Miasto

1 września 2009, 13:35:30

Święto plonów już w najbliższą niedzielę, 6 września.

Miejskie dożynki organizowane są przez Radę Osiedla Czułów oraz Miejskie Centrum Kultury. Uroczystość rozpocznie się o godzinie 13.00 mszą św. w kościele p.w.  Świętego Krzyża, w której udział weźmie m.in. ks. biskup Gerard Biernacki oraz starości tegorocznych dożynek: Jadwiga Sornek z Czułowa i Jan Moćko z Wilkowyj.  Po mszy, na placu im. Krystyny Ryguły rozpoczną się występy zespołów muzycznych i tanecznych . Uczestników imprezy zabawiać będzie też znany kabaret „Koń Polski” oraz zespół muzyczny Estrady Rybnickiej. Na zakończenie zabawy - pokaz sztucznych ogni.
Zapraszamy serdecznie:)

47,5 milionów dofinansowania dla Tychów

47,5 milionów dofinansowania dla Tychów

Miasto Tychy otrzymało 47,5 milionów złotych dofinansowania z Programu Inwestycji Strategicznych na przebudowę dwóch wiaduktów drogowych w ciągu drogi krajowej 44 - ul. Mikołowskiej w Tychach. Szacunkowy koszt całej inwestycji to 50 milionów złotych.

Zastępcza komunikacja autobusowa S4 na odcinku kolejowym Tychy - Tychy Lodowisko

Zastępcza komunikacja autobusowa S4 na odcinku kolejowym Tychy - Tychy Lodowisko

W związku z pracami przy remontowanym wiadukcie na ul. Gen. Grota-Roweckiego w dniach 26-28 października wprowadzona zostanie zastępcza komunikacja autobusowa na odcinku kolejowym Tychy - Tychy Lodowisko.

Jesienne nasadzenia

Jesienne nasadzenia

Tyski Zakład Usług Komunalnych zakończył obsadzanie jesiennych rabat sezonowych. W sumie posadzono 8 tysięcy roślin: kompozycje z kapust ozdobnych, wrzosów, chryzantem oraz jarmużu ozdobnego.

Mecz polskiej reprezentacji na Stadionie Miejskim Tychy

Mecz polskiej reprezentacji na Stadionie Miejskim Tychy

We wtorek 26 października na murawie Stadionu Miejskiego Tychy rozegrany zostanie mecz polskiej reprezentacji kobiet w piłce nożnej. W eliminacjach do Mistrzostw Świata Polki zmierzą się z reprezentacją Albanii. Początek spotkania o godzinie 19.45.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×