31 sierpnia 2009 12:26

14 września o godz. 12.00 Muzeum Miejskie w Tychach (ul. Katowicka 9) zaprasza na spotkanie z reżyserem Kazimierzem Kutzem.Wstęp na spotkanie jest wolny jednak liczba miejsc jest ograniczona (w spotkaniu może uczestniczyć około stu osób). Prosimy zatem o dokonanie rezerwacji pod nr tel. (0 32) 327 18 23.

Spotkanie odbędzie się w powiązaniu z grą miejską „Tu się zaczęło...”, organizowaną 11 września przez Muzeum Miejskie w Tychach, Komendę Hufca ZHP w Tychach oraz grupę tyskich nauczycieli – będzie jej końcowym akcentem. Młodzież biorąca udział w grze miała wcześniej okazję obejrzeć film „Sól ziemi czarnej”.
Wizyta Kazimierza Kutza w Muzeum Miejskim w Tychach poświęcona będzie filmom wchodzącym w skład tzw. tryptyku śląskiego, które wiążą się z historią powstań śląskich (scenariusz filmu „Sól ziemi czarnej” powstawał w Tychach). Tradycja powstań śląskich wpisana jest także w historię rodziny Kazimierza Kutza. Przy okazji reżyser opowie o samym procesie powstawania filmów.
Maria Lipok-Bierwiaczonek, dyrektor Muzeum Miejskiego w Tychach:
- Chcemy, by spotkanie miało charakter debaty na temat pamięci i tożsamości – czy po tylu latach ważna jest pamięć powstań śląskich, czy dziś może ona integrować i czy możemy na niej budować naszą tożsamość, czy jest ważna i czy należy tę tradycję pielęgnować.
Spotkanie w muzeum będzie miało charakter otwarty, mogą w nim wziąć udział zarówno dorośli, jak i młodzież z tyskich szkół.


 
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.