jego rejonie. Nowy wygląd zyskały elewacje budynków przy ul. Bocheńskiego i Batorego, aktualnie prowadzone są prace termomodernizacyjne budynków MZBM  przy ul. Budowlanych, ul. Bocheńskiego oraz ul. Bibliotecznej. Koszt modernizacji  w latach 2008-2009 to około 8 mln złotych. II etap rozpocznie się w przyszłym roku. Wtedy zmiana elewacji nastąpi w kolejnych siedmiu budynkach.
 
 
Zajezdnia PKM Tychy przebudowana

Zajezdnia PKM Tychy przebudowana

Trwające ponad dwa lata prace przy przebudowie zajezdni PKM Tychy dobiegły końca. Dziś nowa zajezdnia została uroczyście otwarta.

Wodny Park Tychy znów uczy pływać wszystkich drugoklasistów z Tychów

Wodny Park Tychy znów uczy pływać wszystkich drugoklasistów z Tychów

Dzięki współpracy z Miastem Tychy rusza kolejna edycja zajęć nauki i doskonalenia pływania w Wodnym Parku Tychy. Przez cały semestr będzie z nich korzystać 1136 dzieci z klas drugich ze wszystkich tyskich szkół podstawowych.

Dziękujemy za każdy głos!

Dziękujemy za każdy głos!

20 września zakończyliśmy głosowanie na projekty mieszkańców złożone do Budżetu Obywatelskiego. W tym roku głosowanie odbyło się głównie w formie elektronicznej.

Bezpłatne szkolenia cyfrowe

Bezpłatne szkolenia cyfrowe

Zapraszamy do udziału w projekcie „Ctrl+C – Ctrl+V” w ramach, którego realizowane będą bezpłatne szkolenia cyfrowe.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×