Miasto

21 lipca 2009, 13:8:12

Jak co roku w Tychach, w ostatnią niedzielę lipca, odbędzie się uroczystość święcenia aut. W tym roku, na peronie przy ul. Dąbrowskiego, poświęcony zostanie również nowoczesny pociąg Flirt.

Tradycyjnie uroczystościom towarzyszy odpust w parafii św. Krzysztofa (przy ul. Kard. Wyszyńskiego). Msza święta w parafii rozpocznie się o godzinie 11.30, po której około godziny 12.30 odbędzie się święcenie pojazdów. W ubiegłym roku w uroczystości wzięli udział kierowcy kilku tysięcy aut.
Właściciele samochodów, którzy chcą uczestniczyć w uroczystość proszeni są o umieszczenie za przednią szybą białej kartki formatu A-4. Ruchem kierować będzie Policja oraz Straż Miejska. Samochody będzie można parkować przy ulicy Edukacji, Wyszyńskiego oraz Dąbrowskiego. Na czas uroczystości   od godziny 12.00 do 14.00 zostaną zamknięte następujące odcinki ulic:
ul. Wyszyńskiego od al. Niepodległości do ul. Edukacji,
ul. Wyszyńskiego od al. Niepodległości do ul. Jana Pawła II,
ul. Edukacji od ul. Filaretów do ul. Elfów,
ul. Dąbrowskiego od ul. Wyszyńskiego w kierunku ul. Darwina.

W trakcie uroczystości odpustowych, w specjalnym ambulansie ustawionym przed kościołem p.w. Świętego Krzysztofa od godziny 9.30 – 14.00 będzie można honorowo oddać krew. Dawcą może zostać osoba zdrowa, która ukończyła 18, ale nie więcej niż 65 lat i zabierze ze sobą dowód osobisty! Pobrana krew zostanie przeznaczona m.in. na ratowanie życia ofiar wypadków samochodowych.

Nieprzypadkowo uroczystość święcenia samochodów odbywa się od lat w naszym mieście. Patronem Tychów od 1997 roku jest Święty Krzysztof. Uznawany jest m.in. za opiekuna kierowców. Nasze miasto, nazywane samochodową stolicą Polski, znane jest z tego przemysłu. To tu swoją siedzibę ma fabryka Fiata oraz inne przedsiębiorstwa produkujące dla przemysłu samochodowego.
Święty Krzysztof jest również opiekunem podróżnych, pielgrzymów, flisaków, marynarzy, woźniców, żeglarzy, biegaczy i tragarzy. Patron Ameryki i Wilna, a także wszystkich miast położonych nad rzekami.
Dokumenty Kongregacji do spraw Kultu Bożego i Dyscypliny o nadaniu patronatu Tychom  można znaleźć na stronach Urzędu Miasta Tychy.Wodny Park Tychy znów uczy pływać wszystkich drugoklasistów z Tychów

Wodny Park Tychy znów uczy pływać wszystkich drugoklasistów z Tychów

Dzięki współpracy z Miastem Tychy rusza kolejna edycja zajęć nauki i doskonalenia pływania w Wodnym Parku Tychy. Przez cały semestr będzie z nich korzystać 1136 dzieci z klas drugich ze wszystkich tyskich szkół podstawowych.

Dziękujemy za każdy głos!

Dziękujemy za każdy głos!

20 września zakończyliśmy głosowanie na projekty mieszkańców złożone do Budżetu Obywatelskiego. W tym roku głosowanie odbyło się głównie w formie elektronicznej.

Bezpłatne szkolenia cyfrowe

Bezpłatne szkolenia cyfrowe

Zapraszamy do udziału w projekcie „Ctrl+C – Ctrl+V” w ramach, którego realizowane będą bezpłatne szkolenia cyfrowe.

Zastępcza komunikacja autobusowa S4 na odcinku kolejowym Tychy - Tychy Lodowisko

Zastępcza komunikacja autobusowa S4 na odcinku kolejowym Tychy - Tychy Lodowisko

W związku z pracami przy remontowanym wiadukcie na ul. Gen. Grota-Roweckiego w dniach 21- 23 września wprowadzona zostanie zastępcza komunikacja autobusowa na odcinku kolejowym Tychy - Tychy Lodowisko.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×