Miasto

3 września 2009, 10:26:42

Od 27 września do15 października na terenie całego województwa śląskiego przeprowadzona zostanie akcja ochronnego szczepienia lisów przeciw wściekliźnie.

Szczepionka zostanie rozprowadzona za pomocą samolotów AN -2, z wysokości około 200 metrów , na obszarze 10 tys. km kw.  powierzchni zielonych .  W sumie w całym województwie wyłożonych zostanie  202 610 dawek szczepionki nie tylko w lasach, ale i na łąkach , polach, ogródkach działkowych oraz parkach.
Szczepionka zatopiona jest w przynęcie w postaci małych, brunatnych kostek o intensywnym zapachu zepsutej ryby.  Apelujemy do mieszkańców o nie podnoszenie szczepionek z ziemi ( lisy, gdy wyczują zapach człowieka  nie zjedzą już takiej kostki), a także  przypominamy o zakazie wyprowadzania zwierząt domowych na tereny niezabudowane jeszcze przez dwa tygodnie po przeprowadzeniu akcji.  

Śląski  Wojewódzki Lekarz Weterynarii w Katowicach informuje, że sama przynęta nie jest niebezpieczna dla człowieka, jednak w przypadku kontaktu z płynną zawartością kapsułki, niezwłocznie należy skontaktować się z  lekarzem . Należy także natychmiast umyć, bieżącą wodą z mydłem,  ręce oraz  inne części ciała, które miały styczność z płynną szczepionką.

Szczepienie lisów przeciwko wściekliźnie odbywa się dwa razy do roku, wiosną i jesienią.

47,5 milionów dofinansowania dla Tychów

47,5 milionów dofinansowania dla Tychów

Miasto Tychy otrzymało 47,5 milionów złotych dofinansowania z Programu Inwestycji Strategicznych na przebudowę dwóch wiaduktów drogowych w ciągu drogi krajowej 44 - ul. Mikołowskiej w Tychach. Szacunkowy koszt całej inwestycji to 50 milionów złotych.

Zastępcza komunikacja autobusowa S4 na odcinku kolejowym Tychy - Tychy Lodowisko

Zastępcza komunikacja autobusowa S4 na odcinku kolejowym Tychy - Tychy Lodowisko

W związku z pracami przy remontowanym wiadukcie na ul. Gen. Grota-Roweckiego w dniach 26-28 października wprowadzona zostanie zastępcza komunikacja autobusowa na odcinku kolejowym Tychy - Tychy Lodowisko.

Jesienne nasadzenia

Jesienne nasadzenia

Tyski Zakład Usług Komunalnych zakończył obsadzanie jesiennych rabat sezonowych. W sumie posadzono 8 tysięcy roślin: kompozycje z kapust ozdobnych, wrzosów, chryzantem oraz jarmużu ozdobnego.

Mecz polskiej reprezentacji na Stadionie Miejskim Tychy

Mecz polskiej reprezentacji na Stadionie Miejskim Tychy

We wtorek 26 października na murawie Stadionu Miejskiego Tychy rozegrany zostanie mecz polskiej reprezentacji kobiet w piłce nożnej. W eliminacjach do Mistrzostw Świata Polki zmierzą się z reprezentacją Albanii. Początek spotkania o godzinie 19.45.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×