27 sierpnia 2009 14:33

We wtorek 1 września o godz. 11.00 zapraszamy na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 36 w Tychach. Nauczyciele i uczniowie klas trzecich już w ostatnich dniach sierpnia przygotowywali dla pierwszoklasistów i przedszkolaków specjalny program artystyczny.

- W tym roku startujemy po marynarsku z hasłem: "Wakacyjny statek przypływa do portu szkoła”. Spodziewamy się, że uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego będzie jak zwykle rodzinne. Uczniowie przychodzą na pierwszą akademię zawsze z rodzicami, dziadkami, a nawet wujostwem. Dlatego powitanie roku będzie radosne, a program artystyczny bogaty –mówi Danuta Wójcik, dyrektor SP 36 w Tychach

W programie piosenka na powitanie szkoły, piosenka dla pierwszoklasistów i przedszkolaków, walc Schuberta zagrany na dzwonkach, pokaz tańca, uroczyste wręczenie pierwszoklasistom tarcz z napisem „uczeń pierwszej klasy” a maluchom znaczków grupowych Biedronek i Misiów. Dyrektor Wójcik przekaże też „kapitańskie czapki” wychowawcom klas pierwszych i grup przedszkolnych. Efekty pracy młodych artystów będzie też podziwiał Andrzej Dziuba, prezydent Miasta Tychy.

Na uczniów i ich rodziców czeka też wiele innych miłych niespodzianek. Szkoła przeszła bowiem gruntowny remont. Wykonano termomodernizacje budynku, wyremontowano świetlicę, szatnię, przybudowano wejście. W ostatnich latach w SP 36 zmodernizowano bibliotekę, powstało centrum multimedialne, wyremontowano klasy. W szkole są też natryski dla dzieci z klas z oddziałami hokeja, wyremontowana sala gimnastyczna.

- Jesteśmy szkołą, w której od trzech lat funkcjonują oddziały przedszkolne. W tym roku mamy grupę Biedronek, do której będą uczęszczały 5-6-latkowie oraz Misiów, dla 2-3 i 4-5-latków. Do pierwszej klasy przyjęliśmy też trójkę 6-latków. Dlatego tak bardzo cieszą nas efekty remontu – wymienia dyrektor Wójcik.

Klasy w SP 36, zgodnie z wytycznymi reformy MEN, są już dostosowane dla 6-7-latków, świeżo upieczonych pierwszoklasistów. Zmieniono rozkład ławek, przygotowano kąciki tematyczne, m.in. przyrody czy z zabawkami, gdzie mały uczeń po skończeniu zadania będzie mógł odpocząć. Dzieciaki będą się bawić na kolorowych dywanikach. Są nowe zabawki i gry dydaktyczne.
 

Dyrektor szkoły: mgr Danuta Wójcik

dane teleadresowe:

Szkoła Podstawowa nr 36

ul. de Gaulle'a 18
43-100 Tychy
tel. 32 227 82 70

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.