7 września 2009 11:42

Pałac Ślubów tyskiego Urzędu Stanu Cywilnego w remoncie. Od jutra rozpoczyna się jego modernizacja. Do końca tego roku wszystkim parom, pragnącym zawrzeć związek małżeński, śluby będą udzielane w Sali Sesyjnej (nr 102 na pierwszym piętrze).

Modernizacja obejmie salę ceremonii, szatnię, poczekalnię dla klientów, a także biuro i archiwum. Zgodnie z projektem sala ceremonii zyska nowoczesne i stylowe wnętrze: ściany działowe wykonane będą ze szkła hartowanego, pozostałe ściany, podłogę i sufit ozdobi trawertyn, zmienione zostaną meble i krzesła. W budynku wymieniona zostanie instalacja centralnego ogrzewania., elektryczna, wodno-kanalizacyjna, wentylacyjna i klimatyzacja, wykonana zostanie przebudowa wnętrz wraz z wykończeniem. Na potrzeby osób niepełnosprawnych zainstalowana zostanie pionowa, przeszklona platforma.
Wykonawca został wybrany w drodze przetargu, jest nim Przedsiębiorstwo Budowlane „BUDEMENES” Rafał Nalepa. Koszt realizacji zadania to 760 451, 38 zł brutto. Autorem dokumentacji projektowej oraz aranżacji wnętrz jest firma RS+ Robert Skitek.

Pierwsze śluby w budynku tyskiego magistratu odbywały się na początku lat 70. ubiegłego wieku na 3 piętrze, w sali, w której dziś mieści się m.in. Biuro Rady Miasta. W miejscu, w którym dzisiaj jest sala ceremonii znajdowała się pracownicza stołówka. Obecne wnętrze Pałacu Ślubów powstało pod koniec lat 70 tych. Wówczas to rocznie ponad 1300 par zarówno tyszan jak i mieszkańców okolicznych miejscowości składało przysięgę małżeńską w naszym Urzędzie Stanu Cywilnego. I był to rekord, nie pobity do tej pory. Dla porównania w 2006 roku  zawartych zostało 910 małżeństw, w 2007 – 1009, a w 2008- 1015.
We wrześniu w Sali Sesyjnej Urzędu Miasta Tychy związek małżeński zawrze 19 par.

Powyżej wizualizacja Sali Ślubów "po remoncie".

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.