Miasto

23 lipca 2009, 13:51:24

Ze zniżką na basen, do kina, pizzerii, po przybory szkolne czy leki. To niektóre z propozycji ulg, do których upoważnia karta 3+Liczna Rodzina.

Korzysta  z niej w Tychach już 2730 uczestników programu. To ponad 50% uprawnionych do udziału w projekcie. Począwszy od 21 marca br., kiedy to Program „3+ Liczna Rodzina” wystartował, do 22 lipca kartę odebrały 532 rodziny w tym: 493 rodziny naturalne, 39 rodzin zastępczych oraz 40 dzieci z Ośrodka Usług Opiekuńczo – Wychowawczych.

Jak program działa

Każdy członek rodziny wielodzietnej lub zastępczej otrzymuje kartę rabatową, uprawniającą do zniżek w tyskich placówkach kulturalnych czy sportowych. Uczestnictwo w programie nie zależy od dochodów rodziny. Nie ma również znaczenia czy dzieci wychowuje jeden czy dwoje rodziców.  Aby otrzymać kartę rodziny muszą wypełnić formalności w Biurze Obsługi Klienta UM Tychy na specjalnie utworzonym stanowisku. Czynny jest również numer 032 776 30 30, pod którym zainteresowani otrzymują pełną informację o programie. Działa również specjalna strona internetowa www.licznarodzina.pl, na której, oprócz pełnej informacji o programie, druków do pobrania, znajdują się partnerzy programu. Każda firma czy instytucja może przystąpić do miejskiego programu „3+Liczna Rodzina”. Wystarczy, aby w tym celu przedstawiła swoją propozycję i podpisała umowę z Urzędem Miasta Tychy.

Co dalej

Do tej pory do programu, oprócz jednostek i zakładów budżetowych takich jak Miejskie Centrum Kultury, Teatr Mały, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji czy Muzeum Miejskie, przystąpiło 8 „firm 3+”. Są wśród nich GKS Tychy, „NoveKino” Tychy, Pizzeria Restauracja „Dalton”, Fotograf „Studio Plus”, Apteka Avicenna, NDI usługi internetowe, Dominet usługi internetowe, Kwiaciarnia "Francuska". Każda z tych firm posiadaczom kart rabatowych oferuje preferencyjne ceny swoich usług. Ponadto, Wydział Spraw Społecznych i Zdrowia Urzędu Miasta Tychy, który zajmuje się obsługą projektu miejskiego, zwrócił się do firm, które mogłyby zaoferować usługi „licznym rodzinom” w związku z niebawem rozpoczynającym się rokiem szkolnym.  Na apel odpowiedziało 8 nowych firm (3 szkoły językowe, 4 sklepy z art. papierniczo-szkolnymi i zabawkami a ponadto zakład optyczny) z którymi są toczone ustalenia oraz podpisywane umowy. Wśród nich są największe w Tychach szkoły językowe (Lander’s, Best, Speed Callan Method) i sklepy z art. szkolnymi oraz zabawkami (Gajo „Świat kartek i nie tylko”, Wysocki, Papirus, Porto).
Tychy to drugie miasto w Polsce, które wprowadziło tego typu ulgi. Inspiracją były działania podjęte w Grodzisku Mazowieckim. Inicjatorami projektu byli radni Aleksandra Spisak-Golemo oraz Michał Gramatyka.


1 listopada - zmiany w organizacji ruchu i komunikacji miejskiej

1 listopada - zmiany w organizacji ruchu i komunikacji miejskiej

W związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych, w dniu 1 listopada wprowadzona zostanie bezpłatna komunikacja miejska oraz zmiany w jej funkcjonowaniu. Od 29 października do 2 listopada spodziewać się można także wprowadzenia czasowej organizacja ruchu.

Fundacja "Tychy - Dobre Miejsce" przyjmuje wnioski o dotację

Fundacja "Tychy - Dobre Miejsce" przyjmuje wnioski o dotację

Działająca na terenie miasta Fundacja "Tychy - Dobre Miejsce" rozpoczęła nabór wniosków o dotację. Fundacja dofinansowuje projekty w obszarze szeroko rozumianych działań promocji miasta Tychy, ochrony środowiska, gospodarki, kultury, edukacji, sportu i rekreacji.

47,5 milionów dofinansowania dla Tychów

47,5 milionów dofinansowania dla Tychów

Miasto Tychy otrzymało 47,5 milionów złotych dofinansowania z Programu Inwestycji Strategicznych na przebudowę dwóch wiaduktów drogowych w ciągu drogi krajowej 44 - ul. Mikołowskiej w Tychach. Szacunkowy koszt całej inwestycji to 50 milionów złotych.

Zastępcza komunikacja autobusowa S4 na odcinku kolejowym Tychy - Tychy Lodowisko

Zastępcza komunikacja autobusowa S4 na odcinku kolejowym Tychy - Tychy Lodowisko

W związku z pracami przy remontowanym wiadukcie na ul. Gen. Grota-Roweckiego w dniach 26-28 października wprowadzona zostanie zastępcza komunikacja autobusowa na odcinku kolejowym Tychy - Tychy Lodowisko.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×