Miasto

1 września 2009, 13:8:1

15 tysięcy uczniów usłyszało dziś powakacyjny dzwonek w tyskich szkołach. Po raz pierwszy zabrzmiał on dla 1072 siedmiolatków.

„Nowy rok szkolny 2009/2010 uważam za otwarty” – powiedział Prezydent Miasta Tychy Andrzej Dziuba podczas miejskiej inauguracji, która odbyła się w Szkole Podstawowej nr 36.
Ten rok obfituje w inwestycje oświatowe. Do tej pory na remonty szkół i przedszkoli wydaliśmy ponad 30 milionów złotych. Oprócz nowoczesnych sal, na uczniów czeka wykwalifikowana kadra nauczycieli. Bardzo dobry poziom nauczania potwierdzają rankingi wyników egzaminacyjnych. Nasze miasto jest w czołówce województwa śląskiego.”  - zaznaczył Prezydent.
Wśród szkół, które witają uczniów nowymi salami jest wspomniana szkoła nr 36. Przeszła ona gruntowny remont. Wykonano termomodernizacje budynku, wyremontowano świetlicę, szatnię, przybudowano wejście. W ostatnich latach w SP 36 zmodernizowano bibliotekę czy powstało centrum multimedialne. Klasy w szkole, zgodnie z wytycznymi reformy MEN, są już dostosowane dla 6-7-latków. Zmieniono rozkład ławek, przygotowano kąciki tematyczne, m.in. przyrody, gdzie mały uczeń po skończeniu zadania będzie mógł odpocząć. Są również nowe zabawki. Od dziś w salach zamieszka 5 dużych misiów, które najmłodszym uczniom SP 36 przekazał Prezydent.

Zajezdnia PKM Tychy przebudowana

Zajezdnia PKM Tychy przebudowana

Trwające ponad dwa lata prace przy przebudowie zajezdni PKM Tychy dobiegły końca. Dziś nowa zajezdnia została uroczyście otwarta.

Wodny Park Tychy znów uczy pływać wszystkich drugoklasistów z Tychów

Wodny Park Tychy znów uczy pływać wszystkich drugoklasistów z Tychów

Dzięki współpracy z Miastem Tychy rusza kolejna edycja zajęć nauki i doskonalenia pływania w Wodnym Parku Tychy. Przez cały semestr będzie z nich korzystać 1136 dzieci z klas drugich ze wszystkich tyskich szkół podstawowych.

Dziękujemy za każdy głos!

Dziękujemy za każdy głos!

20 września zakończyliśmy głosowanie na projekty mieszkańców złożone do Budżetu Obywatelskiego. W tym roku głosowanie odbyło się głównie w formie elektronicznej.

Bezpłatne szkolenia cyfrowe

Bezpłatne szkolenia cyfrowe

Zapraszamy do udziału w projekcie „Ctrl+C – Ctrl+V” w ramach, którego realizowane będą bezpłatne szkolenia cyfrowe.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×