Miasto

27 sierpnia 2009, 14:33:22

We wtorek 1 września o godz. 11.00 zapraszamy na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 36 w Tychach. Nauczyciele i uczniowie klas trzecich już w ostatnich dniach sierpnia przygotowywali dla pierwszoklasistów i przedszkolaków specjalny program artystyczny.

- W tym roku startujemy po marynarsku z hasłem: "Wakacyjny statek przypływa do portu szkoła”. Spodziewamy się, że uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego będzie jak zwykle rodzinne. Uczniowie przychodzą na pierwszą akademię zawsze z rodzicami, dziadkami, a nawet wujostwem. Dlatego powitanie roku będzie radosne, a program artystyczny bogaty –mówi Danuta Wójcik, dyrektor SP 36 w Tychach

W programie piosenka na powitanie szkoły, piosenka dla pierwszoklasistów i przedszkolaków, walc Schuberta zagrany na dzwonkach, pokaz tańca, uroczyste wręczenie pierwszoklasistom tarcz z napisem „uczeń pierwszej klasy” a maluchom znaczków grupowych Biedronek i Misiów. Dyrektor Wójcik przekaże też „kapitańskie czapki” wychowawcom klas pierwszych i grup przedszkolnych. Efekty pracy młodych artystów będzie też podziwiał Andrzej Dziuba, prezydent Miasta Tychy.

Na uczniów i ich rodziców czeka też wiele innych miłych niespodzianek. Szkoła przeszła bowiem gruntowny remont. Wykonano termomodernizacje budynku, wyremontowano świetlicę, szatnię, przybudowano wejście. W ostatnich latach w SP 36 zmodernizowano bibliotekę, powstało centrum multimedialne, wyremontowano klasy. W szkole są też natryski dla dzieci z klas z oddziałami hokeja, wyremontowana sala gimnastyczna.

- Jesteśmy szkołą, w której od trzech lat funkcjonują oddziały przedszkolne. W tym roku mamy grupę Biedronek, do której będą uczęszczały 5-6-latkowie oraz Misiów, dla 2-3 i 4-5-latków. Do pierwszej klasy przyjęliśmy też trójkę 6-latków. Dlatego tak bardzo cieszą nas efekty remontu – wymienia dyrektor Wójcik.

Klasy w SP 36, zgodnie z wytycznymi reformy MEN, są już dostosowane dla 6-7-latków, świeżo upieczonych pierwszoklasistów. Zmieniono rozkład ławek, przygotowano kąciki tematyczne, m.in. przyrody czy z zabawkami, gdzie mały uczeń po skończeniu zadania będzie mógł odpocząć. Dzieciaki będą się bawić na kolorowych dywanikach. Są nowe zabawki i gry dydaktyczne.
 

Dyrektor szkoły: mgr Danuta Wójcik

dane teleadresowe:

Szkoła Podstawowa nr 36

ul. de Gaulle'a 18
43-100 Tychy
tel. 32 227 82 70

Zajezdnia PKM Tychy przebudowana

Zajezdnia PKM Tychy przebudowana

Trwające ponad dwa lata prace przy przebudowie zajezdni PKM Tychy dobiegły końca. Dziś nowa zajezdnia została uroczyście otwarta.

Wodny Park Tychy znów uczy pływać wszystkich drugoklasistów z Tychów

Wodny Park Tychy znów uczy pływać wszystkich drugoklasistów z Tychów

Dzięki współpracy z Miastem Tychy rusza kolejna edycja zajęć nauki i doskonalenia pływania w Wodnym Parku Tychy. Przez cały semestr będzie z nich korzystać 1136 dzieci z klas drugich ze wszystkich tyskich szkół podstawowych.

Dziękujemy za każdy głos!

Dziękujemy za każdy głos!

20 września zakończyliśmy głosowanie na projekty mieszkańców złożone do Budżetu Obywatelskiego. W tym roku głosowanie odbyło się głównie w formie elektronicznej.

Bezpłatne szkolenia cyfrowe

Bezpłatne szkolenia cyfrowe

Zapraszamy do udziału w projekcie „Ctrl+C – Ctrl+V” w ramach, którego realizowane będą bezpłatne szkolenia cyfrowe.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×